Prijava

Najs ideja Auroro.

kad sam prvi put trazio defke da bi napisao tu, kucao sam Fulam i bilo je 0 definicija, gle sad....

Да, било би одлично кад би претрага могла некако да се усаврши...

Auf zbog dosta očajno definisanih slengova žalim što nisam ranije počeo pisati.

Слажем се с овим. Скроз.

Ne želimo iste poente u 15 različitih definicija sa 15 različitih naslova. Uvek ima nešto toliko jednostavno za definisati, a da bude opšteprihvaćeno. Pitanje je inspiracije. Ja sam iz puke gluposti definisao "vrhunac bukvalnosti" čija je poenta ono što svi već znaju godinama, a da sam na primer definisao bojler, popio bih minusa kao pleve. Sve je stvar koncepta. Jebiga, ne može svaki dan da se izdefiniše dobra stvar. Mnogima je samo jebena lista popularnosti bitna, pa srljaju sa svakojakim aktuelnim sranjima, siluju dnevne kvote, grebu na sve načine, a uvek pišu jedno te isto.

Ponavljam, čitajte stare definicije, koristite pretragu za bilo koju stvar koja vam padne na pamet, pročitajte sve definicije koje ispadnu iz padajućeg menija. Siguran sam 100% da ćete naći inspiraciju za nešto novo, samo bez žurbe.

Ponavljam, čitajte stare definicije, koristite pretragu za bilo koju stvar koja vam padne na pamet, pročitajte sve definicije koje ispadnu iz padajućeg menija. Siguran sam 100% da ćete naći inspiraciju za nešto novo, samo bez žurbe.

Ma ja čim među 200 upadnem, pisaću samo kad me baš uhvati inspiracija, do tad moram još ovako "na silu". Ali predlog ti je super, ja sam tako npr. dosta finih defki napisao. :)

Moje mišljenje je da ne treba dirati one definicije iz 2007, 08 bez obzira kako su šturo i nezanimljivo napisane, jer one su svjedoci nastanka i razvoja sajta.
Mene zanima nešto drugo, kad se već pominje plagiranje. Frenki mi je prije par mjeseci, kad sam mu predočio da je jedna odabrana definicija plagijat, a uz to je i original bio na naslovnoj, a plagijat je gotovo identičan originalu, skoro kopi pejst, rekao da kajzen neće da se brišu definicije sa velikim skorom. E, mene zanima zašto? Ako imamo 2 identične definicije, obje su napisane 2010 god., zašto se kopija ne obriše? Pomalo mi neozbiljno djeluje da posjetioc sajta čitajući odabrane definicije naiđe na dvije skoro potpuno iste.
Pitanje je za moderatora, vidim da je Korleone tu.

Pa dobro, korle ne može se baš uvek tako ispoštovati.
Evo ti pojam- Kesa- ima svega a do neki dan nije bilo jedno od najmoćnijih značenja tog izraza- za matoru, naboranu i ružnu osobu.
Znaš ono bilo bi idealno objediniti sve u jednu, ali je nemoguće na ovakvom sajtu.
A ljudi i neće da čitaju takve definicije. Npr. CIGAN- naziv za Roma, pogrdno ime za Srbina, navijač Crvene zvezde, škrt čovek, ampadžija, galamdžija.
Ovo su ti otprilike sva značenja tog. I kako bi ovakva definicija prošla?
Strmoglav u minus i brisanje.

Moje mišljenje je da ne treba dirati one definicije iz 2007, 08 bez obzira kako su šturo i nezanimljivo napisane, jer one su svjedoci nastanka i razvoja sajta.

И не треба. Лако је данас доћи и препевати нешто што је тад дефинисано, логично је да ће боље да изгледа, јер се није тада дефинисало као данас. Али поента је да остану такве дефке, да се зна како је сајт изгледао на почетку.

Evo sad je Izzie isplagirala moje mišljenje. BRIŠITE JOJ POST!!! :)

Хм, ајде добро, нека буде да је тако, ја кад серчујем тако неки сленг из 2007. године, не желим да га дефинишем. Али, ако је толико срање, а могу да дефинишем боље, зашто то не бих урадио? Да допринесем сајту, дође неки лик ког занима шта то значи и после прочитаног тог срања из 2007. никакве му мистерије нећемо решити.

