Prijava

Циганин, кад је сам, важи за тешку кукавицу. Пустиће да га малтретирају максимално, неће прстом да мрдне. Ал' зато кад оде у циганмалу и доведе хорду, тај који га је малтертирао је жестоко најебао.

Увек било, и биће. Увек има изузетака наравно, али је овако у 99% случајева. Али овде код нас су научили скоро да треба да се држе својих страћара, и да не излазе превише у наше крајеве. Јбг, ипак је навијачки крај, све пуца од мржње. Не воле их људи овде, ама баш нимало..

Ja i žena posle tekme Keln-Menhengladbah u vozu u kojem su samo navijači Gladbaha. Jedno 500 komada. Jedan pali cigaretu, ženi smeta, ionako je zagušljivo. Ja procenim situaciju, skupim muda i kažem "Gasi cigaretu, ovde je zabranjeno pušenje." On počne da kenja, ostali okolo gledaju šta će biti, ali tip na kraju ugasi cigaretu. Da je ovo bilo u Srbiji, i da sam, kao grobar, bio međ ciganima - naravno da ništa ne bih rekao.

Јел то иста она текма где си стајао сам, окружен хиљадама навијача супротног тима, а ти са шалом њиховог противника, усред копа?

Zato što je sistem vrednosti takav i zaključajte temu.

Не ради се о систему вредности.
Теби је лако да кажеш како би бранила некога кад би видела да га туку неонацисти, али поставља се питање шта би заправо урадила у таквој ситуацији. Извини на изразу, али мислим да би се усрала, као и 99% људи.

Мени, који важим за релативно крупну особу и јачи сам од већине људи, није свеједно кад пролазим поред неонациста и сличних ликова за које знам да су склони насиљу, а камоли кад их видим да туку неког.

Јеси ли видела некад како изгледа кад група људи обори неког на земљу и крене да га шутира?

Ja i žena posle tekme Keln-Menhengladbah u vozu u kojem su samo navijači Gladbaha. Jedno 500 komada. Jedan pali cigaretu, ženi smeta, ionako je zagušljivo. Ja procenim situaciju, skupim muda i kažem "Gasi cigaretu, ovde je zabranjeno pušenje." On počne da kenja, ostali okolo gledaju šta će biti, ali tip na kraju ugasi cigaretu. Da je ovo bilo u Srbiji, i da sam, kao grobar, bio međ ciganima - naravno da ništa ne bih rekao.

Хахах, Швабо дрилован по њемачки, па макар и хулиган био.

Zajebite sa ciganima...smorili ste...ja npr. sa ortacima pre nekoliko godina blejim i cujemo neko mucenje zestoko u stanu u blizini...culi su se i neki lanci i najgori jauci oni od tog mucenika...kriminalci neki,mi odmah otisli odatle,jebiga nismo zvali policiju,zajebano je mesati se u takve stvari...i opet ona vec ponovljena-ko zna sta je taj lik uradio.

Јел то иста она текма где си стајао сам, окружен хиљадама навијача супротног тима, а ти са шалом њиховог противника, усред копа?

Haha, koji si ti kreten, jebem te usta.

али поставља се питање шта би заправо урадила у таквој ситуацији.

Ja sam bila u tim situacijama.

Јеси ли видела некад како изгледа кад група људи обори неког на земљу и крене да га шутира?

Naravno.

Ник Слотер помаже људима и циганима.
Наравоученије теме: тешко теби ако скинси и цигани крену да те бију а оркужен си вукајлијашима.

Džimi troluje, standardno. Da se ne lažemo, ja bih pomogao Cigi, a i bilo kome drugom, ako bih imao realne šanse na uspeh.

Ееееееех... Па, није фора.
Свако би ускочио кад би имао реалне шансе за успех. И ја да видим децу како малтретирају друго дете, узео бих па би их растерао, јер сам јачи.

Буди реалан, да видиш екипу рмпалија како туку неког, само би окренуо главу, евентуално кришом окренуо пандуре тако да те не виде.

Ja sam bila u tim situacijama.

И све си их поразбијала, је л' да? :)

Da se ne lažemo, ja bih pomogao Cigi, a i bilo kome drugom, ako bih imao realne šanse na uspeh.

И ја бих јебао Лену Ковачевић (сазнао малопре како се зове) ако бих имао реалне шансе за успех. :)

Ima jedna dobra pricica koju je Bukovski ispricao na temu prisustvovanja nemiloj sceni, gde se neki mucenik bacio sa prozora sprata iznad njegovog. Buk je ustao mamuran i stao na prozor da popusi pljugu.
Lik je u tom momentu skocio i proleteo pred njegovim ocima. Pogledao je dole i video lika na zemlji, gadno povredjenog. Okrenuo se ka svojoj ribi koja je bila u sobi i rekao:
-Duso, najcudnija stvar se sada dogodila?
-Kakva?- pita ga ona.
-Neki lik je upravo skocio sa sprata iznad. Mislim da je gadno povredjen, ili mrtav.
-Ne zajebavaj. Nije lepo da se zezas sa tim stvarima.
-Evo pogledaj.

Zena odlazi do prozora, pogleda i kaze - Pa u pravu si! Stvarno je covek dole povredjen.

Kada mu je to rekla , Bukovski je otisao do frizidera i uzeo pivo.

