Prijava

Ej labo jezivi, video sam te sinoć, bio si iza mene u redu na kasi u Disu, utegao si se u S size beli bodi duks, nogom si spustio korpu na pod u strahu da ne pukne ispod pazuha, kupio si pentest paketa jaja, ceo svinjski but, četiri šarana, kesu pirinča i jedan orbit, reko sine ovaj kad prdne oznoje se zidovi, zverao si nešto nervozno oko sebe, hteo sam da ti prebacim hleb iz svoje korpe pošto vidim da umireš bez UH i da ti je šećer na trećoj decimali od nule, al ono.. ko te jebe

ahahah nije dzudo sou tajm, bas ne bi voleo da me dzudista od 90 kila uvati u ruke da me trese o pod

u aikidu znaci ne smes da pogresis jer ce aikidista na ulici to da iskoristi da ti uradi indijansku vatru na ruci....a neki ozbiljan bokser nece da iskorist recimo da ti samo malkice spustis gard, ili da krenes glavom za rukom kad udaras ili bilo kakvu sitnicu da te kontra nabode...mozda poznajes nerealni ajkido, al ocigledno onda ne poznajes i ne pratis druge bor. sportove

i bas me zivo zanima kako se to aikidista brani od nekog zadnjeg direkta jakog ili aperkata, krosea nebitno, sta kao uvati ga za ruku i uradi mu polugu....to mozda moze da prodje ako napadac ima 9 godina i udara jako sporo

a sta je asocijalno nasilje? kolko sam skapirao napad nozem il tako nekim pistoljima?

Nozevi vec spadaju u asocijalnu sferu, i ako dodje do jebene situacije, ne smijes se predomsiljati ni pola sekunde, vec moras biti spreman taj noz da upotrijebis, inace ti on moze prouzrokovati vise problema nego sto bi imao bez njega. Jebena stvar, sve u svemu. Noz, kao i pistolj, sluzi za, vojnickim rijecnikom, neutralisanje neprijateljske zive sile, tako da ga nemoj nikad potezati ako nisi 1000% siguran da ces ga odmah upotrijebiti...

Hvala na ovom preljubaznom i pre svega prijateljskom savetu.. rekao sam kevi da te stavi na spisak gostiju za slavu..

hahah jeste ja sam bio.posle sam se vratio pikapom po tolet papir,uzeo 26 velikih pakovanja

u aikidu znaci ne smes da pogresis jer ce aikidista na ulici to da iskoristi da ti uradi indijansku vatru na ruci....a neki ozbiljan bokser nece da iskorist recimo da ti samo malkice spustis gard

Ne radi se o takvim greskama. Kontam da bi dobio aikido majstora, morao bi se drzati iskljucivo jako kratkih i jako brzih udaraca. Jer samo malo sporiji udarac (ne mora biti udarac kog ti zajebes pa bude sporiji, nego i kad je udarac sam po sebi duzi), ili da pokusas neki takedown, i ovaj bi prilicno lagano obrisao pod s tobom. Ali posto vidim da si cvrst pri svom stavu, recicu ti samo ako ima neki klub Realnog Aikidoa u tvom gradu, odi jedan dan, pitaj trenera tamo da li bi bio raspolozen za sparing. Pa ga napadaj kako hoces i cime hoces, jedino tako ces se uvjeriti. Jer razumijem te ja, ni ja ne bi vjerovao da nisam licno i vidio i osjetio koliko se covjek moze ovako utrenirati i bacati jace od sebe.

a sta je asocijalno nasilje? kolko sam skapirao napad nozem il tako nekim pistoljima?

Asocijalno nasilje ti je ono koje se u najboljoj varijanti zavrsava ozbiljnom/trajnom povrijedom, a nerijetko i smrcu. Moze biti i sa nozevima i pistoljima, ali moze biti i golim rukama. Uglavnom, to ti je brutalna vrsta nasilja koje sprovode serijske ubice, psihopate, sociopate itd. sto je i razlog zasto navedeni tipovi sa lakocom ubiju mnogo vece, jace i bolje trenirane od sebe, iako su oni sami u 99% slucajeva ljudi bez jednog dana bilo kakvog treninga. Zove se asocijalno, jer nema taj socijalni aspekt. Kad se dve budale na ulici, u skoli, pa cak i u ringu pobiju, imaju cilj da nalupaju ovog drugog, nekad da ga nauce lekciju itd, a i ostalima koji to gledaju, bude zanimljivo pa i navijaju. To je antisocijalno. Kod asocijalnog, nema price, nema cilja da ovaj drugi "dobije batine", vec je cilj u najmanju ruku osakatiti ga. I ljudi koji prisustvuju asocijalnom nasilju nikad ne stoje okolo i navijaju, vec bjeze i zovu policiju (zamisli vadjenje ociju prstima, ili srafciger u slijepoocnicu). Za snalazenje i prezivljavanje u asocijalnoj sferi ti je najbitniji majndset i trening uma, tehnike su sekundarne, jer tu nema apsolutno nikakvih pravila ili fer pleja. Bukvalno i Fedora Emelianenka i Cro Copa bi neki osrednji sociopata mogao ubiti na ulici relativno lako. Ne zato sto su oni losi, vec zato sto su oni trenirani u drugacijoj sferi nasilja. O tome ti pricaju Jerry Peterson i Tim Larkin, koji su trenirali i specijalce i vojnike itd.

Hvala na ovom preljubaznom i pre svega prijateljskom savetu.. rekao sam kevi da te stavi na spisak gostiju za slavu..

