Prijava

Meni ovo svejedno, ionako definišem gluposti koje mislim da rijetko ko piše, pogotovo glupo k'o ja. Al treba malo dopustiti da se neki stari naslovi (podvlačim naslovi) definišu u nekom svom stilu, drugačijem i šta ti ja znam... Al da uzmeš staru definiciju i da je samo eto malo prepraviš, dodaš neki primjer, za to nisam. Možda ja nisam skont'o šta je čiko htjeo da kaže ali jbg, razumite me....

Da, frenki je ispao laf par puta.
Treba imati neku temu npr. Ulazak u harem-na ovom mestu mi modovi linkujemo def.koju nameravamo staviti na naslov. Imate li primedbe radi plagiranja, CP itd? Recite sad ili zauvek ćutite. I onda picajzle poput nas opletu njuškajući nepravilnosti, a ne kad već dođe na naslov.
Nastavite, ja odoh kupiti vatati miša.

Sedplas, imaš pvt, da vidiš, nisam htio da linkujem ovdje.

Al da uzmeš staru definiciju i da je samo eto malo prepraviš, dodaš neki primjer, za to nisam. Možda ja nisam skont'o šta je čiko htjeo da kaže ali jbg, razumite me....

Upravo to sam hteo da kažem. Ponoviću, pogledajte link iz prvog posta. Do svih tih starijih definicija istog pojma sam došao prostim klikom na naslov definicije (onaj "naslov iznad naslova") i eto, nikakva mudros'.

Šupak oprosti što nisam gledao link prije, al bitno je da smo isto mislili, nije bitno ko se bolje odrazio.

Прочитах јебено све постове и мање више се слажем са генералним мишљењем. Ја сам пре два дана користио претрагу за дефку коју сам планирао да пишем, нашао једно 5 дефиниција које су мање више идентичне, и опет одлучио да своју дефку напишем, јер сам отприлике у једну дефку обухватио то што је већ дефинисано, додао још доста тога што је моје и испала је једна дуга, фина дефка. Да неко узме сад у претрагу да куца тај појам, наћи ће сличности са тим дефкама и НЕКИМ ДЕЛОМ моје дефке, али сам све то употпунио и мало спаковао и то је то, то ми је ок.
Такође подржавам да се не дирају старе дефке, редефинисао би појам само ако је у другом контексту или ако има неке двосмислености коју нико још није провалио, и мислим да је то и сврха.
Али сленгови типа "Тебра", "Вопс", и тако неке устаљене легендарне ствари не би трбале да се редефинишу зато што је неком пао на памет урнебесни пример, а објашњавање појма ће свакако остати исто, са тим се не слажем.

Kad bi ovo iole bio ozbiljan sajt u smislu da se ovde zaista skupljaju žargoni onda bi trebale postojati definicije koje nisu za ocenjivanje ali u kojoj su obuhvaćena sva značenja, ali eto u slavu tih autora koji su raznorazna značenja napisali linkovati njihove definicije tamo.
I za to bi postojao poseban odeljak ili šta već, nešto kao ovaj Kalendar koji sem modova i Minga niko ne gleda.
Ja mislim da bi to dovelo još ljudi na sajt a i bio bi edukativan :)
Kajzene postoji li mogućnost za tako nešto? I pitaj Valdemara da obavlja tu funkciju, dečko je hodajući rečnik.

Ценим га да то не би довело више људи на сајт. То што си сад навела би био одељак за стварно старе, загрижене чланове Вуке који су овде провели доста времена и нагледали се сленга, па се врате понекад да прелистају жаргон, и можда понеки случајни интернет номад зађе ту. Овде већина људи долази због постера, а на дефке иду да се насмеју и прочитају неко јебање. Мада, као скуп израза би било скроз лепо, имаш одељак у коме можеш да видиш изразе за друге изразе других израза. :Д
П.С. ЈА ГЛЕДАМ КАЛЕНДАР. ПОНЕКАД. :)

Kad odeš na padajući meni on ti izbaci defke sličnog naslova. To je u redu, ali ti ne daje uvid u slične defke. Zato ja koristim onaj pretraživač desno u sredini, kad klikneš na tab definicije, u koji upišem ključne reči onog što želim definisati i izbaci mi SVE defke koje imaju te pojmove u naslovu. Jednostavno, zar ne?

I volim da definišem postojeći pojam ako imam suštinski različito viđenje. Ako ne valja, obrišem u prvih 20 minuta (nekad i u prvih 5).

