Prijava

А јеби га, тако ти мислиш. Некога нервира кад га називају Србијанцем. То је сад већ индивидуално.

Само да рекнем да су сви "штокавци" ИСТО говно, па сад наставите да се међусобно јебете...

А јеби га, тако ти мислиш. Некога нервира кад га називају Србијанцем. То је сад већ индивидуално.

И ти људи које то нервира су исто паљевине. Не видим чему све то.
Зашто себе не замислимо лепо грађанима планете Земље?

Коме се јебе за српство, муслиманство? Колики немач живота мораш да будеш, па да ти буде стало до тога?

Све то потиче од испирања мозга по породицама и током основног образовања. :/

А сад конкретно питање за тебе или још неког из РС ко дели твоје мишљење, те молим и за конкретан одговор. Шта ти сматраш да си по националности? Босанац, Србин, Босански Србин, Српски Босанац, Србин републиканац или нешто шесто?

Bosanac.Srpske nacionalnosti ali Bosanac.

Какав си немач појма. Боље ћути, људи ће свашта да помисле.

Jea.Šur ting badi.

Судбина БиХ -> прошлост БиХ.
Ништа се тамо неће променити. Дела Мехмеда Селимовића у шаке.

Српске нације.... ;-)
Нација и националност нису једно те исто.... Нација ти је више етничка припадност, а националност држављанство (јесте РС српски ентитет, али је држава и даље Босна и Херцеговина).... Иако бих волео да видим РС као самосталну државу, па онда ако једног дана ми изађемо из ових гована и заједничка држава, што да не, али то је тренутно немогуће....

Иако бих волео да видим РС као самосталну државу, па онда ако једног дана ми изађемо из ових гована и заједничка држава, што да не, али то је тренутно немогуће....

Koji ćemo kurac jedni drugima?

Зашто себе не замислимо лепо грађанима планете Земље?

TAJ RAD!
Pa sad se ne zna gde počinje Francuska, a završava se Nemačka, brišu se granice u celoj Evropi, a mi bi da stvaramo granice, obeležimo ih krvlju, da dižemo zidove, da se otcepljujemo, da ratujemo.Dokle bre više?

Koji ćemo kurac jedni drugima?

Најбоља мисао коју су твоји прстићи откуцали, Дубе.

Joj, evo došao i ovaj Čedomirov. Samo liberalno :D

i, opet, kao i svaka tema ovog tipa, ovo se pretvara u jezičke nedoumice oko toga šta znači srbijanac a šta bosanac....
još ne spomenuste bošnjake?

i da li neko stvarno misli da u bih IKO ima svoju državu, mislim uređenje kakvo hoće, i da će to iko ikada imati? je l' vi stvarno mislite da se mi tamo išta pitamo?
jesu li pitali vas za kosovo, uostalom?

Dub
Koji ćemo kurac jedni drugima?

За јачу једну државу, не видим смисао и поенту у стварању више мањих држава истог народа.... А и боље РС него Космет са 2 милиона Арнаута....

preletih sve postove da stignem objasniti stvari, prije nego sve ode u kurac... a oće, kao i obično

ko vam kaže da hoćemo da se pripojimo srbiji? dodik? evo pitaj sad po RS ljude, šta oće nezavisnost ili da se pripoje srbiji, velika većina će reći da oće ovo prvo...

drugo, kako misliš da ljudi zaborave da im je dijete ubio neko ko se sad šeta sarajevom, sa velikom mogućnošću da dobije posao na nekoj rukovodećem mjestu u državnoj instituciji, jer ga je tobože sud BiH oslobodio...

hrvati, žele više otccjepljenje od RS, ali pametan narod, puste milu da odradi prljav poso i to ti je to...

e da, oni što vas ispravljaju da nisu bosanci ne vide dalje od nosa, i to odma treba nalijevati do makismuma... koji su mi oni kurac?

kakav visoki predstavnik kave pičke materine, pa i srbija i hrvatska imaju istoga..., a saće i grci da dobbiju svog... budimo realni... samo što kod nas ovdje neki ljudi iz bosne zato primaju platu, jer mu prevode kad dodik kaže u emisiji ''ne seri''...

TAJ RAD!
Pa sad se ne zna gde počinje Francuska, a završava se Nemačka, brišu se granice u celoj Evropi, a mi bi da stvaramo granice, obeležimo ih krvlju, da dižemo zidove, da se otcepljujemo, da ratujemo.Dokle bre više?

Е, али пази. Тренутно ТРЕБА да постоје границе између Западне Европе и ове рупе од Балкана, јер овде махом живе заостали, културно нееманциповани и необразовани људи у поређењу са остатком Европе. Привреду да не помињем. Зато треба да постоје границе док се овде не поправи ситуација.

Проблем је што сви ''поправак ситуације'' доживљавају као нешто што за циљ има улазак у ЕУ, а не као нешто што треба да помогне нама самима. Јадна би била ЕУ са Србијом, добро је што нас одбијају, само бисмо их загадили.

Зашто себе не замислимо лепо грађанима планете Земље?
TAJ RAD!
Pa sad se ne zna gde počinje Francuska, a završava se Nemačka, brišu se granice u celoj Evropi

istina, samo što se njemci svagdje predstavljaju da su njemci, a francuzi da su francuzi... što ni jedan englez ne kaže ja sam građanin svijeta, nego ja sam englez... i što bi se uopšte bio problem da ja kažem negdje ja sam srbin... ili ja sam bosanc... ili bosanski srbin, što je i najtačnije...

jesu li pitali vas za kosovo, uostalom?

Ја кажем терај Косово у пичку материну, нико ме не слуша. Косово је отприлике канцер за Србију исто као што би Србија била канцер за Европу кад би којим случајем била у њеном саставу.

Joj, hoće ovog Džimija neke skinjare da nadžu u grad.

И ти људи које то нервира су исто паљевине. Не видим чему све то.
Зашто себе не замислимо лепо грађанима планете Земље?

Коме се јебе за српство, муслиманство? Колики немач живота мораш да будеш, па да ти буде стало до тога?

+1
Ako si odgajan u jednom kraju, donekle stičeš svojevrstan mentalitet, ali to je samo na prostoru od par stotina kvadratnih kilometara, a ne na nivou cele države.
Plus, sa internetom uticaji različitih kultura se stapaju u jednu i ako sam sličniji sa nekim kanađaninom ili brazilcom, nego sa nekim čovekom sa severa Vojvodine, zašto bih sebe smatrao pripadnikom iste nacije kao taj čovek. Jedino zajedničko što imamo je to što živimo u okviru istih granica. Sa tim ljudima iz RS nemam čak ni to.

Iz ovoga što sam napisao se u meni rodila još jedna ideja, ali ako otvorim novu temu opet će me svi iskulirati.

što ni jedan englez ne kaže ja sam građanin svijeta, nego ja sam englez

Ево, ја баш знам неке Енглезе којима се јебе да се курче како су Енглези.

Проблем је у томе што има мало људи као што сам ја, мало људи који су изван тих националистичких тривијалности. А још мање их има на нету, јер ми немамо превише времена да пискарамо по форумима и препиремо се са жгадијом. Ми, грађани света, ми се бавимо узвишенијим стварима. Ми рушимо зидове и спајамо људе, за разлику од неких који би се обавили бодљикавом жицом кад би могли.

jesu li pitali vas za kosovo, uostalom?

Е и ово ме занима а у овој реченици је најуочљивије. Да ли ''ви'' (Срби из РС) сматрате да постоји ви и ми када спомињете ''Србијанце'' и ''вас'' или смо сви заједно под ми?