Samo govorim, jer bilo je gomila slucajeva gde je neko nosio sa sobom noz/pistolj radi bezbednosti, i onda u slucaju napada ga potegne ali nema muda/volje da ga i upotrijebi, i samo postigne kontraefekat jer onda napadac prebaci u glavi "u jbt ovaj oce da me ubije, sad moram ja njega" i zavrsi se tragicno.

kakav kikbox karatista kad krene da bije ne znas odakle dolaze udarci, mnogo su agilniji i brzi.ko misli da karate nema realnu primenu nek napadne nekog profi karatistu.isto vazi i za dzudo aikido itd takodje je zadraviji sport, vezbaju se pokreti brzina itd bez da ti neko pomera mozak i krca nos...a veliki majstori i ne koriste svoju snagu.

https://www.facebook.com/Theartofpeacepage/videos/573941152756537/?hc_ref=ARSLjSaemb9BtsEGxH4XmlQYDOcJs4JN2AaIBCCgQBZetlLGlHFcTGcl9P3IyiotX9M&__xts__0=68.ARDeKb3nEiD50_hfgl-g2cI3xcUiAGW2MuPtiVZAzTCHT-

krav maga iskustva/priče?

htedoh da krenem na časove pre koju godinu, ali nisam, sad opet razmišljam

kakav kikbox karatista kad krene da bije ne znas odakle dolaze udarci, mnogo su agilniji i brzi.ko misli da karate nema realnu primenu nek napadne nekog profi karatistu.isto vazi i za dzudo aikido itd takodje je zadraviji sport, vezbaju se pokreti brzina itd bez da ti neko pomera mozak i krca nos...a veliki majstori i ne koriste svoju snagu.

Dzabe, ne vrijedi objasnjavati ovde, i ja sam pokusavao, ali se drze svojih uvjerenja ko pijan plota, jedino ostaje to da se oprobaju s nekim tako, pa da uzivo osjete to.

Evo i priplodni bik napisao da on licno trenira MMA, pa opet ima respekt za dzudiste jer je gledao kako bacaju vece od sebe sa lakocom, a ovi bez treninga su ubijedjeni da je to nemoguce

evo recimo ovaj g shioda, sta je radio u 70-80 god.vecina boksera u 50 nisu ni za kurac

Kako i da budu, pisao je Pez to već negde, za meč dobiju udaraca u glavu koliko normalan, prosečan motač kablova u Juri ne dobije za ceo život, posledice su stravične što je i za očekivati.. čovek je sklon precenjivanju sebe i svojih mogućnosti, ako se u tome ode predaleko cena može da bude i život, zato, budimo skromni i miroljubivi pravoslavni hrišćani, gledajmo fudbal, bacajmo skečeve i mir Božiji

Boks je plemenit sport labo jebo tog đodu katodu , bokseri su pravi borci

vecina boksera u 50 nisu ni za kurac

Dobro jebiga bokseri moraju da dobijaju udarce u glavu, za to su placeni, zato brzo odu u kurac i umiru rano, to je druga prica

naravno da su borci, svi su oni borci.ja samo kazem sta mislim da je bolje da covek trenira,za zdravlje i za odbranu ako mu je to cilj.kikbokseri i mma borci se vecinom dokazuju i bave kriminalom pa misle da ce to da im koristi ali jbg zato ih i upucavaju tako cesto

naravno da su borci, svi su oni borci.ja samo kazem sta mislim da je bolje da covek trenira,za zdravlje i za odbranu.kikbokseri i mma borci se vecinom dokazuju i bave kriminalom pa misle da ce to da im koristi ali jbg zato ih i upucavaju tako cesto

Aha, pa to jeste, neuporedivo je zdravije. Eno Kasijus Kleja, najbolji bokser svih vremena, pa je mlad otiso u kurac, a skoro je i umro, takvi sportovi su uzas za zdravlje. Za kriminal i borce vec stvarno ne znam, pa necu da kazem ni da jeste ni da nije...

pa evo makar jednom mesecno u poslednje vreme izresetaju nekog mma borca

Podržao bih recimo zakon koji bi omogućio svakome starijem od 25 godina da nakon detaljnih psihijatrijskih provera može dobiti dozvolu za nošenje vatrenog oružja i regulisanje pojma nužne samoodbrane.. skoro prolazim ujutru pored nekog kluba, stoji desetak klinaca ispred u krug, ja prolazim, snimaju me nešto, čobani.. ja solo oni pritom još i neki hibridni grmalji na stočnoj hemiji.. sreća pa nemam ribu, inače da sam tipa prošao s njom, verovatno bi ovi inicirali neka problena, stoka je to seljačka, ne ume da se ponaša.. i kako da postupiš u takvoj situaciji. Da te nešto isprovociraju, kreneš i normalno protiv čopora nemaš šansi, iskuliraš, glupo ti pred devojkom posle, koliko god da te ona ubedjuje da si dobro odreagovao, tišti te ponos.. zato prangija da se legalizuje

https://www.facebook.com/OnlyFightingRu/
Pratim ovu stranicu neko vreme, kače mahom klipove prosečnih ljudi kako se šibaju po ulici, fristajl znači. Nisam video do sada primenu neke aikido tehnike. Niko do sad nije uvrnuo ručni zglob napadaču nakon koga je napadač napravio salto i pao na zemlju, pa uvije na drugu stranu preusmeri energiju, a ovaj napravi kolut na suprotnu stranu i krene da lupa šakom predajući meč.
Najčešća tehnika real strit fajta je seljački zviz, tj. kružni zamah pesnicom i gađanje glave protivnika. inače to je specijalka Roy Nelsona mma fajtera, tim udarcem je patosirao bar 15 čoveka.