Prijava

Мислим да вреди прочитати. Човек је проживео то што је проживео. Иако не можеш знати како живиш са собом након (двоструког) убиства јер их ти сам ниси починио, можеш до извесне мере да покушаш да се уживиш у то осећање кроз исповест једног интелигентног човека са приличним интроспективним способностима. Да ли ти њему опрашташ или не, то је небитно. Лепо је када неко зна да преточи било какво искуство у речи, и то уради квалитетно.

Немојте прерано осуђивати било кога, јер никада не знате околности под којима се нешто догодило у потпуности, и најчешће ни сами не знате како бисте реаговали у некој ситуацији док се она не деси, иако сте "прилично сигурни" да знате.

Иначе, да неко животно угрожава неку особу коју ја волим, или бар да помислим да је животно угрожава, не бих се двоумио ни једног тренутка да учиним шта год је потребно да је одбраним, већ бих, као и свако нормалан, реаговао инстинктивно.

Конкретан случај са Жарком не желим да коментаришем јер ми нису познате комплетне околности догађаја, нити комплетна позадина свега.

Sa moje strane nije stvar u tome šta je on uradio i iz kojih razloga, već me prosto nervira slika koju narod stvara o licima sa ekrana. Nervira me ta priča "kako je slavan glumac uništio svoj život". Da je tamo neki arhitekta ili doktor, bio bi osuđen, bez obzira na sve njegove prethodne uspehe i zasluge i priznanja koje je postigao u svom poslu. Sa moje strane tu leži problem. Za mene je reč o običnom čoveku, koji se našao u tako teškoj situaciji, koja ima svoje dve strane, dve priče i čini mi se da nikad nećemo saznati pravu.

ЧОВЕК ЈЕ ПОЗНАТ, прихватите то. Готово сад, шта је било било је.

То било нешто на трафикама?

Meni da neko pokuša ubiti sestru elementom u glavu - poubio bih ih ko zecove.

Nije loš glumac bio. Mene, kao nekoga ko je gledao njegove filmove, njegov privatni život ne zanima. Isto tako vjerujem da i njega boli kurac za privatnim životom ljudi koji su ga gledali. Na kraju je čovjek postao poznatiji zbog života van filma, a to me stvarno ne zanima.
Ova tema se na kraju svela na jednu situaciju iz njegovog života. Kad ste već tu, zašto ne komentarišete i njegove uloge?

On je uvek glumio istu ulogu - nadrkani šmeker koji boluje od veltšmerca i koga niko ne razume... osim u filmu Nož gde je glumio nadrkanog šmekera koji boluje od sevdaha i koga niko ne razumije, ba. Jeste, Žarko Laušević mi je filmski u istoj priči sa Slavkom Štimcem.

A jeste bilo onako šmekerski venčati se u najstarijoj srpskoj crkvi na svetu... onako, bahato...

brusu krivo sto nije jebo dobre picke ko zarko. :) nemoj da si isfrustriran i da nerezonski razmisljas, dobar je i plodan on glumac, realno.

i ja bih ubijao da imam pistolj. Da koljem ne volim

Što koji kurac spemuješ temu? Ne znam šta vi moderatori radite? Banujte svakoga ko spemuje.
Ja isto mislim da je imao dosta slične uloge.

Ma pazi, gledao sam ga kao klinac u "Šmekeru", ložio se da jednom odem u 63. padobransku pa da i ja jebem kao Žarko. Posle sam saznao da to nije istina. Ništa mi nisu njegove uloge posebne, Dragan Zarić i Bogdan Diklić su za njega izmislili glumu...

tebe bi prvog trebali banovati onda. Ti dabe prvo nahvalis coveka, pa onda se poseres po istom, daj dogovori se sa sobom sta i kako, pa onda postuj.

dodajte slovo u prezimenu.

Pa ako je imao slične uloge, ne znači da je loše glumio. Ja se nisam posrao ni po čemu, niti sam negdje rekao da je loš glumac.

Жарко Лаушевић се плаши крвне освете.

Ja sam rekao da je njegova gluma ništa posebno. Svaka čast knjizi, verujem da je dobro napisana jer je Žarko elokventan i obrazovan, ali filmove u kojima glumi ne nalazim nešto posebnim. On je tip kao Ljuba Tadić ili Voja Brajović, op, oba Crnogorci :)

Црна ми је та нека прича око тих типова што их је убио.
Онако црногорскобрђански племенски организовано црна. И тешка. Не тешка као несрећна, него онако зимско маглавито јутро, тешка.
Не гледам превише филмове и не могу га оценити као уметника, али тако ми његова животна прича личи на неки суморни филм из '80их и неку сиву продукцију у коме он игра главну улогу и тешко ми и да мислим о томе.

Књигу прочитао оног дана кад се појавила на киосцима ... некако ме занимало да освежим сећање на њега а и да расветлим ту мистерију која се штуро провлачила по новинама 90-тих ... да не тупим превише, искрено мислим да је он жртва правног система и поднебља у коме живимо, као и да су жртве момци које је оверио у року од минут .. свако плаћа свој данак .. није он одлежао довољно за оно што је учинио, а самоодбрана је појам који, и кад буде примењен у судској пракси, не делује као лосион који спира кривицу са тебе као неког ко је лишио друго људско биће основне вредности - живота ...
Момак носи свој крст .. криво или право ... и даље га носи .. и прича о томе .. ништа спектакуларно .. свако од нас вуче за собом мале или велике крстиће ..

Uglavnom ste rekli sve. Nosi svoj krst i to je to. Iz zatvora je pušten pa je otišao u Ameriku. A tamo je pretežno zbog toga što se boji osvete i to je jedan od ključnih momenata knjige. Strah od osvete je takođe deo kazne, pa čak i onda kada do realizacije ne dođe.

Svestan je Žarko toga da je napravio sranje. Svestan je i toga da bi mu život bio sasvim drugačiji da je iskulirao bezobrazluk koji je potpalio vatru, da uopšte nije ima utoku, da je postio tog dana ili da ga jednostavno prespavao. Svest o tome je takođe deo kazne.