Šta najviše volite a šta vam najviše smeta kod Srba

  1. Negde drugo tražiš kilo graška - dobiješ kilo graška, sterilno kao jebanje kroz skafander, a kad bolje pogledaš nije ni u redu da ti čovek da više nego što si platio, ipak on živi od toga.
    Kod nas tražiš kilo graška, dobiješ malo manje od kilo, taman za koliko je prodavac ostrugao tegove ali ti doda tu šaku koju je ukrao na tegovima.
    I šta dobijemo, platio si kilo graška - dobio si kilo graška i niko nije na šteti, ali vam je obojici toplo oko srca, tebi zato što voliš ljubazne prodavce koji ne paze na svaki gram a njemu zato što ima još jednu zadovoljnu mušteriju.

    U tome je poenta, kod nas je kad staviš sve na papir isto kao i svuda, ali ti je opet nekako ljudskije i... jebiga domaćinskije. Kao s ona dva pandura što su jedan drugom pojeli govno za po sto evra, na nuli su ali bitno da se nešto dešava, kad život svedeš na puke transakcije tek onda vidiš da ti ništa od njega nije ostalo.

    hahaha dobar si

    onaj kapor bio teška budala čovek, nije čudo što je gotivan popovima za literaturu pred spavanje

    šta mi smeta kod srba: smeta mi umišljaj da nisu kontaminirani sveopštom otuđenošću koji je, očito, jedan od glavnih srpskih ponosa na ovoj temi, smeta mi umišljaj da su ljudi na zapadu hladniji i da srbi u današnjici autentično baštinie međuljudsku toplinu, smeta mi zatucanost, neukost, nepismenost, glupost koja uz prethodno ide, nesposobnost da se uči na greškama, netolerantnost...

    a najviše u srba volim danila kiša, mešu selimovića, skenera kulenovića, tina ujevića, andrića i krležu hihihihihi

  2. Retardirana je implikacija da ima kolektivnih osobina srba.

    Нису то колективне особине, него ''култура''. Постоји наука која се бави тиме, зове се ''културологија''.

    To je tačno, kolektivne osobine postoje, osobito u zatvorenijim sredinama. Ovo što pričamo o pristupačnosti baš ima veze s onim što sam pominjao gore o tome da nema naroda koji balkanom nije prometnuo tragove. Naravno da će ljudi u čijem se okruženju nalaze mnoge kulture i narodi kao recimo u americi da budu pristupačniji od relativno izolovanih kao što su oni gore skandinavci i rusi ili čak bukvalno izolovanih kao što su bili japanci koji recimo imaju veoma zatvorenu kulturu iako su na površini možda ljubazni jer im je to deo pravila ponašanja.
    Mislim, svako će da te prihvati pre ili kasnije, mi ovde baratamo samo s tim koliko brzo.

  3. Jeste, razbilo se pričajuči o kulturi.

    Čije su bolje pičke i ko se više maže govnima.

    Vrh.

    Не пратиш уопште. Читај редом ако ош, ако неш немој.

  4. Čije su bolje pičke i ko se više maže govnima.

    Vrh.

    Лепо ти написао човек. Или прати, или немој да лупаш и вулгаризујеш оно о чему се прича.
    Боље иди издркај, па онда. Неће крв и у мозак и у гениталије.

  5. Jeste, razbilo se pričajuči o kulturi.

    Pa priča se o kulturi.

  6. Боље иди издркај, па онда. Неће крв и у мозак и у гениталије.

    I to što kažeš. Kvalitetnije utrošeno vreme.

  7. I to što kažeš. Kvalitetnije utrošeno vreme.

    Butt, ko te tera da bleneš u ovo?

  8. Људи, сигурно поседујемо и неке позитивне особине, ајде потрудите се. :D

    Kod nas se smatra nepristojnim glasno izduvavanje nosa među ljudima, a Francuzima i Nemcima je to kao normalno.
    Eto, to mi smeta ovde. Setiću se valjda još nečega. :-)

  9. Ovo mi sve liči na onu čuvenu jugoslovensku priču o Slovencima koji uvek sami sebi plaćaju račune i svim ostalima iz SFRJ koji su "đentlmeni"... :-)

    Ne znam na šta liči, al pričam šta sam ja doživeo.
    Isto tako jednom šetamo devojka i ja dekintirani, i zove je najbolja drugarica jevrejka i kaže ''aj idemo u meeeek da jedemo'', kaže devojka da ako hoće nek nam kaže šta joj se jede pa da uzmemo usput i donesemo kod nje u stan. Naravno očekujući da će da plati to.
    Naruči ona Boga oca, odma sam znao čim se tolko bahati da nema nameru da ona plati. Mi joj donesemo ona kaže ''hvalaaaaa...al ja nemam ni evra više kod sebe hihihihi''.
    A kako si onda mislila da ideš u mek i još nas zoveš kad nemaš ni evra??

