Prijava

Ne razlikujemo se mi od drugih koliko mislimo da se razlikujemo, ali imamo svojih specifičnosti.

Zašto biste otišli odavde a zašto ipak želite da ostanete?

Šta mi smeta: o-ruk mentalitet, "lako ćemo", "neće oni mene da prevare", "dođem ti - dođeš mi", "ruka ruku mije", "e, moj ti, da je to tako ko što ti misliš", "pitaj mene, znam ja". Korupcija, podmitljivost, nedostatak reda u državi i u glavama ljudi, nesposobnost za dugoročno planiranje, manjak volje, kampanjstvo, primitivstvo i busanje u grudi.
Volim što još nismo potpuno otuđeni jedni od drugih, robotizovani i lobotomirani na zapadni način. Što još uvek možemo da iznenadimo i druge narode i sebe, pozitivno i negativno. I da, što mrzimo nepravdu.

Rečenica čoveka iz kioska kad zaboraviš lovu: „Dobro, komšija, donećeš sutra“, ili kad na Kalenića pijaci kupuješ kilo graška, on ti izvaže kilo i još baci šaku graška na to; to je nemoguće u Njujorku, to je nemoguće bilo gde na svetu. Nemoguće je pitanje: „Zdravo, kud si krenuo“, šta te briga kud sam krenuo, to je moja privatnost, ne možeš da pitaš čoveka u Briselu: „Zdravo, kuda ste pošli“. Ne možeš ti, kao u nekadašnjoj kafani Zora, a sad u nekoj drugoj kafani, kad neko naruči škembiće, da uzmeš sredinu od hleba i umočiš mu u tanjir, jebote! Pa to je smak sveta (smeh). Te dragocenosti zbog kojih život ovde ima prednost, pre svega količina slobodnog vremena, koje možemo da posvetimo sebi i drugima, svojim bližnjima, ta bliskost koja može da te nervira, da ti smeta, sve to dobija puno svetlo, ako ga gledaš odnekud sa zapada.
Kapor

Ono što meni smeta je vlast. Lopovi.
Al da obrazložim.
Naravno i u drugim zemljama svi na vlasti su lopovi, al makar ne rade protiv interesa svoje zemlje.
Nikad neću zaboraviti kad je jedan čovek koji je obišao bukvalno ceo svet, živeo u nekoliko različitih zemalja i rekao je ovim rečima ''Nigde na celom svetu nisam sreo neku državnu vlast koja toliko radi protiv interesa svoje zemlje osim u Srbiji''.

Što se tiče recimo ličnog dohotka kod nas, mizeran je, ne može se živeti nekim komotnim životom...al opet ko se snađe može lepo da živi i ovde.
A opet imao sam priliku i da proputujem malo, i da boravim kod nekih porodica neko vreme u tim razvijenim zemljama....ljudi, pa nema tih para za koje bi ja živeo onakav život. Imaju plate 1500-2000e, al zato od jutra do mraka rade kao robovi, bukvalno se ne viđaju međusobno...čemu vrede onda te pare? Jedino da odeš tamo na par godina pa da štekaš lovu za ovde da kreneš da radiš nešto, al da provedeš čitav život tako to mi je robija.
A što je najgore, ni sa tih 1500-2000e ne žive Bog zna kako...čist prosek.

Rečenica čoveka iz kioska kad zaboraviš lovu: „Dobro, komšija, donećeš sutra“, ili kad na Kalenića pijaci kupuješ kilo graška, on ti izvaže kilo i još baci šaku graška na to; to je nemoguće u Njujorku, to je nemoguće bilo gde na svetu. Nemoguće je pitanje: „Zdravo, kud si krenuo“, šta te briga kud sam krenuo, to je moja privatnost, ne možeš da pitaš čoveka u Briselu: „Zdravo, kuda ste pošli“. Ne možeš ti, kao u nekadašnjoj kafani Zora, a sad u nekoj drugoj kafani, kad neko naruči škembiće, da uzmeš sredinu od hleba i umočiš mu u tanjir, jebote! Pa to je smak sveta (smeh). Te dragocenosti zbog kojih život ovde ima prednost, pre svega količina slobodnog vremena, koje možemo da posvetimo sebi i drugima, svojim bližnjima, ta bliskost koja može da te nervira, da ti smeta, sve to dobija puno svetlo, ako ga gledaš odnekud sa zapada.

glupost
voilim kapora, al brate glupost.

pijace su iste svud na svetu, i kakvog coveka sretnes tako ce ti i biti. ljudi su isti bilo gde na svetu, samo su drustva razlicita.

jedan ti doda saku graska na pijaci, drugi ti drzi prst na kantar. tako u srbiji tako u svetu.

ljudi su isti bilo gde na svetu

Slažem se ali meni je ipak divan ovaj citat. Srbi koji odu izgube dosta tih dragocenosti iz citata.

