Biznis plan

  1. Koliko vas ima koji bi da pokrenete neki svoj posao?
    Kako bi počeli? Koliko planirate da uložite?
    Šta bi konkretno počeli da radite da imate skroz mali budžet od recimo tačno 5000e?

    Davajte neke ideje pa ako bude dobra da je ukradem i krenem to da radim, a i ako ima onih kojima su matorci, ili oni sami dobili kao tehnološki višak neku otpremninu, da ne bi bacili pare na neki polovan auto ili tako nešto slično od čega neće imati neku zaradu, nego možda dobiju neku ideju u šta bi mogli da ulože taj novac.

    Spem stop.

  2. Planiram da cim napunim 18, otvorim kiosk sa pljeskavicama i tim kurcima pored neke skole. Zarada dobra, a ne treba neko posebno ulaganje...

  3. Siva ekonomija, ostalo slabo da će proraditi i da ćeš obrnuti pare na legalan način. Nažalost, to ti je naša realnost. Em kriza em uslovi za poslovanje odvratni.

  4. otvorim kiosk sa pljeskavicama i tim kurcima pored neke skole. Zarada dobra, a ne treba neko posebno ulaganje...

    ali zar nema pored svake škole 3-4 pekare i bar jedna pljeskarnica (jel se ovako kaže)?

  5. Davajte neke ideje pa ako bude dobra da je ukradem i krenem to da radim

    Kolika je ođe nagrada?

    moji su prije jedno četiri godine krenuli sa proizvodnjom cvijeća, nešto skroz mali početni kapital, tipa 1000 eura, napravili jedan plastenik i tako otpočeli... jes' da je relativno težak posao, ali se može lijepo zaraditi... recimo, stari ne radi otprilike u vrijeme prodaje zaradi oko 7000-8000 eura sad...

    da imam 5000 eura otvorio bih internet klub u nekoj zabiti... ili bih uzeo par slot aparata pa ih razasuo po gradu, po kafanama...

  6. Eeee, predvideo sam ja i to... Pored nekih nema, ili je izbor mali. Koliko god da ima, sve rade kao lude. Evo kod mene oko skole ima nekoliko prodavnica, Pons, Ishrana, dva kioska, a jos jedan je otvoren pre mesec dana, prodaju pice i sve zivo, ne zna se koji bolje radi. A skola mi je relativno mala.
    Ako ne to, onda ima par delova grada gde uopste nema toga, pa moze i tu.

  7. Ја сам размишљао, баш за биснис још нисам сигуран, али имам алтернативе. Ако ми крене лоше, пропаднем у животу, прво постајем жиголо, не би ли се извукао из блата, а ако ту пропаднем (хипотетички; премда је то немогуће, поготово за јебаче лол) онда идем да се замонашим, ту ми је последња станица. Смислио сам раније и још једну алтернативу, пре манастира, али сам заборавио...

  8. I to za zigola sam razmisljao, cujem nisu lose pare...

  9. Kolika je ođe nagrada?

    Ođe isto iljadu euri.

    A gde prodaju cveće? Jel prodaju na veliko svećarama i tako to ili?

    Jel zna neko koliko bi koštalo da se plaća nekome, nekoj firmi na primer, koja se bavi živenjem garderobe? Maice, duksevi i tako to, ali da je dobrog kvaliteta?

  10. Momci, da imate afinitete da budete žigolo ne bi ste vi sad sedeli u sobi i piskarali po internetu, ako me razumete :)))

  11. A gde prodaju cveće? Jel prodaju na veliko svećarama i tako to ili?

    jok, uglavnom stari na pijacama, jjer radimo samo ovo cvijeće za dvorište i to ograničeno, jer nemamo više zemlje, a i ja i buri smo krenuli nekim drugim putem... možda dogodine otvorimo svoju cvjećaru, ako uspijemo naći neki dobar prostor...

    pa ima to za garderobu, al' ne znam koliko je kvalitetno, vjerovatno koliko je naručioc spreman da plati...

    e da, uvijek sam želio, a nadam se da ću i ostvariti da jednog dana sa par kolega sa faksa osnujem projektni biro... svi bi kao nešto uložili i počeli nasitno, naravski, a kasnije ako krene bilo bi to fino...

    e da, oćemo KURDA i njegove poslove dosada i kako ih je pokretao da i mi nešto naučimo

  12. Ах, да... Лерди је увек могућност...

  13. Jebiga Petre, ne mogu da budem zigolo sa 16 leta

    ........
    EDIT MOD:

    Tema nije zaključana, neki bag je u pitanju...

  14. Evo radi sada... :-)

  15. Ајд сви да отворимо палачинкаре по Кнезу у које трпамо лаксативе и после 100 метара од тих палачинкара (отровнара) отворимо тоалете у којима је једна нужда ( мала) 200 динара а велика ( 1000) динара. А?

  16. Kurde pusti da sad ja dobijem neku ideju, nemoj da mi sabotiraš temu kao sa nekim ''bagovima'' :D

    Au Buri, 7-8 iljada evra na godišnjem nivou i nije malo, tj. bar mislim da nije neki preterano težak posao, pa s obzirom na težinu posla ovolika zarada nije malo.

    Jel postoji neka proizvodnja koja bi mogla da se pokrene za 5-6000e?

  17. ma uključiću se 100% ovde, samo sam sada na "drugom bojnom polju". :-)

  18. Ајд сви да отворимо палачинкаре по Кнезу у које трпамо лаксативе и после 100 метара од тих палачинкара (отровнара) отворимо тоалете у којима је једна нужда ( мала) 200 динара а велика ( 1000) динара. А?

    Nije loše nije loše, logično razmišljaš, to se traži :)

  19. pazi, nije da nije težak posao, recimo ako nemaš baš neke savremne plastenike, moraš zimi ustajati cijelu noć ložiti, presađivati jedno tri četiri put godišnje, tako da su ti zanoktice vazda crne i tako... e sad ako možeš krenuti sa tih 5000 ojrića, i ako imaš neku zemlju, a samim tim i možeš proizvoditi i veću količinu, mogućnosti zarade su neuporedivo veće

  20. Hvala Petre! Inače lakše sa veceima nego plastenicima, ali to bi bili lepi vecei, onako u onim ulazima lepo, da ne kvarimo grad, unutra slike klinaca koji se smeju da ovaj jadnik ne pomisli ništa o palačinkama.

Rekli o sajtu

Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.

Psiholog · 20. Februar 2011.