Kurajberovo Nezavisno Istraživačko Novinarstvo (KNIN)

  1. ČAMPI JE HAFIZ!
    POŠTOVANJE!

  2. MA KAKAV STEN LI KAKVE PIČKE MATERINE. ITALIJAN JE MAJSTOR STRIPA.

  3. Da l' na stranicu da koknem ovu sa Derbijem sutra ujutru, a popodne još neku?

  4. Aj odradite nešt' za Noć veštica.

  5. Pa kontam u subotu je, pa je aktuelno.

  6. KURAJBER INTERVJU

    IVAN BOGDANOV

    Pripreme za večiti derbi koji će se u subotu odigrati pred prepunom Marakanom su u punom jeku i u redovima vernih navijača Crvene Zvezde, popularnih delija. Kurajber je bio u poseti jednom od najistaknutijih i u poslednje vreme najpominjanijem navijaču kluba iz Ljutice Bogdana, Ivanu Bogdanovu.

    Gospodine Bogdanov, kako teku pripreme za večiti derbi?

    Prvo i prvo, nisam ja gospodin, ja sam bre navijač, razumeš ti mene, nači navijač jednog kluba, jedne fudbalske ikone, konglomerata da ne kažem, naravno govorim ti o crvenoj zvezdi, razumeš ti mene. Pripreme idu standardno, pirotehnika je obezbeđena, imamo naše ljude na ulazu, šetalica je u finalnoj fazi izrade, transparente tole lopove imamo od ranije, a i, evo prvi put javno, mogu da vam potvrdim da imamo dozvolu od Cece da iskoristimo i jedan njen, da ne kažem hit, kao podlogu za našu novu pesmu.

    Šta očekujete od derbija?

    Pravo da vam kažem, nisam siguran ni da li ću ići pošto nisam plaćen ni za prošli, ali kao znak dobre volje vratiću dres koji sam oduzeo Luki Milunoviću netom posle utakmice sa Voždovcem pošto sam sad u kupu video da nema drugi dres i da mora digra u krvavom. Znam da je teška situacija ali mi smo najverniji navijači u evropi, a kako sam ja delimično evropski osakćen, to jest imam neku vrstu ograničene slobode kretanja moja mesečna primanja nisu kao nekada.

    Kakav rezultat očekujete?

    500 evra pošto je ipak prvi derbi u sezoni!

    A rezultat na terenu?

    Srce, zna se!

  7. Dobra ideja glavni. Trebo si se malo raspisati.

  8. Da samo znaš kakva je tastatura.

  9. SRBSKI SPORT
    TOLE UNAPRED ZNA REZULTAT DERBIJA?!
    http://www.nadlanu.com/upload/thumbs/images/articles/2013/08/12/tomislav%20karadzic%20tole_1376300327_670x0.jpg
    Beograd- Kako DLK zvanično saznaje, predsednik FSS Tomislav Karadžić, poznatiji pod gangsterskim nadimkom Tole koji je dobio pedesetih godina kada je diljem zapadne Evrope, sa svojom crnom Bubom upadao sa mašinkom u banke i zlatare, već zna rezultat novog večitog derbija. Kada smo ga upitali otkud mu ta informacija, on je odgovorio da je, šetajući se po šabačkom vašaru, ugledao šatru ciganske proročice Kleopatre, ušao unutra, i za svega 5 evra dobio odgovor na pitanje o ishodu budućeg meča između Partizana i crvene zvezde.

  10. Kurajber City Patrol

    Noć Veštica

    Tradicionalno, svake godine u prostorijama DS-a u Krunskoj, obeležava se ovaj praznik, a novinar Kurajbera je bio jedan od retkih predstavnika sedme sile kome je dopušteno da prisustvuje ovom događaju.

    Domaćin žurke, predsednik stranke Dragan Đilas, sa osmehom je dočekivao goste obučen kao Drakula, dok se od njega nije odvajao Aleksandar Šapić u kostimu vukodlaka, sa kojim je popularni Žućko kasnije i plesao celo veče.

    U uglu sobe su Tadić i Šutanovac pili sok od borovnice, maskirani u grbavce, a Boris iako je celo veče čekao na ples sa predsednikom, nije uspeo od Šapića da dođe na red, te je bio vidno neraspoložen.

    Bojan Pajtić je stigao među poslednjima, takođe maskiran u Drakulu i sa počasnim gostom Nenadom Čankom, ali ga je Đilas odmah poslao kući da promeni kostim, pa se nije vraćao. Mićunović, koji je bio odeven u đavola, a jahao je popa, ponudio je Pajtiću da na popu odjaše do Novog Sada, što je ovaj odbio i ljut je napustio žurku.

    Pored funkcionera stranke iventu je prisustvovala gomila gostiju među kojima su se maskama i raspoloženjem vidno izdvajali Čedomir Jovanović, kome je Mićun stalno pozajmljivao kapi za oči zbog nekog sitnog medicinskog problema, predsednik Hrvatske Josipović obučen totalno u crni lejteks kao i Kiki iz Pilota koji je otišao u WC oko ponoći i više ga niko nije video.

    Veselo društvo je uživalo do kasno u noć, nakon čega ih je Čanak jednog po jednog razvozio kućama na motoru, uz obećanje da će uskoro još bolja žurka, kada se bude slavio Dan Zahvalnosti.

    http://blog.visitminot.org/wp-content/uploads/2013/10/Halloween-Pumpkins_2560x1600_1192-11.jpg

  11. Opaaaa, ova mora na FB! BACI SLIKU DA SE IGRAMOOOO!

  12. Opa, opa, neka, neka... :)

  13. NOĆ VEŠTICA NAPRAVIO HAOS U BEOGRADU, GRAĐANI U STAHU!

    Tokom prepodneva na području Beograda dogodio se lančani saobraćajni udes u kojem je više osoba povređeno a u periodu od 17 do 19 časova bilo je sedam padova na ulici, izjavila je za večerašnji dnevnik portparol Hitne pomoći dr Nada Macura.