"Popio sam pivo i nasmejao sam se. Zato sto mi je bilo bolje. Ne znam tacno zbog cega mi je bilo bolje, sto je cudno jer je coveku dole trebala pomoc. Mozda mi je bilo bolje zato sto sam bio u pravu."

Ima jedna dobra pricica koju je bukovski ispricao na temu prisustvovanja nemiloj sceni, gde se neki mucenik bacio sa prozora sprata iznad njegovog. Buk je ustao mamuran i stao na prozor da popusi pljugu.
Lik je u tom momentu skocio i proleteo pred njegovim ocima. Pogledao je dole i video lika na zemlji, gadno povredjenog. Okrenuo se ka svojoj ribi koja je bila u sobi i rekao:
-Duso, najcudnija stvar se sada dogodila?
-Kakva?- pita ga ona.
-Neki lik je upravo skocio sa sprata iznad. Mislim da je gadno povredjen, ili mrtav.
-Ne zajebavaj. Nije lepo da se zezas sa tim stvarima.
-Evo pogledaj.

Zena odlazi do prozora, pogleda i kaze - Pa u pravu si! Stvarno je covek dole povredjen,

Kada mu je to rekla , Bukovski je otisao do frizidera i uzeo pivo.

"Popio sam piuvo i nasmejao sam se. Zato sto mi je bilo bolje. Ne znam tacno zbog cega mi je bilo bolje, sto je cudno jer je coveku dole trebala pomoc. Mozda mi je bilo bolje zato sto sam bio u pravu."

Taj Bukovski je retard isto ko i njegova riba...sudeci po ovome.

Наравоученије теме: тешко теби ако скинси и цигани крену да те бију а оркужен си вукајлијашима.

Ојебо!
Кад би те бранили ови што моралишу по теми, нашли би те у контејнеру за пар дана. И људи су се отуђили међ собом и не би бранили један другог, смарају како би само свом помогли, а такви никад помогли не би. Ови што се хвале како су помагали и звали помоћ су и најмање хумани.

Mozda i nije. Mislis li da je humano pomagati samoubici? Zar mi time ne ugrozavas prava i eliminises njegovu slobodu izbora?

И све си их поразбијала, је л' да? :)

Čoveče jesi li ti ikad izašao iz kuće i faksa na ulicu?
Umešati se džimi nije isto što i razbijati ljude Brus Lijevim zahvatima.

Taj Bukovski je retard isto ko i njegova riba...sudeci po ovome.

Буковски је цар. Ја бих урадио нешто слично, јер бих претпоставио да се ради о самоубици, а њима бих помогао само тако што бих им измакао столицу за време бешења.

Брате ово за Буковског - Па боли лика ТУКИ ШТО НЕКО ХОЋЕ ДА СЕ УБИЈЕ. Човек хоће себи да одузме живот. Значи, себи, свој живот. То нико не сме да му забрани.

Upravo to i kazem. Nehumano je pomagati nekome ko zeli da se ubije. Zamisli koliko mu tesko zivot pada. Zasto ga sputavati?

Pa sad... Što neko reče, ja mogu da razumem da se ne umešate u lemanje. Ja prva i da hoću ne bih mogla fizički da pomognem, nemam ni visinu ni kile za to. Ali bih pozvala policiju. Toliko mogu da uradim, i mislim da se to od svakog građanina i očekuje.
Bio je incident sa komšijama u zajedničkom dvorištu, oni nasrnuli jedan na drugog, jedan bio pijan pa se osilio na ovog drugog gromadu makazama... Odma' su ljudi zvali policiju i stvarno su došli za manje od minut... Da li je neko mogao da priskoči ili ne, stvarno ne znam, nisam bila tu.

Ali nikako ne mogu da razumem da neko prođe pored nekoga ko je pao na ulici ili je toliko očigledno da mu je pozlilo... Moram priznati da mi se nikada nije desilo da vidim da su ljudi tako nešto ignorisali... Hvala Bogu. Jednom mi se desilo da sam videla čoveka, i naravno odmah sam zvala hitnu. Isto, kad se neko saplete i padne, odma' priđem pomognem, pokupim ako se nešto prosulo iz kesa ili tako šta.... A često me i drugi ljudi preteknu....

Mada sam zapazila i jednu zanimljivu situaciju. Naime, kada sam videla neku baku kako se jedva vuče i tegli neku torbetinu, ja sam je upitala da li joj treba pomoć i ona je stala mahnito da odmahuje rukama i da kaže: ''Neka, neka, nemoj.'' I nije bila jedina. Ne znam da li je to ušao strah u ljude, mislim se boji da je neću opelješiti, generalno mislim da su ljudi postali strašno nepoverljivi jedni prema drugima, taj strah je verovatno jedan od glavnih uzroka ovakvog ponašanja... Tužno.

Isto neću zaboraviti kada smo brat i ja bili klinci, radili smo sa mamom oko kuće... Prljavi i ja i on i ona, još sam ja kašljala i slinila i naišao neki čovek sa ulice i stao da kuka kako mu je ćerka imala operaciju bubrega i kako mu treba dvesta dinara za put, vraća odma' sutradan... Znate tu klasičnu foru od pre nekoliko godina... Mama mu je dala, tako je i nas vaspitavala, da pomognemo, a i mislila je i da me prevari, pa ipak vredi ako je istina. Mada je bila ubeđena da je govorio istinu, posebno kad je video ženu sa dvoje dece kako se maltretiraju oko kuće i ribaju pločice. Naravno, nije se vratio.