Prijava

Odlična ideja. Ovo bi privuklo još novih članova, i dobila bi vuka malo na takmičarskom duhu.

Treba se uvesti ordenje po nivoima (bronza, srebro, zlato) za svako posebno. Obavezno ubaciti orden za staž na vuki, npr. bronza- 1 god; srebro- 2 god; zlato- 3+ god.

Takodje treba ubaciti orden za one koji nisu banovani (ako se uvede sjebaćete me za 1 dan.)

Može isto i orden za aktivnost, za postove na forumu, za komentarisanje, za ocenjivanje, za najbolje posterdžije, za najbolje pisce i najbolje reakdžije.

I neka budu neke dobre slike, da neko to lepo odradi, i imena da budu malo kreativna i originalna.

Младунац - ово би могло на доста профила да стоји, џанки, сале и остали недекларисани 91+ годиште

Dobra ti je ova DP , samo što baš 91 godište ? Ovi što imaju preko dva'es više nisu Mladunci. Stavite tamo 95+ , ima koliko oćeš. Dzanki , Sale , Devetar , Hujo , Mesečka , Ja..

Sudija dred - preko 70% minusa
Totalno popularna maćka - preko 2 ili 3 soma komentara na tvoje defke

Ovako nesto, znacke, rankovi, postoji na vecini sajtova ovog tipa a sad koliko je to kul/bezveze zavisi... Manja komercijalizacija bi bila ok ali trebalo bi da nazivi i oznake pristaju sajtu. Ja nemam neku konkretnu ideju za kriterijume ali ova znacka za vreme provedeno na sajtu, sto neko predlozi, mi se ne svidja jer sta bi onda bilo na profilu ovima sto su registrovani 2007.? Glupo je da neko nije aktivan vec par god. a na profilu mu stoji oznaka 'metuzalem'. A bezveze mi i predlog da svakom novom clanu, i ovima sto nikada nisu bili banovani pise na profilu 'Brendon'. Mislim, ljudi ce se serijski samobanovati.:) Jedino da oznake budu opcione a ne automatske.

Може и шиштавац за ове андерејџ чланове.

И мислим да је давање беџева по бодовима и рангу опет дискриминисање ових који имају мање дефиниција и демотивисање нових чланова који тек треба да напишу нешто ново и добро. Требало би највише да се уради за нове чланове да би имали воље да пишу нешто ново и различито јер се ионако велики број дефки од "искусних" чланова уклапа у неки вукајлијашки кодекс писања и реално смара.
Сад ћу можда да увредим Малу Видру ал' јебига, она је савршен пример тога. Има један мод по којем пише дефке и све су исте, само се мења нека генерална тема која се скапира из наслова и даље нема потребе за читањем. То би требало да се избегне регрутацијом и мотивисањем нових људи. Јебеш то ако нема новитета и различитости.

Ne podržavam ovo etiketiranje andrejdž članova.

Ne podržavam ovo etiketiranje andrejdž članova.

I šta ima veze kako piše debeli ? Svako ima svoj jebeni stil i neka ga gura do kraja. E i valja ovima što pišu eseje dodijeliti neki bedz.

Bolje to ordenje da dodeljuje moderator a ne automatski da ide, bilo bi sigurnije.

Добра идеја. Те бенифиције за небанованог члана су ми глупе, али рангирање и добијање повластица напредовањем је ок, на сваком сајту, игри и сл. где то постоји људи су много загриженији и више се труде.
Нпр, новајлија не може да коментарише док не пређе у следећи ранг или да на почетку може да прави само један постер, па по рангу да се то повећава, на крају и реакције добија.

То све већ мање више постоји али спојити са ранговима.

Стил је у реду шерлоче али није у реду да копираш једну те исту дефку и само мењаш пар речи у њој, о томе сам причао.

Имам још једну кул идеју: Да у профилу постоји опција да се ти беџеви не приказују. Тако би било могуће и увођење негативних беџева који би трајали по месец дана, рецимо. Па ко је пизда нека искључи а ко је мудо нека остави ако је већ направио неко срање. И да, да за камчење одабраних постоји посебан беџ који ће да се зове Локси а сличица да буде као неко гробље, или крстача. То би исто било кул, ценим.

Ne slažem se sa idejom za nagradu članova koji nisu banovani .. šta, ja sad napravim novi profil, ubacim 10-ak defki i dobijem neke povlastice ?

Онај ко никад није банован треба да има беџ ''Чка'' :)) но шалу на страну...што рече аги ни просек није неко мерило квалитета...мотика боготац има 40 једва, а један је од јачих овде ако не и најјачи

Јебему, ја све прочитах, и закључио сам ово:
Велики број предлагача гледа само себе и како ће њему да пристају ти беџеви (или како их већ назовете), па стога предлаже оно што њему одговара: беџ за стаж, беџ за чет, да се не рачуна просек него лајкови на постеру... па пишам вам се у себичност такву, ово је новотарија, дај да будемо макар мало објективни, биће и за вас понешто.
Е сад, питање:
Ако се ово уводи у догледно време, а са собом повлачи и поништавање ктитор налога, шта ће бити са ауторима којима ће ктитор налог превремено истећи (паде ми на памет Окс конкретно, знам да има ктитора до 2013.)?

