IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Vukajlija

  1. Moze neka preporuka za biblioteke ili stogodj drugo za tabelarni prikaz podataka (cpp). Nasao sam vec nesto, ali bih da odradim neki projektcic, pa da ne koristim nesto sto niko ziv ne radi, ako me razumete.

  2. Mikrokontroleri koji ne mogu da pokrenu Javu su sranje.

  3. Pišonjo, nemoj duše grešiti, nije to do mikrokontrolera, nego programera koji programiraju. Roboti sa dole okačenog videa su poćerani kodom na osmobitnim 16MB kontolerima sa kodom u C-u koji koštaju 200 dinara, koliko 2 dl piva u centru, kakva Java, a kamoli RTOS. Svemirski program je počeo sa kodovima pisanim u asembleru, a ljudi su na bušenim karticama pedesetih godina počeli razvijati paradigme veštačke inteligencije. Ipak je do zanata, pa tek do alata...

    http://www.youtube.com/watch?v=1PKDicOngmM&feature=related

  4. RTOS - Real Time Operating System?

    Šta mu znači da nema RTOS, nego radi na kontrolerima?

  5. Pišonjo, nemanje RTOS-a ukratko znači da moraš na nečem što je malo jače od CASIO digitrona da sam isprogramiraš rad sa šurnaest senzora i desetak aktuatora, komunikaciju između više ovih mališa, a poželjno je da robot nešto pametno radi, a i to opet da bude sinhronizovano i dovoljno brzo da stigne da radi u realnom vremenu.

  6. Pa pretpostavljam da se to radi po kalupu, tako da verovatno i nije toliki izazov uz pristup internetu.

  7. ma mucno programiranje na low level nivou kad oces da napravis nesto da radi komercijano i u svakakvim okruzenjima i situacijama, a ovamo imas baterijicu ko napajanje...
    i ko za inat kad god sam naisao na neki problem, nema dokumentacije na internetu. na fakultetu kontaktiras ove sto prave, oni te oteraju u pizdu materinu i ne rese ti problem, sad kad sam u velikoj kompaniji, kontaktiram proizvodjaca kao veliki kupac, oni ti se popnu na glavu kako smo bas kul sto koristim njihove komponente, zovu te na ned dana da provere kako ti ide i ne rese ti problem.

    ustvari sve je mucno kad hoces da ga napravis da bude korisno :)

  8. Interesantan članak o tome šta bi trebalo tandrati da čojek koji se bavi električarskom strukom (i srodnim strukama) bidne trendi:
    https://www.asme.org/kb/news---articles/articles/workforce-development/a-look-at-engineering-as-a-profession

    a za one visprene, evo i kompletna studija od 24 strane:
    http://files.asme.org/asmeorg/Campaigns/MS/2012/32754.pdf?channel=METODAY&Campaign=ME-STUDY?cm_mmc=METODAY-_-ME-STUDY-_-Email

  9. Da pitam ostale pametne kolege, pošto mi Luks nije dao konkretan odgovor. :D

    Palim laptop. Sa lijeve strane mi je povučena neka zelena linija, isto margina, jebojotac. Eh, da je samo ona, ne bih se ja bunio, pošto je ona tanka, milmetar možda. Pajsad ovo.

    Kad se pojavi onaj Windows pozdrav i to, sve je OK. Ali kad se upali računar skroz, onda mi ekran bude prepun nekog šarenila, Matrix fore i to. Pjege imam po ekranu, linije se neke povlače. Evo sad mi je neka crna linija upravo ispod ovoga što pišem lololo

    Do čega je to? Da je crko ekran, bilo bi isto i prije nego se digne sistem. Aj pomagajte, pa ću vam poslat kakvog merhameta.

  10. Да ти није оштећен флет кабл?

  11. Млатони

    Да ти није оштећен флет кабл?

    И ја мисли да је то. Али рестартуј комп а сваки случај и провјери јесу ли сви каблови укључени.

  12. Ili ti je rikno ekran ili je flat kabli što kaže Mlatoni. Mada verovatno flat kabli, ekran malo drugačije riknjava. Nosi u servis u svakom slučaju.

  13. Hmm... Ali mi je čudno zašto se to ne dešava prije nego se upali. Ispočetka je normalan ekran, tek kad se digne sistem do kraja, onda pobudali. :S

    Ne otvara mi se sad, a i nije mi alat pri ruci, ostalo mi u Tuzli. :/

  14. MOguće i da je grafička jebeš ga mada i dalje tipujem na flat.

  15. Jel ti se te linije i fleke pomeraju kad otvaraš i zatvaraš ekran? Ako ne onda verovatno nije flet, a šta je drugo jebem li ga. :D

  16. Pa to pojavljivanje tačaka i linija može da se dešava i kad se grafička pregreva i kad je u fazi riknjavanja mada je čudno odma pri paljenju, a flat iako ne pomeraš može bit da je riknuo meni je na mobilnom čas radio čas nije a stojao u istom položaju. Neam pojma to ti je koliko se ja razumem u kompove ne mnogo. Crkavao mi i monitor nije mi se ništa slično dešavalo a i grafička mi riknjavala pa opet nije tako. Zato flat prvi osumnjičeni!

  17. Jel ti se te linije i fleke pomeraju kad otvaraš i zatvaraš ekran?

    To ore po ekranu, sad stoji, sad se promijeni, sad ovako, sad onako. I zapazio sam da ako je na nekoj slici ostavljena mrlja od tih fleka, pa kad pomjeram stranicu, ta fleka ide za slikom, dakle prati sliku, kao da je zalijepljena na nju. :D

  18. Da se upisem, pa za dve godine upisem ETF Bg.

  19. Ako se pomera nisu mrtvi pikseli znači nije ekran što je dobro lolo

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.