Kurajberovo Nezavisno Istraživačko Novinarstvo (KNIN)

  1. Troickom ITF zabranio igranje teniskih video-igara

    Najnovija vest stiže iz sedišta svetske teniske federacije i znači produžetak košmara za našeg poznatog tenisera. Naime, specijalnom dopunom odluke o kazni izrečenoj Troickom, na snazi je zabrana igranja teniskih simulacija i sličnih igara. Odluci podležu sve vrste digitalne zabave, a među navedenim aplikacijama nalaze se čak i arkadne igre i onlajn mini-ostvarenja gejmerske industrije. U obrazloženju se navodi da je neophodno Troickog u potpunosti odvojiti od belog sporta i time poslati jasnu poruku Srbiji i kosovskim enklavama. Troickom je instaliran poseban monitoring-softver na računar, kako bi se kontrolisalo sprovođenje odluke. Na njegov Samsung Galaxy instalirana je takođe specijalna ITF aplikacija za Android. Viktor je najavio žalbu.

    http://www.dodaj.rs/f/2P/y1/3SY4BJIb/troicki-moskva.jpg
    Šta ćemo sad igrat' za život, drogane?

    Povodom odluke ITF-a oglasili su se mnoge poznate ličnosti.

    Đovak Novković: "Ako to rade Viktoru, ko zna šta će tek meni da urade, mislite o tome, svi smo mi Viktor. Naša zemlja ne sme da dozvoli ovakav tretman, juče sam se baš sunčao na bazenima ispred svoje kuće u Monte Karlu i pijuckajući pinja-koladu sekirao se oko tog slučaja. Svi smo mi Viktor i svi se mi plašimo kontrole dopa!"

    Biljana Srbljanović se nakratko oglasila na Tviteru: "Viktore, puko si. A još više DS. Dole Đilas."

    Nada Macura: "Video-igre su svakako štetne po zdravlje, verujem da će Viktor sve pregurati uz dovoljno tečnosti i ostanak kod kuće između 10 i 19 časova."

    Erste banka je najavila promotivne efektivne kamatne stope za izolaciju podruma i suterena u znak protesta protiv ove, kako su naveli "nesolventne odluke".

  2. ZDRAVLJE I MEDICINA

    KNJIGA MARIJANE MATEUS UVRŠTENA U MEDICINSKA POMAGALA

    Kako Kurajber ekskluzivno saznaje, knjiga čuvene spisateljice Marijane Mateus "Amoaž", proglašena je od strane više eminentnih instituta u Srbiji i okolini za do sada najbolji i najjači prirodni laksativ.

    U vezi tog revolucionarnog otkrića kratku izjavu za Kurajber dao je i profesor doktor Filgud, koji je i glavni razlog što se do ovog otkrića i došlo.

    "Do otkrića se došlo sasvim slučajno. Nakon jedne seanse Marijana je zaboravila kod mene svoju knjigu. Tih dana sam imao ozbiljan problem sa zatvorom, međutim pri samom pogledu na tu knjigu već mi se malo išlo u WC. Iznenađen, otvorio sam prvu stranu i krenuo da čitam. Sve jače mi se išlo u WC. Do kraja prve strane već sam jedva izdržavao i umalo da ne stignem na vreme." - izjavio je čuveni doktor.

    "Ubrzo sam pokazao otkriće mojim kolegama, a onda smo odlučili da testiramo knjigu na nekoliko subjekata koje smo mesec dana hranili samo čvrstom hranom, tako da su dobili ozbiljan oblik zatvora. Čim smo im dali knjigu u šake i nakon nekoliko pročitanih reči svi subjekti su trčali u WC, a neki nisu uspeli da stignu na vreme. Testovi su bili i više nego uspešni i sada je "Amoaž" svetski priznati laksativ." - završava priču o ovom otkriću doktor.

