Prijava

Praktikujete li? Jel vam krivo?
Imate li neku ideju kako da više ne traćite te resurse?
Gre'ota pametnih ljudi što se zamajavaju glupostima, a od gluposti nema 'leba.
I ova tema vjerovatno spada u traćenje svega navedenog, ali, jebeš ga.
Bez zajebancije, nešto kontam, mimo faksa, ili posla, za one koji rade, većina nam vremena ode na gluposti. Zašto, majku mu? I kako prestati?
U gluposti ne računam kvalitetnu zajebanciju i provod: na primer cirkanje piva s ortacima. To nije glupost, ali ova tema, na primer jeste.
Ja sam npr. poznat po dugim postovima i možda smaram, ali recimo u okviru školskog pisanja, pismenih sastava i sl. uvijek sam bio među najboljima "u svom selu" - tj. razredu, gdje i nije neka konkurencija. I sad ja ne znam da li ja stvarno imam smisla za pisanje ili su oni ostali totalni levati? I ako imam smisla za pisanje, zašto se ne potrudim pa da ga upotrebim za nešto korisnije i opipljivije od bulažnjenja na forumu?
Eto usput, ako neko ima neku pametnu ideju o tome šta bi mogao pisati (samo nemojte reći blog ili definicije) ne bi bilo loše da predloži. Teško mi je samom da smislim, a da mi neko da par nekih ideja za pisanje, možda bi nešto i mogao da sklepam. Ali dobro, i ako nemam talenta za pisanje, što je isto veoma moguće i realno, jer i na ovom samom sajtu ima mnogo boljih autora od mene, i po prosjeku i po ukupnom skoru, sigurno da imam za nešto drugo, i ne samo ja, nego skoro svako od nas ima za nešto talenat ili sklonost. E ova tema bi mogla biti dobra da inspirišemo i podstičemo jedni druge da te neke sklonosti i sposobnosti, ma koliko tanke ili slabašne bile pokušamo što bolje iskoristiti.

Јовичићу, то све у наслову ја помислим за тебе кад видим још једну твоју тему.

Виш' мени сад распуст почиње од 6. до 16. априла. Бар 4-5 сати дневно провешћу уз књигу, јер се спремам за такмичење. Ресто дана проводићу играјући баскет, тенис и дрндаћу Вукајлију. Мислим да баш и немам неко траћење времена и мислим да имам некако плански искоришћен дан...

Šomi, hvala na kritici, vjerujem da je dobronamjerna. Jesi pročitao uvodni post?

Dobro je, brate.

Vratite puja u aktivne!

Виш' мени сад распуст почиње од 6. до 16. априла. Бар 4-5 сати дневно провешћу уз књигу, јер се спремам за такмичење. Ресто дана проводићу играјући баскет, тенис и дрндаћу Вукајлију. Мислим да баш и немам неко траћење времена и мислим да имам некако плански искоришћен дан...

Superiška, to je odlično, kad se čovjek tako organizuje. Ako nije tajna, šta čitaš i za koje se takmičenje spremaš?

8. сам разред, историја. И да, кад буде крај године, онај летњи распуст, сигурно ћу прочитати неколико књига...

Traćenje vremena, inteligencije i talenta na gluposti i budalaštine je nešto što ti čuva zdrav razum i mentalnu ravnotežu. Nije preporučljivo odreći ga se jer ti se onda resursi relociraju na planiranje koga ćeš da prikolješ i kada.

Istorija je mogu ti reći odlična stvar, jer je osnova za sve druge društvene nauke, ne možeš se smatrati intelektualcem bez solidnog znanja istorije. I ja kontam na ljeto ako budem imao vremena malo tabiriti neku istorijsku literaturu.

Mogao bi da pocnes da pises neku SF knjigu npr ili da upises novinarstvo pa trazis posao? Vukajlija je cisto gubljenje vremena ali vecini nama je lakse da tu gubimo vreme nego da radimo nesto sto zahteva pomeranje dupeta i znoj. Treba se boriti protiv apatije i lenjosti koliko mozes .

Ето... заборавиЈо сам да каЈем да свирам гитару. Гледаћете ме на ТВу за коју годину, не брин'те се. Све ћу вас поздравим преко ТВа. Ћу изађем на телевизор!

Џимикс
8. сам разред, историја.

Jebote, ovde ima i osnovaca. Bez uvrede Dzimiksu.

Jebote, ovde ima i osnovaca. Bez uvrede Dzimiksu.

Увредио сам се! :)

Traćenje vremena, inteligencije i talenta na gluposti i budalaštine je nešto što ti čuva zdrav razum i mentalnu ravnotežu. Nije preporučljivo odreći ga se jer ti se onda resursi relociraju na planiranje koga ćeš da prikolješ i kada.

Ima i tu istine, i to dosta. :)

Mogao bi da pocnes da pises neku SF knjigu npr ili da upises novinarstvo pa trazis posao? Vukajlija je cisto gubljenje vremena ali vecini nama je lakse da tu gubimo vreme nego da radimo nesto sto zahteva pomeranje dupeta i znoj. Treba se boriti protiv apatije i lenjosti koliko mozes .

To vezano za SF zvuči kao dobra ideja, jer u SF-u imaš odakle da kreneš, imaš neku naučnu premisu, ili neku tehnologiju koja ti posluži kao osnova za dalje pisanje, i zato mislim da je lakše početi od toga nego recimo pokušavati odmah pisati nekakve realističke priče. Inače što se tiče apatije i pasivnosti mladih, o tome je jedan moj drug svojevremeno držao sjajan govor na takmičenju iz retorike, taj je govor čak bio i na internetu, mogao se naći, ali sad ga nema, nažalost.

Dzimiks balavac. Bez uvrede :)

Пиши коментаре на Б92, али гледај да постујеш међу првима. Постаћеш славан, а тиме и богат. То је све повезано.

Što je najgrđe imam osjećaj da sam i ja bio organizovaniji i disciplinovaniji kad sam imao godina kao Džimiks.

Dzimiks balavac. Bez uvrede :)

А јеб'га, увек се увредим! :)

Što je najgrđe imam osjećaj da sam i ja bio organizovaniji i disciplinovaniji kad sam imao godina kao Džimiks.

Уууу импонује ми, знаш како ми импонује, ИМПОНУЈЕ МИ! Сви ми кажу да неверуу да сам 8. раз. Висок сам мноогоо, озбиљнији сам од ових што су ми у разреду... Не изгледам у опште као да сам осми, а ипак јесам...

Уууу импонује ми, знаш како ми импонује, ИМПОНУЈЕ МИ! Сви ми кажу да неверуу да сам 8. раз. Висок сам мноогоо, озбиљнији сам од ових што су ми у разреду... Не изгледам у опште као да сам осми, а ипак јесам...

Do ovog posta si ladno mogao da prođeš kao da imaš 20 i kusur godina, ali sad si se brate odao :)