Јако ми се допада Витин предлог чини ми се на 7. страни где су аутори рангирани на основу просека. Кул.

Моји предлози:
1. Да се као беџ уведе "најоцењенији у месецу том и том" (дакле да се прати листа најоцењенијих аутора као у новој-старој верзији), то ми звучи фино.

2. Да се уместо непостојања лимита за писање дефиниција аутору који оствари неки успех (или допринос сајту) омогући посебна картица (поред реакција, док се не уведе та 4 форма рецимо) која би била нешто као нотес (који би могао да види само он, или сви, искристалисало би се већ), и који би му давао дакле одређену привилегију, али се не би превише истицао од осталих.

едит: ако је други предлог и глуп, први ваља, па да јебе оца!

Jbg. AKG, objasni ti meni sta se postize tim najocenjeniji u mesecu tom i tom, samo to da ce nas nepra(ce)ne i neocenjene jos gora muka da snadje i da onda mogu svojski da se obradujem kada dobijem 5 ocena. Opet kazem, nema licne koristi, ja se radujem i minusu, samo da je ocena.
2. predlog je odlican, da bude kao nesto Pending, ali da i modovi pored samog autora imaju uvid u to i da mogu da komentarisu, ako im je dosadno, tipa "Ne postavljaj ovo ovako, licno cu da je nadjem i bacim u dubine Tajgeta"

Malo je glupo jer manji i nepoznatiji pisci ne bi imali šanse pored SMarka i kompanije, i taj bedž bi se vrteo samo u krug.

Moglo bi npr. uz odredjeni broj ordena dozvoli nekom mladjem piscu da pravi reakcije. Npr. da se jednom mesečno bira jedan manji pisac, po broju pluseva na defke u tom mesecu, i da dobije pravo da pravi reakcije mesec dana i ako dobije odredjeni broj pluseva u roku od mesec dana (500+ ili tako nešto) može da nastavi da pravi reakcije.

Ako dobije 500+ za mesec dana, dobice i onih 500 za sledecih, pa ce da pravi reakcije i bez ordenja i kajli.

Ovo za najpopularnije autore mjeseca teško da će biti pravedno. Prvo zbog odabrane definicije, odma će tu upadati svako kad dobije odabranu a to nije cilj. Najpopularniji ljudi na sajtu će takođe biti često na toj listi a i to nije baš cilj. Ja bi nekako ovako posložio tu listu (ako se uvede):
1. Svako preko 100 definicija ne upada u tu listu.
2. polovina liste da čine ljudi sa manje od 50 definicija.
Zašto ovo? Da bi podstakli ljude da čitaju nove a dobre autore, da novajlije imaju priliku da zarade koji plus više, da pišu kvalitetnije itd itd...
Neki bedževi bi trebali da idu po automatizmu, oni koji su najosnovniji, sa kojima ništa ne dobijaš. Oni bedževi koji bi nosili neke "privilegije" ili tako nešto slično bi trebalo isto da rade po automatizmu ali na kraju da odobrenje daju moderatori npr.
Spamerske bedževe ne bi trebali da se dodjeljuju (za komentare, postove na forumu) jer ne vidim nikakvu svrhu njih osim silovanja foruma i definicija.

* BRENDON - nijednom nije banovan => Može da zaključava komentarisanje svojih definicija/postera

Ovo je onako... gej...
EDIT: Da pojasnim.
Dobro je, samo je preglupo i pregej ovo zaključavanje komentara. Ma daj.
Dovoljno je da samo piše Brendon i objašnjenje kada se pređe kursorom preko ordena. I to posle nekih mesec dana recimo. A posle godinu dana Brendon napreduje u Ultimejt Brendona ili tako neki fazon. Jer, imaće novajlije za šta da se bore. A kada steknu taj "godišnji" orden, onda će hteti da ga zadrže. Naravno, banovanih će opet biti mnogo, ne verujem da bi ovo moglo mnogo toga da promeni, ali može biti zanimljivo.

Мислим да ако се нешто додељује, да би то требало ићи по аутоматизму, да се утврде правила јасно и то је то. Ако би модови додељивали опет би било шлихтања, мољакања и осталих полтронских радњи и цела прича би изгубила смисао, значи, ако неко испуни критеријуме који су задати логично је и да добије шта му следује.

Добра идеја да младунци буду 97+.
оћу ја да будем младунче.
Предлажем и да се бира почетник месеца, изненађење месеца,...
као и неке погрдне титуле за вређача месеца, најнепријатније изненађење месеца итд.
а за све то да гласају сами аутори, а да модератори номинују за ордење.