  10. Ma ne znaju stranci šta je kultura. Došli mi pre par godina neki Turci na slavu, ništa nisu hteli ni da jedu ni da piju a znaš kakvu sam prasetinu i domaću šljivku imao, bio sam na granici da se ozbiljno uvredim.

  11. Људи, сигурно поседујемо и неке позитивне особине, ајде потрудите се. :D

    Знаш шта! Овде су људи далеко више информисани о општим стварима и свету у коме живе. На пример, овде имаш возача аутобуса који је начитан, који зна кад је донешена Декларација независности, док амерички астрофизичар не зна.

  12. Људи, сигурно поседујемо и неке позитивне особине, ајде потрудите се. :D

    posedujemo puno pozitivnih i lepih osobina, ali je fora da ne mogu da nadjem ni jednu koja je samo kod srba a nema je na drugom mestu, koliko god vi potencirali to.

  13. posedujemo puno pozitivnih i lepih osobina, ali je fora da ne mogu da nadjem ni jednu koja je samo kod srba a nema je na drugom mestu, koliko god vi potencirali to.

    Ajmo lok na temu.

  14. На пример, овде имаш возача аутобуса који је начитан, који зна кад је донешена декларација о независности, док амерички астрофизичар не зна.

    verovatno je i magistrirao na istoriji, al to nije bas pohvalna stvar :)

    mada slazem se, ono sto je lepo (bilo), je da je skolstvo dobro (bilo)

  15. овде имаш возача аутобуса који је начитан

    hahah čega je načitan života ti, tabloidnih novina? maaa daaaaaaj

  16. posedujemo puno pozitivnih i lepih osobina, ali je fora da ne mogu da nadjem ni jednu koja je samo kod srba a nema je na drugom mestu, koliko god vi potencirali to.

    Знао сам да ће запад сјебати келта!:-)))) Предуго си момче тамо!:-)))

  17. posedujemo puno pozitivnih i lepih osobina, ali je fora da ne mogu da nadjem ni jednu koja je samo kod srba a nema je na drugom mestu, koliko god vi potencirali to

    Kako bre? Ima ih bezbroj, samo ako pitaš prave ljude. ;-)

  18. Озбиљно. Овде су људи далеко свеснији тако неких ствари. Не значи то да су образовани и да много знају али капирају, нису затвореног фазона, да раде само оно чиме се баве и да не знају около ништа. Знам гомилу људи, буквално клошара и уличара, надничара, који знају на пример, шта је Церн. А нпр. Амери све то некако шаблонски. Не кажем да су они необразовани или глупи а ми паметни и до јаја, него да су тако ограничени и немају појма о свету у коме живе док људи овде махом знају такве ствари јер схватају да је то битно и јесноставно оће да знају.

  19. hahah čega je načitan života ti, tabloidnih novina? maaa daaaaaaj

    Ovo za šofera pije vode ali nije dobra stvar već loša. Pošto kod nas posla slabo ima a sistem zapošljavanja je takav kakav je logično je da imamo veći procenat visokoobrazovanih ljudi koji krče šume i kolju jaganjce.

    Ali istina je i da mi recimo više čitamo novine od proseka, i to je opet logično jer imamo više slobodnog vremena... čekaj, ni ovo nije dobra stvar.

  20. Знао сам да ће запад сјебати келта!:-)))) Предуго си момче тамо!:-)))

    pa brate, sta da kazem kad sam doso ovde ne znajuci nikoga, a od prvog dana me kolega (sadasnji jako dobar prijatelj) koji me nikad nije video pre toga prihvatio ko najrodjenijeg i dosta mi pomogao.
    onda sam upoznao jos puno drugih ljudi, razlicitih nacionalnosti, i nasao par prijatelja, za koje bi (i za koje znam da bi za mene) stavio ruku u vatru. Ono, pravi drugari.

    i kako ja sad da kazem koj kurac da su mi srbi najmiliji i da to samo kod srba ima kad nije tako. volim svoju domovinu vise od bilo kog drugog mesta, al ne mogu da kazem za nekog da je ovakav samo zato sto je srbin, ili za nekog da je onakav zato sto je nemac ili englez ili indijac neki kurac, kad nije.

    budi otvoren i posten prema ljudima, i onaj ko je dobar ce biti isto takav prema tebi.

"Jedan od sajtova koji se pretvorio u svojevrstan pokret čiju komiku savršeno razumeju i njegovi dugogodišnji članovi a i oni koji ga prvi put posete je Vukajlija. Vukajlija je mesto za veliku decu koja za svaku pojavu ili termin imaju sopstveno objašnjenje i viđenje, i u tome je tajna višegodišnjeg uspeha."

Sonja Martić na Brand Fairu | 10. Jun 2011.