Imaju plate 1500-2000e, al zato od jutra do mraka rade kao robovi, bukvalno se ne viđaju međusobno...čemu vrede onda te pare?

sto se razlikuje od srbije gde tacno? i u srbiji ces da rintas od jutra do mraka ako hoces da izdrzavas porodicu...
ne pricam o onom malom broju srecnika na drzavnim jaslima, ali generalno, ako hoces da radis, isto ces raditi svuda.

volim to sto smo nenormalni.

smeta mi to sto smo nenormalni.

Slažem se ali meni je ipak divan ovaj citat. Srbi koji odu izgube dosta tih dragocenosti iz citata.

ako sam nesto naucio od svog zivota i putovanja po belom svetu, to je da srbi debelo precenjuju svoju finocu i dobrotu

Неслога. Проблем број један кроз векове. А да ствар буде смешније, на грбу нам стоји сссс.

ako sam nesto naucio od svog zivota i putovanja po belom svetu, to je da srbi debelo precenjuju svoju finocu i dobrotu

To je ta stvar o nebeskom narodu.

ako sam nesto naucio od svog zivota i putovanja po belom svetu, to je da srbi debelo precenjuju svoju finocu i dobrotu

Ih. Daleko da je to odlika samo Srba.

Srbija? Mlogo dobra zemlja, mi mlogo volimo didemo u Srbiju,svaki dan bi išo u Srbiju.

Ne podnosim to sto smo primitivni, cesto krajnje nevaspitani.
Volim sto smo srdacni, umemo da ugostimo ko ljudi, i znamo dobro da se provodimo, veselimo.

Najviše me nervira to mlaćenje mlohavom kiticom uz parole jebanja majke, keve, sestre i deteta u usta, bez razloga i bez pokrića a ostalo je objasnio celt.

Smisao za humor, posebno crni, je neprevaziđen.

и нису људи свуда исти, тј. понашање и неки шаблони и навике, однос са људима осталим. Рече Келт друштво је другачије, али оно обликује људе па су самим тим и они подложни промени и другачији.

Нервира ме што су у иностранству сви много ретардирани и некако резервисани, одбојни, неповерљиви, неће да блеје да се друже, дебили су углавном, и РУЖНИ су јебено, много су сви ружни. Овде леп народ, нааче пичке на свету

sto se razlikuje od srbije gde tacno? i u srbiji ces da rintas od jutra do mraka ako hoces da izdrzavas porodicu...

Ja u Srbiji ne poznajem ni jednu porodicu koja se prvi put u toku dana okupe tek oko 8-9 navece...a od kuće odu ujutro u 5. U dve različite zemlje sam bio gost kod baš ovakvih porodica. Ljude kod kojih sam bio jebeno nisam uopšte viđao.

pijace su iste svud na svetu, i kakvog coveka sretnes tako ce ti i biti. ljudi su isti bilo gde na svetu, samo su drustva razlicita.

Jok more, baš u tome je razlika između nas i sveta.

Negde drugo tražiš kilo graška - dobiješ kilo graška, sterilno kao jebanje kroz skafander, a kad bolje pogledaš nije ni u redu da ti čovek da više nego što si platio, ipak on živi od toga.
Kod nas tražiš kilo graška, dobiješ malo manje od kilo, taman za koliko je prodavac ostrugao tegove ali ti doda tu šaku koju je ukrao na tegovima.
I šta dobijemo, platio si kilo graška - dobio si kilo graška i niko nije na šteti, ali vam je obojici toplo oko srca, tebi zato što voliš ljubazne prodavce koji ne paze na svaki gram a njemu zato što ima još jednu zadovoljnu mušteriju.

U tome je poenta, kod nas je kad staviš sve na papir isto kao i svuda, ali ti je opet nekako ljudskije i... jebiga domaćinskije. Kao s ona dva pandura što su jedan drugom pojeli govno za po sto evra, na nuli su ali bitno da se nešto dešava, kad život svedeš na puke transakcije tek onda vidiš da ti ništa od njega nije ostalo.

celt
ako sam nesto naucio od svog zivota i putovanja po belom svetu, to je da srbi debelo precenjuju svoju finocu i dobrotu

+300 (godine)

Ne valjamo i to je to.
A o gastarbajterstvu, hmmm... Pa evo vam, Kurd sve lepo napisao, samo nećete da čitate, lol.
http://vukajlija.com/devet-zlatnih-saveta-za-uspeh-mladog-srbina-samog-u-dubokom-inostranstvu/197981

I da dodam, ne volimo ni sebe a ni druge, vidi se po ovim divnim postovima u ovoj temi.

то је Груја што је написо тачно скроз све под конац и бај д бук. уништава живот. постајемо роботи, тамо су сви роботи, нећу да будем робот.