Prijava

Дакле, мој ортак који је тражио да га ословим са "будала" је поставио следећу мозгалицу:

Ако аутомобил иде брзином светлости, а онда упали фарове, шта ће се десити са светлом које фарови емитују?

Дакле, сад чекам да ми ви као физичари, јебачи и Крај(и)шници одговорите на ово питање.

ostace u farovima

neće ništa videti ispred sebe.

samo me zanima na koju foru planiraš da napraviš automobil koji mož dide brzinom svetlosti, misim eeee

imaju dobri paradoxi slicni za brzinu svetlosti,onaj za voz i tunel je isto zanimljiv

samo me zanima na koju foru planiraš da napraviš automobil koji mož dide brzinom svetlosti, misim eeee

http://media.tumblr.com/tumblr_ltf98t26Qj1qlbts6.gif

Ima i jača fora, ona sa senkom, al' sam zaboravio kako ide, al' kad se stim doći ću ovde opet da filozofiram, a u međuvremenu vi azmišljajte o tome kakvu ću ja genijalnost da izvalim kad se vratim.

Ostaće trag svetlosti unazad, tj. svetleće iza auta.

Evo i ja da lupim nešto. :)
Da li čaše ili šolje mogu da se slome ako ih neprestano trljaš jedno o drugu?
I zbog čega hladna šolja neće da se slomi kad staviš metalnu kašičicu u nju pre nego što sipaš vreo čaj?

Ostaće trag svetlosti unazad, tj. svetleće iza auta.

Како, када се и кола и светло крећу истом брзином?

paralelno ce ici jedan sa drugim,

Ако аутомобил иде брзином светлости, а онда упали фарове, шта ће се десити са светлом које фарови емитују?

Svetlo će i dalje da beži brzinom svetlosti u odnosu na auto.

Svetlo će i dalje da beži brzinom svetlosti u odnosu na auto.

Али физика тврди да не постоји брзина већа од брзине светлости, што, по твојој логици, значи да сваки ауто који иде било којом брзином омогућава да се горе наведена тврдња побије.

znaci materija ne moze ici brzinom svetlosti,tako da paradoks onda i ne postoji

Али физика тврди да не постоји брзина већа од брзине светлости, што, по твојој логици, значи да сваки ауто који иде било којом брзином омогућава да се горе наведена тврдња побије.

Ne, svetlo će se i dalje kretati brzinom svetlosti ( istom brzinom kao i inače ), ali će se ipak udaljavati od auta brzinom svetlosti.

Попишао си се на све који су имали своје надри теорије :) Јел би могли Митбастерси некако то да испитају ? ;))

al svetlost prva krenula. bice prvca zato.

Ako se auto krece brzinom svetlosti i ukljuci svetla, desice se to da svetla nece obasjavati put ispred jer auto i svetlost se krecu istom brzinom. Da bi svetlost svetlela ispred auta onda mora imati vecu brzinu da bi bila ispred auta sto znaci da je sama fora i sa zamisljanjem nemoguca jer jos uvek vazi da je svetlosna brzina najveca brzina koje materijalna tacka moze da dostigne u prirodi.
Case closed!

Ako volis te polupano-neresive pitalice, progaj ovo:
Sta bi bilo kada bi sve planete, sve galaksije, sva sazvezdja, sva svemirska tela i ceo taj prostor koji obuhvata ranije pomenuto jednostavno NESTAO? Sta bi onda bilo?