Prijava

Pitanj je jednostavno.
Sa koliko godina su vam roditelji povjerili ključeve od stana/kuće?

I šta vi mislite kada je dete dovoljno zrelo da okolo nosi svoje ključeve?

Ја имам 21 у пркно и ни дан данас не носим кључ од куће, можда сам га носио 2 пута свега.
А што се ђеце тиче, не умију себе да чувају, а не кључ, што не искључује ни мене, усија' бих га одма' вјероватно.

Ja zivim u pecini i ne treba mi kljuc.

Главни, мора' сам да ти обришем пост јер је тема заблокирала, па постуј опет

Моја безбедносна врата се пале на шифру

Meni uvijek vozač nosi sve ključeve, ne treba mi još ta odgovornost. A i ako ih slučajno izgubimo, noćni batler je uvijek budan..

Треба да купиш мотор

Nema veze. Bacio sam prvi ključ u trinaestoj, a dobio od ženske, u devetnaestoj.

Ако будем добар још коју годину, добићу га можда до тридесете.

Ja dobio pre 2 nedelje.
Tad smo tek počeli da zaključavamo.

Ugradili ste vrata na ulazu pecine?

Kada sam narastao dovoljno da dohvatim kljucaonicu.Otkad znam za sebe, u prevodu.

Од првог разреда основне, срећна времена била. Сви радили :)

Tamo negde 8-9 godina, ali to se pokazalo kao glup potez. Posle traume iz detinjstva, neam naviku da nosim ključ, neretko ne zaključam kuću noću... Da nemam auto, ne znam na šta bih kačila ključeve od kuće.

Nikad nisam nosio kljuceve jer kod mene kuci se nikad ne zakljucava.
Vodimo se mislju da se samo lopov boji lopovi.
Do sada te misao nije pokazala netacnom.

Cak iako kuca bude prazna, zakljucaju se samo ulazna vrata od kuce i kljuc se stavi u cipelu pored vrata. Sta ces, mirno i posteno selo.

Pa svako od nas( ukućana) ima po jedan ključ od stana za sebe, što je normalno. Odakle ja znam kad oni mogu negde da odu. Imam svoj ključ i boli me. Kad dođem rano ujutru iz grada, ja otključavam. Da mi ne bi oni ustajali da otključaju?

Шта ја знам, кад сам ишао у основну, виђао сам клинце од 7-8 година који су носили кључеве од куће на огрлици око врата, јер су родитељи били на послу. Ја ни дан данас немам потребу да носим кључеве од куће са собом (понесем некад кад се касно враћам кући). А да одговорим на питање, можда треба деци дати кључеве од куће онда кад се створи потреба да их поседују, значи било то са 7-8 година, или било то много касније.

Sa pet godina im daju pištolj/pušku u ruke a da im ne daju ključ.