    Do zaključenja broja nismo uspeli da dobijemo izjavu od poznate spisateljice, koja će se sigurno iznenaditi naglim skokom tiraža sa pet prodatih knjiga, na više hiljada, a čitaocima možemo samo toplo preporučiti ovo sredstvo, jer pored toga što je laksativ, svi koji uzmu knjigu ne moraju više da kupuju toalet papir, nego mogu samo da otrgnu nekoliko stranica i lepo se obrišu.

    http://www.svet.rs/wp-content/uploads/2010/05/marijana_0.jpg

  3. napisite nesto o mitketu,nasem svecu,koji je nedavno napustio sajt :(

  4. Moraće da padne neka o Mitketu!

  5. Što mene ne ubaci sa Mateusovkom i medicinom? došao bih ko kec na deset... :)

  6. Pa u principu izbegavam vesti u kojima se pominju Vukajlijaši, kada vest ide na fejs. Ima tamo pola ljudi u grupi koji nemaju veze sa Vukajlijom, pa ne bi razumeli.

  7. heheheheh kako je ludo to sa statusima, pišam od smeha

  8. Pa u principu izbegavam vesti u kojima se pominju Vukajlijaši, kada vest ide na fejs. Ima tamo pola ljudi u grupi koji nemaju veze sa Vukajlijom, pa ne bi razumeli.

    Naravno. Totalno te razumem.
    Nisam znao da i ova ide, ili je već otišla na fejs...
    btw, mislio sam da posebno pišeš za vuku, a posebno za fejs... :)

  9. Pa promenio sam redosled, sa fejsa ide na Vuku, a pre je sa Vuke išlo na fejs. Barem ove nove vesti.

  10. pa fejs mi je uključen dok sam ovde za slučaj da me traži neko od drugara...
    a i ovde sa sve ređe. jebiga, obaveze. na sreću četera kojim remetim učmalo zatupljivanje mozgova koji su ionako 80 atrofirali... :)

  11. KURAJBEROVE FILMSKE RECENZIJE

    RESIDENT EVIL 5.36 SERBIAN EDITION

    Veoma zanimljiv serijal horor filmova nastao po popularnoj video igri "Resident evil" kroz koji je planetarnu popularnost stekao peti element, naše gore list Mila Jovović, dobio je svoj dugo očekivani nastavak u Srbiji.
    Zbog nedostatka sredstava ova produkcija je neizbežno snimljena u niskobudžetnoj verziji, sa kompletnom radnjom koja se dešava u singularnom objektu i njegovoj neposrednoj okolini, ali sa prepoznatljivom ikonografijom punom živih mrtvaca, polupokretnih zombija i divljeg seksa između glumaca. Da podsetimo, tajanstvena Umbrella korporacija, sa svojim karakterističnom logom u obliku Malteškog krsta oblikovanog kao gornja strana kišobrana (neočekivan obrt u razmišljanju scenarista, umbrella - kišobran) proizvodi misteriozni virus koji ljude pretvara u zombije i tera ih da se međusobno grizu i jedu po ceo dan. U našoj verziji nedostaje Mila Jovović, ali je produkcija obogatila celu priču pretvaranjem filma u igranu seriju koja se pušta tokom celog dana po ugledu na Trumanov šou. Preporučujemo da se dnevno ne gleda više od desetak sekundi u nizu zbog scena bogatih nasiljem i eksplicitnim govorom.

    Ekskluzivne fotografije sa seta:

    Logo korporacije:
    http://www.dodaj.rs/f/1D/A2/2Iax6eOC/farma-1.jpg

    Zatišje pred buru:
    http://www.dodaj.rs/f/1N/O6/CGYd0k8/farma-2.jpg

    Zombiji u akciji:
    http://www.dodaj.rs/f/2A/gX/c8FZVwJ/farma-3.jpg

  12. By Advokado

    EKONOMIJA

    VLADA SRBIJE SPREMNA DA INTERVENIŠE NA TRŽIŠTU ČOKOLADE

    Vlada Srbije pripremila je dovoljne količine čokolada iz Republičkih robnih rezervi, kako bi sprečila poremećaj u snabdevanju u vreme i nakon kolektivne posete domovini naših sunarodnika na privremenom radu u inostranstvu, koja se očekuje tokom božićnih i novogodišnjih praznika.

