Prijava

Коју крсну славу славиш домаћине?
Обичаји који су везани за овај свечан дан.
Шта кркаш?
Јел постиш петком?

Добродошли су и људи других вероисповести.

СЛАВЕ

Св. Јован Крститељ 20. 01 - Ја, Ајакс, Давид, Триша,
Св. Никола 19.12 - Nata4Mika, Bruce, Мatriks, Самчевић, Johnny Kurajber,
Св. мученик Трифун 14.02 - smorena
Св. Лука 31.10 -LuKaShh
Св. Стефан 09.01 - mare maestro
Св. великомученик Георгије 06.05 - Buksnomanijak, Penzioner, Луди Чак
Сабор светог Архангела Михаила и осталих бестелесних сила 21.11 - cornelije, Gospodin Čoek, Nash Bridges, Bioshocker, h.a.u.n, urbanalegenda
Св. апостол Андреј Првозвани 13.12 - Cesto Neshvacena
Св. Петка 27.10 - Taras
Ђурђиц 16.11 - marcipan
Свети Симеон Богопримац; Свети Симеон и Ана 16.02 - Skočimiš
Преподобни Алимпије Столпник 09.12 - rnrt-rain, милица

Срећна слава свима који славе данас. И милици.

Славе су нааче.
Ја славим Светог Јована. Једем све. Све. Начи предјело, начи питије, сарму, супу, печење.

Ја славим Светог Јована. Једем све. Све. Начи предјело, начи питије, сарму, супу, печење.

2012 ћемо да постимо ако си Србин и Србскога рода.

Што да постимо на Јована црни ти?

Ja slavim Svetog Trifuna, jedemo sve i taman imam razlog da ne budem tu dok ostali seru sa Danom Zaljubljenih.

Slavim Svetog Nikolu, obavezno spremam posnu hranu jer je slava uvek u postu. Krka se pohovani oslić (pohovan u sojinom mleku, ne u jajima), pasulj salata, krompir salata, marinirane šiitaki gljive i razni sosovi. Ne postim sredu i petak jer sam ješni krelac kome je teško izdržati jedan dan posta, a nije mi problem postiti šest nedelja.

Jesam li ja jedini koji je rodjen na svoju slavu? :)

Sv. Luka

Ја славим Светог Стефана, и то је увек мрсна слава.

Đurđevdan i moja lična - Sv Stefan.
A omiljena mi je Sv Xna, al to je skoro pa svakog dana.

Свети АРХАНГЕЛ МИХАиЛО, моја слава, али не зовемо госте, само ми у кући прославимо скромно. . .

Како мислиш не зовеш госте Корнелије?

Lepo misli. Ne zove goste. Kapiram da ces skapirati sta je Kornelije zeleo reci ako procitas jos nekoliko puta.

Свети АРХАНГЕЛ МИХАиЛО, моја слава, али не зовемо госте, само ми у кући прославимо скромно. . .

I ja Aranđela slavim skromno sa 35 ljudi svake godine.. to je zato što smo prokleti paori.. Samo se nadam da će sledeće godine pasti sneg pa da dođe što manje ljudi, a meni ostane janjetine i sarmi :D

Arhangel! Krkam sve po redu u nekoliko rafala i jedva se suzdrzavam kada je post. Uglavnom sam za stolom u 23:55 sa spremnim tanjirom i polako cekam.

http://www.patrickkingart.com/wp-content/uploads/2010/12/saint06.jpg
Свети ТР - 752

БТЊ, срећна слава свима који данас славе и мулуци приде!

Свети АРХАНГЕЛ МИХАиЛО, моја слава, али не зовемо госте, само ми у кући прославимо скромно. . .

Фала богу. Тако су и моји славили Св. Јована, и хвала им до неба што нису звали рендом рођаке које никад нисам видео у животу (као што су се исти појавили на дединој сахрани, нису га видели 30 година, па дошли да га виде мртвог). Тако да нисам морао да се целивам ни са ким, као што је то обичај у већини домаћинстава која славе и праве пародију од славе оптерећујући се тривијалностима, упоређујући твоју славу са неким другим славама, рачунајући колико си се испрсио.

А и масовна већина људи тотално маши поенту јебеног поста. Као, постиш на дан славе, силиш се, онда чекаш 12 сати да се ождереш, јер је од стране Бога неприхватљиво да једеш мрсно минут пре дванаест, а прихватљиво минут после дванаест.

Lazarevu Subotu, iliti Vrbice. Ja ne slavim to u Srbiji već u Crnoj Gori pošto mi je ćale odatle a deda još živ i on još to slavi. Iako je po kalendaru posna slava nikad ne spremaju posno. Ne znam zašto al se ne žalim (pršuta, sudžuk,kulen, jagnjetina, eljdovni pita...)

edit: U mom kraju u CG-u se ne zovu gosti. Nego ko kad naidje, makar to bilo u 7 ujutru.