НБА

  1. Jokara je ekstravagantan primer toga koliko ljudi mogu da ostaju budni po čitave noći i da se odriču lajfa, zatim ispali celu naciju jer se svi raduju njegovom dolasku čekaju ga kao božanstvo, on nastavi da igra tamo gde je stao i kao da se ništa nije desilo sve ide po starom.

    I kako taj i takav Jokić može nekome da ne valja kada su svi ostali gori od njega x50. Jokić Sunce moje milo

  2. Djoković je true ambasador srbije jer je individualni sportista a i tenis je specifično vezan za naciju.

    Djokovic > Jokic

    +1

    Apsolutno, jedino što na ovim prostorima vredi voršipovati je neukaljani Djovaks.

  3. Mada poštujem Bulgakov, rekao sam, ne slažem se i ne radim to (bar ne otkako sam stariji malo) ali razumijem. Masu ljudi tako radi, samo meni je nekako iscrpljujece i besmisleno pratiti sunarodnjake i njihove klupske uspjehe u grupnim sportovima i stranim ligama. A uz to mislim da ne pridonose društvu toliko koliko nam se čini.

  4. uspeh u timskom sportu >>>> uspeh u individualnom sportu

  5. samo meni je nekako iscrpljujece i besmisleno pratiti sunarodnjake i njihove klupske uspjehe u grupnim sportovima i stranim ligama.

    A dobro razumljivo jbg nije baš kao da ih imate nešto mnogo plus pola otpiši odma kao pravoslavnu paščad

  6. Sasvim dovoljno da bude iscrpljujuće za pratiti

  7. djokovic i somborsko govedo ne mogu u istu recenicu.

    jedan je najbolji igrac sveta, sad vec najbolji svih vremena, u individualnom sportu u kojem nikad nismo bili neki faktor i srbuje u svakoj mogucoj prilici.

    drugi je najbolji igrac sveta u kolektivnom sportu u kojem odavno pre njegove pojave imamo izgradjen kult reprezentacije i lik redovno podriva taj kult svojim otkazivanjima.

  8. Pa to i radim. U NBA navijam samo za klubove u kojima igraju Srbi.
    Za mene je veći uspeh srpskog sporta što je Jokić kao glavni igrač franšize uzeo prsten nego, recimo, zlato sa EP. Jer, u svetu je 100 puta medijski ispraćeniji NBA nego neko tamo evropsko prvenstvo

    sirotinjska spika par ekselans

  9. brate veci je uspeh srpske kosarke kad americki komentator pomene srbiju i sombor nego sve medalje sto smo osvolili hahah wtf

  10. veci uspeh rusije je gorbacovljeva reklama za "pizza hut" nego gagarinovo putovanje u svemir

  11. @pliduuu
    Ja kako sam stariji sve manje pratim domaće klubove, pošto u istima glavnu reč vode stranci. Kako da navijam za Zvezdu u fudbalu ili Partizan u košarci, a u njima ili nema Srba ili su marginalci?! Ne ide. Zato navijam za one klubove u kojima Srbi vode glavnu reč (naravno, ne mislim tu na Fiorentinu i Udineze, to bi bilo neozbiljno)
    Eventualno u odbojci, ali tu više nema jake Vojvodine.

    @uraczaganje
    Naravno da se zasad ne mogu meriti, pre svega po broju trofeja, iako je to teško merljivo u pojedinačnim i kolektivnim sportovima.
    Ali po reprezentovanju Srbije u svetu u zadnjih nekoliko godina - naravno da mogu. MVP NBA lige i MVP finala se ceni isto koliko i slemovi u tenisu. A to je takođe Srbin uzeo.
    E sad što je tebe pogodilo (i mene je, samo ne toliko) što nije učestvovao na SP je druga priča. Đoković je mašina, ovaj nije i očigledno ga stiže zamor materijala i treba mu pauza.
    Ali, dok god se izjašnjava kao Srbin, navijam za njega.

  12. srbuje u svakoj mogucoj prilici.

    Dobro to bi mogli malo manje da rade na taj način i on i otac mu ali u suštini true reprezent voljeli ga ili ne

  13. Ali po reprezentovanju Srbije u svetu u zadnjih nekoliko godina - naravno da mogu.

    naravno da ne mogu. posle sranja na kosovu djokovic nakon pobede na rolan garosu pise na kameru "kosovo je srce srbije, stop nasilju" i generalno redovno srbuje, peva mars na drinu, vidovdan i onda se ceo svet bavi time kakve su to pesme i analizira ih, dok igrac sa brojem 15 nista od toga ne radi (ni ne mora, al dodji brate igraj za svoju zemlju). citav njegov doprinos srpskoj kosarci se svodi na to da komentatori ponekad pomenu da je iz srbije i sombora, eto

  14. Dobro to bi mogli malo manje da rade na taj način i on i otac mu ali u suštini true reprezent voljeli ga ili ne

    pa dobro, razumem da se to tebi ne svidja. ni meni se iz srpske perspektive ne svidja nurkicevo bosnjacenje, ali kapiram svako vuce na svoju stranu, bar nije ravnodusan prema zemlji odakle je poteko. tako se botuje za svoju zemlju i narod, a ne "hej svete dodji u srbiju jer i mi sad imamo mekdonalds i starbaks" i gorepomenuti pizza hut

  15. generalno redovno srbuje, peva mars na drinu, vidovdan

    E to je za mene parada ponosa!

    Šalu na stranu, naravno da je Đoković veći patriota, verovatno i zbog kosovskog porekla, ali za Jokića i privatno znam da je, što se kaže - dobar čovek.
    To jest, bio je dobar čovek dok je bio mlad i živeo u Srbiji, ne znam sad, možda su ga pare i Ameri pokvarili u međuvremenu. Mada, ne bi se reklo da se nešto i danas bahati.
    Osim kad ga pesmom pogodi Ceca, ali i to je neko srbovanje, zar ne?

  16. nije to srbovanje, ceca nema nijednu patriotsku pesmu. sve su ljubavno-zabavne pop-folk pesme, ali dobro to je u redu, to je srpska meka moc, ceca, prija, ova, ona... bar nije skakao uz neki strani rokenrol i glumio pozapadnjacenog kretena

  17. naravno da je Đoković veći patriota

    *samo sam izvuko citat za komentar, nije tebi upuceno, cela diskusija je takva. ne samo na sajtu

    merenje ko je veci srbin je jedna od najvecih gluposti koje radimo kao nacija. al nije nam to od danas glupost, to je jedna od onih stvari koja nam u kulturi, za koju da smo samo promil manje jeli govna plidu bi danas sebe zvao srbinom.

    pa ti meri ko je tu veci.

  18. merenje ko je veci srbin je jedna od najvecih gluposti koje radimo kao nacija

    +1
    To da je "Đoković veći patriota" i jesam napisao ne iz svog, već iz ugla prosečnog srbende.

  19. pa najbolje da podjednako postujemo lika koji je ponosni srbin i lika koji je ne jednom izneverio ocekivanja milion ljudi koji nocima nisu spavali vec sa odusevljenjem gledali kako srbenda na parketima sirom amerike krvave bitke bije za denver i majku kolorado, nadajuci se da ce delic svog talenta da pokloni i reprezentaciji, kad ono kurcina gospodjo

Rekli o sajtu

U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti

Mokoš · 11. Maj 2011.