    -Prvo se desio taj lančani sudar. Pili smo kafu i igrali Spajder Solitare kad je od jednom svaki telefon u Hitnoj pomoći krenuo da zvoni. Ljudi su zvali sa istih lokacija i policija nas je obavestila o lančanom sudaru koji se desio na Slaviji. - rekla je Macura.

    Hitna pomoć je sa bajle obavila 30 intervencija od kojih 13 na javnom mestu.
    Kako nezvanično saznajemo lančani sudar je izazvala žena, koja je prelazila ulicu. Policija je pokrenula istragu i poternicu za ženom koju su nazvali Beogradskom Vešticom.

    -Za sada znamo da Beogradska Veštica ima između 70-75 godina, ima crvenu kosu i karmin, voli što vole mladi. -rekao je glavni policijski savetnik Zoran Alimpić.

    Međutim to nije bio kraj jer su oko 17 časova kola Hitne pomoći ponovo bila aktivna.

    Vratili smo se nazad i nastavili sa Spajder Solitare, kafe nam se ohladile kad su odjednom ljudi počeli da zovu. Dobijali su epileptičarkse napade neki čak i srčane. -rekla je Macura.

    Ona je savetovala i adekvatno i slojevito oblačenje jer Noć Veštica zajedno sa Beogradskom Vešticom hara našom metropolom.

    Policija i dalje traga za počiniocem ovih događaja za sad se sumnja na jednu osobu, ali potraga je u toku.
    http://www.tarzanija.com/wp-content/uploads/2013/01/milk%C5%A1ejk-od-pepla.jpg

  14. Nju bi odma' spalili u srednjem veku.

  15. za svaki slučaj, dvaput :)

  16. I kolac za svaki slučaj.

  17. LEP GEST NAVIJAČA PARTIZANA:PRIZIVANJEM KIŠE SPASAVAJU SRPSKU POLJOPRIVREDU
    http://sport.blic.rs/data/images/2013-11-02/396002_vatra-grobari-derbi_f.jpg?ver=1383419126
    Miholjsko leto dovelo je do mnogih problema na srpskim usevima.Letnje temperature su pretile da u potpunosti unište srpskog seljaka i dovede do još veće gladi sledeće godine.Ovaj veliki problem uvideli su i navijače partizana i rešili da pomognu napaćenom srpskom narodu.Zato su u drugom poluvremenu današnjeg derbija zapalili indijansku vatru i prizivali kišu.Ova plemenita akcija izgleda da daje rezultate jer se za sredu najavljuje veliki pljusak u našoj zemlji.Srpski seljaci su oduševljeni dočekali ovu vest pa je i rezultat ove utakmice potpuno ostao u senci ovog plemenitog dela.
    Ovo je još jedan pokazatelj da srpski navijači mogu mnogo da doprinesu društvu i da oni nisu samo obični huligani kako neki ljudi hoće da ih predstave.
    Cela redakcija kurajbera je ponosna na ove momke.

  18. KURAJBER RAZOTKRIVA

    PLJAČKAŠI UMESTO STRANI VALUTA POKUPILI GLASAČKE LISTIĆE

    Kosovska Mitrovica

    Naš cenjeni dopisnik sa KiM, došao je do poverljivi informacija šta se to stvarno dešavalo u nedelju na izborima (nezakonitim) u K.M.
    Nepoznata grupa maskirani mladića je greškom upala na biračko mesto u školi "Sveti Sava" u severnom delu Kosovske Mitrovice, umesto u novootvorenu banku Sveti-Societe-Generale-Kosova.

    http://www.dodaj.rs/f/2u/rd/15l0R4Vz/cdss.jpg

    - Clj im je bio pljačka banke, ali su greškom uleteli na biračko mesto.
    Oni kažu da ih je prevario google maps, i da će verovatno tužiti Google zbog neispravni informacija u vezi lokacija banaka na KiM- rekao nam je pomoćnik od pomoćnika drugog pomoćnika portparola policijske službe u K.M.

    Pljačkaši su poreklom iz Bangladeša, a za Kosovo su čuli preko tv-a kad im je tamo gostovala neka radna grupa PACOVI (misli se na radnu grupu Pacoli) , za doprinos dobri odnosa dveju zemalja.
    Naš izvor iz policije u K.M. tvrdi da su bili pod dejstvom narkotika.

    Jedan od članova u komisiji je brzo shvatio šta im je bio cilj:
    - Sve je bilo tiho i mirno, dok odjedanput nismo ugledali 4,5 maskirani ljudi koji su uleteli na biračko mesto i počeli da pričaju nekim čudnim jezikom, ali posle reči MONEY,MONEY shvatio sam da je u pitanju pljačka.
    Ja šta ću,gde ću ,kako ću , pa da spasem sebe i moje kolege i sve prisutne u tom momentu u prostoriji, ja lepo uzmem one kutije sa papirićima i predam pljačkašima. Posle toga su brzo napustili prostorije, sve dok nisu shvatili šta su dobili, pa se vratili i polupali nam sve živo, ali nije bilo povredjeni - kazao nam je Stranos Rastursen , član komisije iz Švedske.

    Pljačkaši su se sami predali policiji, da bi mogli biti isporučeni u Bangladeš, jer nisu imali novca da se vrate u svoju domovinu.

"U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”."

Mondo | 25. Novembar 2010.