рукометна репрезентација Србије

  1. 21 Januar 2010
    Darko Stanić, golman rukometne reprezentacije Srbije, junak remija u meču "orlova" sa Islandom (29:29) svestan je da se na pomen njegovog imena i prezimena nekako uvek provuče komentar tipa "ma ćuti, samo da se dečko iščupao iz kandži droge"...

    - Znam, sve znam i do mene dopiru takvi komentari, ali mi to nimalo ne smeta jer znam ko sam i šta sam. I koliko sam volje i truda morao da uložim u sve kako bi posle dvogodišnje suspenzije stao na gol reprezentacije. Srećom, ispalo je da sam bio na dnu, a onda sam u poslednjoj sekundi meča sa Islandom zaustavio tu Gudjonsonovu loptu. Još bolje je kada o tome nacija bruji, ali od svoje prošlosti ne mogu da pobegnem - kaže naš čuvar mreže.

    Da je Stanić primer velikog borca, potvrdio je u sledećoj ispovesti za Alo!.

    - Na testu urina 2006. se pokazalo da sam pozitivan na kokain. Bio sam svestan svega, čitave situacije u kojoj sam se našao. Nije mi niko podmetnuo kokain. Ja sam kriv. Kada pogrešim, niko mi nije kriv. Rekao sam sebi: "Pogrešio si, napravio si glupost". Sticajem okolnosti našao sam se u društvu koje je konzumiralo drogu. Na testu dlake kose utvrđeno je da sam samo jednom uzeo kokain. Bio je to veliki šok za mene. Srušio mi se život u sekundi. Svi planovi su mi pali u vodu. Trebalo se sabrati i naći neki izlaz. Naravno da je bilo teško. Katastrofa. Nekako sam samog sebe "zaledio". Nisam gledao koji su datumi, samo sam mesece brojao. Jedan po jedan. Što se mene tiče, oni su brzo prošli, ali posle dvogodišnje zabrane igranja rukometa mislio sam samo o tome da se jednog dana vratim među stative. Makar u neki drugoligaški, trećeligaški klub. Ovo što danas na Evropskom prvenstvu doživljavam nisam mogao da zamislim - iskreno će Stanić.

    Junak "orlova" sa starta takmičenja u Austriji govorio je kako mu je u svemu pomogla supruga.

    - Nijednog trenutka nisam razmišljao da okrivim sreću, sudbinu nekog drugog. Sebe sam okrivio. Supruga Viktorija neprestano je bila uz mene. Porodica i ljudi koji su me znali, svi su mi na neki način pomogli. Zacrtao sam cilj - želeo sam da se vratim na pravi način! Verujem da su moje odbrane na meču sa Islandom samo početak. Danas želim da budem uzor mladima. Ono što se meni desilo ne mora da se ponovi nikom od mladih koji kreću da se bave sportom. Može se izaći iz svega i vratiti se na pravi put. Bitno je da čovek može da ispravi ono što se ispraviti može. Ja im savetujem da budu pametni i da se klone droge - zaključuje golman "orlova".

  2. Mo#e da bude i pimp u Kruščiću, samo neka nastavi ovako da brani, i sve mu je oprošteno.

  3. Prvi članak koji izađe kad kucaš kokain uz njegovo ime i prezime.

  4. Ma ne bi naš Darko.

  5. Ma jebeš koks, kad ti čitava dvorana skandira ime i prezime, skoro čitavu utakmicu, bolje od seksa.

  6. Овај коментатор што преноси Мађарска - Словенија је глуп КО КУРАЦ.

  7. Одоше ватхри у полуфинале .

  8. NAŠ DARE SE IZVUKAO IZ PAKLA DROGE! IDEMO DO MEDALJE!

  9. А каће се зна с ким ко игра, ил се зна?

  10. ДАЈТЕ ХРВАТЕ ДА СЕ ИГРАМОООООООО, ДА СЕ ИГРАМООООООООООО

  11. Фрацузи како су ушли у првенство тако са њега и одоше. Млако, незаинтересовано, без идеје...

    Највероватније Србија-Хрвацка, Шпанија-Немачка. Па 20.000 људи у Арени. Биће интересантно!

  12. А реци ми како се одлучује о паровима? Ако је жребом кад је?

  13. А реци ми како се одлучује о паровима? Ако је жребом кад је?

    Prvi iz naše grupe sa drugim iz njihove i drugi iz naše protiv prvog iz njihove.

  14. Nek mi neko samo kaže, da li mi stvarno nemamo bolje komentatore od Strajnića i Kovinjala? Mism, ok, razumeju se u rukomet kao. Ali treba neki Šarenac ili tako neko... Jebeš ovo mrtvilo...

  15. Немамо рукометне коментаторе... Реално... Страјнић ни фудбал не зна, а о рукомету тек нема појма... Кад не зна, и кад му је нешто сумњиво он окриви судије. Смешан је ко биоскоп, али то не треба да нас нервира!

  16. Ценим да можда можемо и до финала. Добри смо. Што се коментатора тиче, го курац су.

  17. jel imamo sanse da osvojimo?

  18. Хрвати играју јако добро. Искуство и младост, Дробњак и Чупић највећа изненађења...

    Мислим да у Арени 15000 нас и 5000 осталих може да пресуди. Ако Станић буде радио и палио се на публику, ако Вујин и Шешум буду мотивисани као против Шведске и ако испоштујемо јаку одбрану коју играмо од почетка првенства, не видим зашто не би ушли у финале, и тамо победили Шпанце! Реално од четири екипе у полуфиналу (рачунам и Немачку) нико није изразити фаворит. А ми смо домаћини!

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.