Kako ne bi dovelo više ljudi, i to čitača od ljudi a ne ove slikovničare. Čuo je negde izraz, nema pojma šta znači, dođe na net, ukuca i otvori mu Vukajliju.
Kad se pojavio ekstazi pa postao ekser, pa eks pa...Gde ćeš ti to naći sem na Vukajliji?

Zato ja koristim onaj pretraživač desno u sredini, kad klikneš na tab definicije, u koji upišem ključne reči onog što želim definisati i izbaci mi SVE defke koje imaju te pojmove u naslovu.

Bruce, nisam skontao...koji desni u sredini, kad ja imam samo jedan? I na naslovnoj i kad kliknem na definicije. I sad sam baš eksperimentisao sa pojmom novotarija, isti rezultati.

Klikneš gore tab definicije, sa dsne strane ti se pojavi kalendar, a iznad njega prozorčić sa dugmetom "traži" - za razliku od onog u gornjem desnom uglu, ovaj ne traži po tačnom nazivu nego po ključnim rečima - čak pregleda i u tekstu definicija ako je pojam samo spomenut...

Корле, мене ме занима ко је ово измислио:

Abraksove defke su evergrin ovog sajta, i kakve takve, one su zaštićene.

То генерално важи само за дефиниције из 2007, али сам и неке из тог периода брисао, кад немају везе са животом и нетачне су, дефиниције овог типа:

http://vukajlija.com/sloser/26784

Што је Абраксус евергрин, а неки други, много бољи аутори из тог времена нису? 0_о

Lično smatram da bi se trebala poštovati IDEJA. Ko se prvi setio, njegovo, posebno kada je sleng u pitanju. Šta vi mislite?

Какве везе има идеја кад је сленг у питању? Ако је прави сленг, онда он постоји неовисно о овом сајту, тј. није га овде смислио појединац, те га као таквог можемо дефинисати много пута на различите начине.

То са идејом би требало пре да се односи на оригиналне изразе које су аутори сами смислили, али зашто би се неко трпао да редефинише већину израза?

Ово јесте тачно. Реално, ако имаш неку добру идеју да дефинишеш сленг, нема разлога да се не испробаш. Никоме неће јести леба ваљда, а и боље је за сајт, не знам зашто очуване законом те дефке из 2007. године.

Што је Абраксус евергрин, а неки други, много бољи аутори из тог времена нису? 0_о

Abraksus je samo primer. Jedino on kao preživeli mi je pao na pamet u momentu. Šta tu ima loše? NIsam ga ja proglasio za evergrin već gomiletina njegovih sledbenika koji njegovo postojanje na sajtu porede sa vladavinom Luja 14-og. Sve je stvar ukusa. Samo sam prosledio mišljenje jednog broja autroa.

Taко већ може! :p
Зна се ко је један једини краљ 2007!

Nije isto napraviti novu definiciju i napraviti rimejk stare definicije. Ako je definisan pojam "glava" (lupam bezveze, mozak u off-u) na jedan način, u jednom smislu, zašto neko drugi, peti ili deseti, ako ima drugi, peti ili deseti smisao da definiše taj isti pojam, koji nema dodirne tačke sa prvom definicijom osim naslova, zašto da ne? U ostalom, srpski jezik podržava sinonime, zar ne? A ako neko uzme postojeću definiciju, prekopira je, ili je malo prekroji, to je plagijat i to ne treba tolerisati. Treba brisati, bez obzira o kome je reč. Iskreno, i meni se dešavalo da slučajno plagiram nešto, tu mi ponekad ne pomaže čuvena pretraga. Konkretno, hteo sam jednom da definišem pojam "tika tačke nema više vraćke" i sve moguće verzije sam kucao u pretrazi i "tika" i "tike" i ne znam ti ja šta sve, bio hepi kao mali majmun što to nije definisano, sevnem dobre primere, kad cvrc, oni malo upućeniji odmah mi uvališe da je plagijat i to odabrani, a fora je bila što je original u naslovu sadržao jebenu crtu između "tike" i "tačke". I jbg, obrisao sam čim sam video komentare. Treba napraviti neki balans između svega, naći nekog ko je dovoljno objektivan i ko ima dovoljno energije da se nosi sa svim tim, da sajt ne bi otišao u bedak pored brojnih neinspirativnih defki koje se štancuju u zadnje vreme.

Росаура ФТЊ!

fora je bila što je original u naslovu sadržao jebenu crtu između "tike" i "tačke"

to ne bi trebalo da bude problem, tj. meščini pretragate interpunkcijske znake ne uzima u obzir. zato mi je suludo kad vidim plagijate u čiji je naslov dodana tačka ili tako nešto :)pretraga u normalnim uslovima, ne ovih dana kad je skoro pa i nemamo.