Мистериозни алфабет или нека друга фора?

  1. Богами, зајебан и oвај твој Јефро, а у оном што га ја нађох помиње се породица "Temple". :) Пакао

  2. Колико сам успео да похватам, ако је то тај Јефра, турци су га наопачке обесили 1425. године за дудово дрво на месту некадашњег римског храма коме се нигде име не помиње ...

    http://full-of-grace-and-truth.blogspot.com/2009/05/st-ephraim-great-martyr-of-nea-makri.html

    или сам заблудео ??

  3. Мало пажљивије читај, на'ватан је 1425., мучен осам и по (на курцу те носам и мој те пипо) месеци и на крају убијен наглавце вешањем и још понеком бруталношћу петог маја 1426. године. Где? Појма немам. Тражим...
    Фатал, шта би са јарчевином, си сконтао нешто? :)

  4. Мани .. нисам .. овај Јефрем ме упропасти .. а каке везе то има са Нарцисом и конфесором и Даном Мртвих .. маааамуму ...

  5. Е овако, повезао сам следеће ствари:

    The Confessor was born the day Ephraim was hanged

    -"Confessor" или "Confessor of the faith" је светац који је умро најстрашније мучен а да је умро са молитвом и веру не издавши, тј. Јефраим је постао "Великомученик" истог тренутка пошто је умро од турчинове руке. Прво је наглавачке обешен о дуд, брутално мучен док није свест изгубио. Мислили турци да је гекно па пресекли конопац ал' турци ко турци, наставише да му скачу по лешу. Пред само издахнуће он отвара очи и обраћа се богу са речима да предаје своју душу дрвету (дуду). "Lord, I give up my spirit to Tree."

    -Постоји песмица под именом "Narcissus" од извесног Дејл Чоуа, написана 2000. године, 2. новембра, дана када католици славе "All souls day" илити Дан мртвих.

    За сада толико од мене, ако још неко има неку идеју нека је приложи, све се разматра...

    Едит: Испостави се да је овај песник Чоу један од оних странаца што пишу датуме редоследом као и ми па испада да је "Нарциса" написао 11. фебруара. Ал' нека је, нек' мрачи тему...

  6. da l' je to taj efraim

    Погледај моје постове на претходној страни...

  7. Au, ova druga je mnogo teža od prve, vidjela ona Stefani da nema šale sa nama pa riješila da nam zapapriči...

  8. izvinjavam se djonsile :D,
    a da l' ovde se pita blizu kojeg hrama "The Confessor" je rođen il Ephraim ubijen ?
    malo zbunjujuce napisano

  9. не знам да ли сте примијетили али постоји конкурентски нам форум који исто трага за овим решењем... и како се чини, пронашли су га прије нас...
    http://borilacki-klub.com/forums/viewtopic.php?f=49&t=2905&start=150

  10. trazena tema ne postoji
    a ako je to ovaj ephraim iz knjige, vjerovatno se radi o nekom hramu iz berkshire-a. tako barem piše u onoj knjizi

  11. не знам да ли сте примијетили али постоји конкурентски нам форум који исто трага за овим решењем... и како се чини, пронашли су га прије нас..

    Znao sam za njih, al' uklonili su ih masoni izgleda. Igrači čuvajte se

  12. ova tema smara u aktivnim.. vreme je da vec neko resi misteriju i kaze da je crnac ubica

  13. Овај са овим бројевима је изгледао лакши. У сорсу пише на француском: "мислим, дакле постојим", па се лако види да су у питању Декартове координате. Кад се нацртају тачке добије се изглед сазвежђа Велики медвед, односно Урса Мајор што се слаже и са насловом странице где је цитат из серије ЦСИ, а наставак цитата је: "people never look up". Тако да сам пробао све у вези са сазвежђем и звездама. Пробао сам и са координатама северњаче чији положај се лако одреди гледајући Великог медведа. Има ли још неко идеју шта покушати?

  14. Постоји ли случајно неки љубитељ серије "CSI: Las Vegas"? Или неки врсни познавалац рада и дела Рене Декарта? Aко има нек' се јави да мало попричамо...

    :)

  15. Решио сам, јеботе! А убеђен сам да сам ово покушао синоћ и да није прошло!

    ЕДИТ: Изгледа да је то последњи. За сад.

    ЕДИТ: Који сам идиот! Синоћ сам пола сата покушавао разна решења на ћирилици.