    Kako je Kurajberu rečeno u Vladi, vlast je sagledala statističke podatke koji pokazuju da svaka punoletna gastarbajterka svakom svom rođaku u zemlji mlađem od 22 godine, tokom ovih praznika ostavi u proseku 62,40 evra za kupovinu čokolade, što u ukupnom zbiru čini sumu od više miliona evra. Takvo iznenadno i nesrazmerno upumpavanje deviznih sredstava na tržište čokoladnih proizvoda u narednom kratkoročnom periodu, moglo bi da dovede do poremećaja na tržištu i skoka cena ove strateški važne namirnice, što bi dalje moglo da pokrene inflatornu spiralu i ugrozi stabilnost celokupnog finansijskog sektora. Na opasku novinara Kurajbera da se do sada nisu dešavali poremećaji na tržištu uz primer prethodne letnje sezone, kada bi se takođe mogao očekivati „čokoladni monetarni udar“, naš sagovornik iz Vlade Srbije pojasnio je da se u letnjem periodu u normalnim okolnostima očekuje pad potrošnje čokolade jer, ko normalan jede čokoladu po vrućini, a da je taj pad svake pa i ove godine izostajao, što znači da je, apsurdno, upravo izostanak poremećaja dokaz poremećaja.

    Sa druge strane, ekonomski analitičar Miladin Kovačević izjavio je da su u Vladi Srbije ponovo pobrkali lončiće i da je svako ko je završio prvu godinu na Ekonomskom fakultetu upoznat da se sredstva koja su namenjena kupovini čokolade zapravo već decenijama unazad nenamenski troše i to uglavnom na kupovinu alkoholnih pića a u poslednje vreme i jačih psihoaktivnih supstanci, te da bi Vlada, umesto angažovanja robnih rezervi trebalo da angažuje Agenciju za sprečavanje pranja novca. Iz Vlade, međutim, odgovaraju da za ovakve tvrdnje nema nikakvih argumenata, a sve i da su tačne, to ne bi zahtevalo bilo kakvu potrebu za reakcijom države, jer je država drugim podsticajnim merama obezbedila stabilnost i dobru snabdevenost na tržištu narkotika."

    http://i40.tinypic.com/24xmc93.jpg

  13. procito sam mnogo tekstova na temi,do jaja su
    veceras cu doci mnogo razvaljen gajbi,ali mnogo razvaljen i bicu navareni kurajberov reporter...pisacu o tome kako srebrenicke majke su krive za sve,da je razlog smrti njihovih muzeva i sinova to sto su spremale KISEL AJVAR...
    al nemojte kaciti na fejs cak i ako bude dobro,previse je sjebano,a ljudi na fejsu su malo prsli i ozbiljno ce se primiti,neki lausevici prijavljivace stranicu za delete...

  14. napisao sam i obriso sve,ne ide mi...sranje ispalo...napisite vi nesto o toj temi ako se setite lolo

  15. hehehe ja baš upao jutros da vidim taj tekst......nema veze, kada ti dođe ožeži po toj temi.

  16. KURAJBER SAZNAJE

    ILIJA ČARAPIĆ KRIV ZA MINUS U BEOGRADU

    Kako KNIN ekskluzivno saznaje glavni krivac za stanje u našem gradu, koje se najblaže može nazvati katastrofalnim, direktna je krivica Ilije Čarapića.

    Ilija je bio gradonačelnik Beograda od 1839. do 1840. godine i niz loših poteza koje je tada povukao, kao i krediti koje je podizao, doveli su do toga da danas niti jedna služba u nadležnosti grada ne može da se oporavi, kako finansijski, tako i organizaciono.

    Ovu informaciju smo saznali nakon što je novo privremeno veće koje vlada gradom, optužilo Dragana Đilasa za loše stanje koje im je ostavio u nasleđe, a za koje su saznali po preuzimanju te funkcije.

