Prijava

Otkrili ste nešto novo, neku informaciju, tumačenje neke pojave i sl. Turite ovde, molim...

Pitao sam nekoliko učenjaka koji se bave istraživanjem mora o razlozima tmina u morskim dubinama, pa su mi rekli da za tmine postoje dva osnovna razloga. Prvi je dubina. Sunčeva svijetlost se sastoji od sedam boja, koje se različito probijaju kroz vodu. Tako se crvena boja probija samo do dvadeset metara dubine. Ukoliko bi se ronilac na toj dubini posjekao i potekla mu krv, ona bi mu izgledala crna, ne crvena. Zbog toga što crvena boja ne postoji na toj dubini i to je prostor tame za crvenu boju. Na dubini od trideset metara gubi se narandžasta boja, zatim žuta na dubini od pedeset metara, zatim zelena na dubini od sto metara i sve tako dok se ne izgube sve boje iz spektra boja sunčeve svjetlosti. Posljednja boja koja se gubi u dubinama mora je plava, i zbog toga nam more izgleda plavo. To se događa nakon dvjesto metara, kada nastupa potpuna tama u kojoj se ništa ne vidi.

Ja sam otkrio da bale iz nosa kad ispečeš na nekom šporetu i kad ih probaš imaju ukus kafe ... bez zajebancije ...

Ja sam otkrio da bale iz nosa kad ispečeš na nekom šporetu i kad ih probaš imaju ukus kafe ... bez zajebancije ...

Kako si to otkrio, to je ono što mene zanima :)))))))

Pa mirišu hmmmmm,a i kad ih probaš to je to ( e to si čekala da kažem)
Ne pijem kafu ali to je taj miris je*o ga ti 100%

Ја сам открио да наша држава има закон о сахрањивању. Да сам јуче умро не бих то знао. Што би баш било незгодно да не знам своја права и обавезе након таквог случаја.

Provalila sam princip alkalne ishrane sa idejom da skinem 5kg (doduše, ne iz te knjige groznog naslova, al' ona ima najviše informacija)

Skinula sam više, ali je to nevažno. Pozitivni efekti te ishrane uveliko premašuju broj "skinutih" kg.
Elem, tako klopam već dve godine. To je sada već način života, a ne neka plitka potreba.

Da se one crveno-crne bube što se zakače jedna za drugu zguza zovu - vatrene stenice.

Jedna krajnje nepotrebna i neupotrebljiva informacija koju ću verovatno pamtiti do kraja života.

Morske zvijezde nemaju mozak.

Skoro sam saznala da i među biljkama ima muških i ženskih. Na primer kivi.
Mora da postoji i muško i žensko drvo da bi bilo ploda.
Jeste vi to znali?

Pa poznato mi je odavno da kod marihuane ima muška i ženska. :)

Biljke imaju tučak i prašnike. Normalno.

Leonardo da Vinči je bio disleksičan.

Pred kraj filma "Forest Gamp", Forest priča kako je njegova žena
preminula u subotu, a kada se u sljedećoj sceni pojavljuje pored njenog
groba, na nadgrobnom spomeniku piše da je preminula 22. marta 1982.
godine, što je ponedeljak?

http://farm1.static.flickr.com/109/295338295_d0e9533c23.jpg?v=0

Konzervo, ja učio iz biologije da su to opančari, a za kivi sam znao - to je neki praistorijski princip još od ginka. I kukuruz je muško-ženski.

Ono što me je šokiralo u poslednje vreme je sistem sifona i odvoda za vodu od rebrastih creva. Ceo život čistim sifone na umivaoniku, sudoperi i sličnim sranjima i posle čišćenja obavezno povraćam i ne jedem dva dana. Juče i danas sam poskidao sva ta govna i pobacao u smeće, a umesto njih stavio rebraste sifone od plastike. Em su džabe cenom, em jebu na više nivoa lakoćom postavljanja i kvalitetom usluge. Nisu glupi ti Ameri baš u svemu.

Морске звезде имају најјачу способност регенерације.

Srkletniče, to je Forest Gamp, šta si očekivao? :)

Ovo što je Srkletnik postavio za ovu je temu >>>http://vukajlija.com/forum/teme/16426-bau-bau

U Danskoj postoji teretana koja svojim korisnicima nudi potpuno besplatne usluge ali sve dok oni jednom sedmično redovno dolaze. U slučaju da propuste jedan termin (što se teretana vjerovatno i nada) naplaćena im je "kazna" u vidu cjelomjesečne članarine. Vrlo zanimljiva psihologija, ali me baš zanima kako bi to funkcionisalo kod nas na Balkanu? :D

У Русији има клиника за лијечење босанаца(међеда) од водке :)

Da nijedan komad četvrtastog, suvog papira ne može biti savijen na pola više od 8 puta.