Па Мури, ако је тооолико крш да не можеш да разазнаш шта значи израз онда се може дефинисати опет, на нормалан начин. Али ако пише лепо, црно на бело, а није ха-ха фазон, онда не видим поенту понављања. На то мислимо, чини ми се, сви овде. х))

Ako imamo 2 identične definicije, obje su napisane 2010 god., zašto se kopija ne obriše? Pomalo mi neozbiljno djeluje da posjetioc sajta čitajući odabrane definicije naiđe na dvije skoro potpuno iste

Brišem kad god natrčim, prosto je nemoguće da na svaki definisani pojam odmah trčiš da vidiš da li je neko definisao istu stvar. To radimo ako neka definicija pretenduje da bude popularna, iz razloga što nije u redu da se neko kiti tuđim perjem. Ima 20000 definicija koje su kopije jedne drugih ali im je skor 13:9 ili maksimum 20:6, tako da njih brišemo kada se nađe vremena.

enemyofthefreeworld
Да, било би одлично кад би претрага могла некако да се усаврши..

ili kad bi ljudi stvarno koristili pretragu.
ali opet kontam da ima onih koji svesno idu na to da plagiraju nesto.

Morala bi naslovna svaki dan imati bar jednu definiciju čistog žargona, pa dok ima-ima.
Ali brate dragi znali su modovi i izbrisati čist izraz i dati objašnjenje- Ne sviđa mi se izraz.
Šta ima da ti se sviđa ili ne, pusti ga u pičku materinu neka stoji.
Ako se sećam tako je izbrisan izraz Frštuljiti. I moj Bahil, pa sam morala ulagati žalbu da ga vrate, mada sam naravno znala da će biti loš skor baš iz ovog razloga- ljudima se ne sviđa izraz. Kao da sam ga ja izmislila. Ili npr. na temi Tefter za sleng napišem da je zent kad te neko posmatra, ali onako pilji. I odmah se tu jedan našao da se bije jer se zaboga u Beogradu za strah kaže Zent.
Eto i to sam izmislila, šta li... A dođe primera radi u Sarajevo i konta kad neko kaže Zent da ga je strah. A nije. Mjah...

Али, ако је толико срање, а могу да дефинишем боље, зашто то не бих урадио? Да допринесем сајту, дође неки лик ког занима шта то значи и после прочитаног тог срања из 2007. никакве му мистерије нећемо решити.

Nije baš tako, Murinjo. To ti isto dođe kao kad gledaš vestern, pa tamo oni kauboji tamane indijance, a ti poželiš da crvenim pošalješ stotinjak kalašnjikova, da se najebu mame šupcima. Ili npr da nipodaštavaš fudbalsko umjeće Maradone, jer bi u ovim vremenima gladijatora bio prosječan fudbaler. Ne ide.

Ima hrpa definicija koje su čak i sa istim naslovima a razlikuju se samo po tome što jedna ima negde apostrof, znak pitanja ili neki drugi interpunkcijski znak u naslovu...i jako ih je teško pohvatati i tako slične.
A zamisli kako je tek kada imaju različite naslove, jbg...

Samo može slušajno da se natrčava na to, što reče Korle, nema šanse da se napravi neko smisleno čišćenje...osim ako Kaizen ne smisli neki poseban program za to!
Biće gotov taj program uskoro! :-)))

To ti isto dođe kao kad gledaš vestern, pa tamo oni kauboji tamane indijance, a ti poželiš da crvenim pošalješ stotinjak kalašnjikova, da se najebu mame šupcima.

Hahahahahahahahaha.

rekao da kajzen neće da se brišu definicije sa velikim skorom. E, mene zanima zašto

a brisu se. prije neki dan Straji obrisase sa naslovne Zivi zid jer je plagijat Penzionerovog zivog zida.
Juce su nekom liku iz 2007 obrisali vic isto sa naslovne i isto je imao dobar skor.

Eno Frenki onomad kad pobrisa svoje defke jer su plagijati....

Проблем је у томе и што модови баш немају неки децидан став. Мешелина ми ономад рече да дефка може да остане ако је квалитетније одрађена, кацам ја реко да има две сличне, а неки кажу да не сме ич. Јебем ли га, има увек неки добар сленг који може да се дефинише, а није.

Brišem kad god natrčim, prosto je nemoguće da na svaki definisani pojam odmah trčiš da vidiš da li je neko definisao istu stvar. To radimo ako neka definicija pretenduje da bude popularna, iz razloga što nije u redu da se neko kiti tuđim perjem. Ima 20000 definicija koje su kopije jedne drugih ali im je skor 13:9 ili maksimum 20:6, tako da njih brišemo kada se nađe vremena.

Korle, pisao sam o odabranoj definici tj. 2 skoro identične, a obje odabrane. Jasno mi je da se ne mogu po'vatati svi plagijati, ali barem naslovna treba biti zaštićena od tog.