    "Nisam kriv." - rekao je popularni Žućko. - "Loše stanje potiče još iz perioda kada je Čović, koji me danas optužuje, prvi put bio gradonačelnik. On je uništio Beograd. Naravno Protić, Hrustanovićeva, kao i pokojni Bogdanović pripomogli su da stanje bude ovakvo." - optužio je Đilas sadašnjeg člana veća.

    "To je budalaština." - izjavio je popularni Ćoki. - "Sve probleme tada, ja sam nasledio još iz vremena kada su Slobodanka Gruden, a čak i pre nje gospoda Unković i Bakočević vladali gradom."

    Novinar KNIN-a je nakon toga krenuo u istragu ko je kriv za ovo stanje i nakon izjava i međusobnih optužbi bivših gradonačelnika koji su živi, kao i nekih starih spisa iz arhiva grada, putujući unazad, došao do pisma iz 1856. koje je napisao Stojan Delimarković, tadašnji gradonačelnik u kome jasno stoji da je "Ilija Čarapić toliko loše vodio grad, da ni za dvesta godina neće moći da se oporavi."

    Saznanje o ovome smo odmah podelili sa privremenim rukovodstvom grada, a izjavu u njihovo ime dao je Siniša Mali, predsednik privremenog veća grada.

    "Drago mi je što ste došli do ovih saznanja, jer prilično je jasno da u gradu nešto ne štima. Borićemo se protiv javašluka i lopovluka u gradu, mada građanima mora da bude jasno da nakon Čarapićevog užasnog vođenja grada, jako će teško biti da ga podignemo na noge."

    http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2008/10/17/27956/GRB-BEOGRADA01-Public-.jpg

  17. HRONIKA

    POČELA POLICIJSKA AKCIJA GROM

    Po saznanjima do kojih je KNIN došao iz vrha Vlade, policija je jutros započela akciju "Grom" u kojoj je je cilj da se na teritoriji cele Srbije pohapse pripadnici romske populacije koji kradu šahtove, kablove kao i razne sekundarne sirovine i alate.

    "Akcija se za sada sprovodi brzo i beskompromisno i ono što je ova Vlada obećala krenula je i da ispunjava. Ljudi više neće propadati u kanalizaciju niti ostajati naglo bez struje. Ovome se jednom moralo stati na put." - ponosno je izjavio prvi potpresednik Vlade i maneken firme Botox, Aleksandar Vučić.

    "Akciju smo nazvali Grom, jer je u pitanju vrlo visprena igra reči. Grom udara iznenada i jako, kao što naša akcija udara u srce ovih organizovanih grupa, a sama reč sadrži i reč Rom, što opisuje glavnu odliku pripadnika ovih grupa, a te je da su romske nacionalnosti, tačnije veoma crne puti." - sa osmehom je izjavio premijer Srbije i maneken firme Zlatiborac, kao i ministar policije, Ivica Dačić.

    Direktor policije, Milorad Veljović, prokomentarisao je početne uspehe ove akcije:
    "Za sada akcija teče po planu. Više lica je lišeno slobode, a zaplenjeno je i dosta poklopaca za šahtove, debelih kablova, raznih električnih instalacija, bakra, nelegalno pribavljenog kartona i lima. Najveće zaplene su urađene na teritoriji Zemun Polja i Boljevaca. Nekoliko vođa ovih kriminalnih grupa je privedeno licu pravde, a to su Bicina i Đeljanina majka, Šta ima gospođo - nema ništa lik i Ajkula-Drakula klinac. Bica i Đeljana su u bekstvu, jer pripadnici policije nisu uspeli da ih pronađu u školi gde su ih prvo tražili." - završava izveštaj za KNIN gospodin Veljović.

    KNIN će nastaviti da prati ovu akciju i prvi će saopštavati rezultate akcije svojim čitaocima.

    http://www.novavaros.com/static/ic/6/606.jpg

  18. za marijanu mateus je odlicno napisano.
    its fani bikazitstru