Prijava

Ok, klošar sam ulični (eto pleonazma za dokaz), lektire sam preskakao, hoću sad da čitam nešto. JER čini mi se da postoji nešto dostojno.

Za najbolje tekstove ovde uvek neko zatroluje sa "kida, ali nije defka".
Znači, molio bih za upućenje. Znam šta su klasici, čak i neka imena; što se tiče poezije bilo je u čitankama interesantnih primeraka.
Kako u beskonačnim bibliotekama naći vrcave tekstove, inspirisane i inspirativne, (pisane po mogućstvu bez upotrebe dopinga)?
Da je i duhovito i smešno i kvalitetno, da se triput zapitam, kako kako kako se svega ovoga setio? Da su ideje tematski spojene. Ne kao moje, kad se setim genijalne izjave jednom mesečno, pa nakupim 12 godišnje, koje se ni žanrovski ne podudaraju.

Ili je bolje da ne tražim knjige? Dijamanti vrede samo dok su retki?
Balaševićeve knjige su primer kad prefinjenost počne da umara duh.
Kao poseta ludnici, smešno je prvih 5 minuta, a onda vidiš da se šale bez mogućnosti da stanu.

Dajte mi neke pesme ili slično, nešto što bi bilo dostojno definicije dana. (Ne mora kratko)

Unapred hvala.

PS
Idealno bi bilo u ovom stilu:
http://vukajlija.com/kvalitetna-roba-kod-kineza/155263

PS 2
Ima li taj žanr svoj naziv, svoje pretstavnike/zastupnike; ili je to pravac?

Ti tražiš knjige koje bi pročitao da bi bolje definisao ?
Vo imja oca

Ti tražiš knjige koje bi pročitao da bi bolje definisao ?
Vo imja oca

I sina...

Odeš u biblioteku i kažeš "Daj mi Petrovića!", svejedno da li je Uroš ili Goran, to je to što tebi treba...

Дучића у руке сине , Дучића !

Кад ти прочиташ Благо цара Радована имаћеш жељу да отвараш теме са другачијим насловом.

e čuo sam da je Niče dobar,,npr:
''kad gledaš dugo u ambis, izgleda kao i da ambis gleda u tebe''. mene asociralo na hipnotičku moć pičke isprva, ozbiljno.

Koji deo te asocirao - ambis ili gledanje? Od odgovora ti zavisi da li si stvarno Manijak :)

u bruce,stvarno dobro pitanje, al stvarno dobro.
EDIT:odgovoriću ti kace vratim noćas iz paba,ako se setim:)

Брусе , па није он пичкоманијак него буксноманијак.

o tome se i radi - jedno je kad te gledanje u ambis asocira na pičku, a drugo kad te na pičku asocira što te ambis gleda :)

ceo dan sam kao na esidu, pucaju me neki flešbekovi od jutros...

dante aligijeri, božanstvena komedija.

al zavisi sinak kolko godina imaš.....

jedno je kad te gledanje u ambis asocira na pičku, a drugo kad te na pičku asocira što te ambis gleda :)

Шта бачаш ове мајндфакове овуда брусе , децхко ? Ти си дубокоумнији него Ниче !

Ако те гледање у амбис асоцира на пичку ондак си сасвим нормалан , јербо мене на пример на пичку подсјети 90% ствари које видим око себе. Манијаче ако ти амбис изгледа ко пичка онда си ментално савршено стабилан.
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/236/367/85d.jpg

kažem ti da me piče fleševi, već sat vremena sam ubeđen da sam Jovičić...

eo da odgovorim bruceu. preovlađuje ipak trip da ona bulji u mene dok ja gledam nju,heheh. a možda i zato što se nisam imao baš previše iskustva sa pravim ambisima:)

Hvala na idejama.
Godina imam 40+, pa ću sad da se pravdam: beletristiku sam isplanirao da čitam tek kad završim sa naučnom literaturom ( s obzirom na maksimalni životni vek, znači nikad).
Zato toliko izbirljivo tražim zrna umetnosti da prošvercujem.

Uroš Petrović je Srbin sa najvećim IQ, jedan od deset u svetu, a Goran Petrović je dobio NIN--ovu nagradu za roman "Sitničarnica kod srećne ruke"... ne predlažem ja baš neku prostu literaturu, a njih dvojica pišu ovako kako si tražio. I ja imam 40 godina, naučna literatura je precenjena, ionako za pet godina ta nauka više ne važi...