Prijava

решио да се одвојим од сисе и кренем пут новога сада па од сад пратим тему соба ока

no.. aj sad..
ko je sve od vukajlijaša u BILO KOM domu?
koliko je "poena" potrebno da bi se dobilo mesto, prosek i tako to?

Ево ја сам, па да одговорим оно што знам. Број поена, просек и тако то зависи од факса до факса. Ранг листе се сачињавају за сваки факс посебно, е сад не знам да ли је формула за рачунање броја поена иста свуда, али код нас на ЕТФ-у је прошле године било просек8 + број поена за годину - број пренесених испита3. Ово број поена за годину је: 3 поена ко је завршио прву, 6 ко је завршио другу и тако даље. Ове године ће чини ми се формула бити мало другачија, ал у суштини то је то. Прошле године на ЕТФ-у бруцоши добијали место са просеком 8 отприлике.

da li neko ko je završio prvu može da dobije studenjak npr?

Опет кажем, разликује се од факса до факса, али требало би да бруцош са добрим просеком може да узме шта пожели, сем двокреветне у Лоли и самице у Карабурми.

koje "krivine" 'vatate?

Ко хоће да буде у дому а не може да добије регуларно може да купи место, то сви знају. У неком дому теже, у неком лакше али углавном свуд може да се муља. Студењак је кева за то јер има много студената па не могу да гањају илегалце. Рецимо други блок је пун илегалаца, прошле године су га на расподели код мене најбрже разграбили јер се најлакше прода. Ко живи у стану а могао би буде у дому али неће, узме други блок, прода узме паре и заболе па патка.

kakav je život tamo, in dženeral?

Сад су углавном сви домови лепо сређени, а како су трошкови максимум 2000 за станарину + менза не могу да се жалим никако. Плус где год се окренеш можеш да нађеш друштво, ако ти је досадно изађеш испред и увек можеш да налетиш на неког познатог. Све у свему мени је до јаја.

mlato, mamu mu, pa jes' da nisam još "sobalila" kolegu, al' nisam više brucoš :DD kategorija "brucoša" je za one koji su oktobra prva godina :)
no, kapiramo se.
i hvala na odgovoru :)))

Sve što je Mlata rekao potvrđujem i ja :)

I Buri, ne znam što misliš da ti ne bi neko rekao ako zna za te 'krivine', ja stvarno ne znam, jer nije bilo neophodno da znam, jer sam bila na budžetu, nisam prodavala mesto i slično... Jedino znam ovo što je Mlata rekao konkretno za Studenjak i naravno da sve može ako imaš negde vezu...

takođe.. da li mogu da budem u sobi sa onim sa kojim ja želim ili raspodeljuju po randomu?
i znate li kakva je "konkurencija" na mom faksu iliti filozofskom?
nešto mi se čini da kod mene sve sama beograCka deca... :DD

Нисам скапирао на које бруцоше мислиш. :Д
А ови нови бруцоши не могу у студењак. Највише места за њих има Карабурма (90-ак мушких + око 150 женских) и Патрис.

p.s.
što se krivina tiče mislila sam na sve i svašta..
od toga da neko prespava do "žurki" preko ja-lepo-uvalim-portiru-vinjak-i-sve-kul :D

a mi smo stari brucoši? tje.. :D

takođe.. da li mogu da budem u sobi sa onim sa kojim ja želim ili raspodeljuju po randomu?

Можеш ако добијете места у истом дому па се договорите са цимеркама да се замените. Овако тешко ако нисте приближно исто рангиране.

Kris, možeš posle da se 'spojiš' sa nekim ako hoćeš, na samoj raspodeli teško, bar je kod nas tako...
A ja sam sa portirima na 'dobar dan, dajte mi taj i taj ključ' i to je to, tu ti ne mogu pomoći :)

ma to i pitam fmn, ako se upujje i ti fazoni... a sve nešto na pvt, i da se to briše i tako to... :)))

uglavnom, mlatoni objasnio skoro sve...

khm.. ne znam ja šta vi preko pvt-a radite, ovo nisu tol'ko privatne stvari.. khm :D
mnogo si mi, buri, čudan :P
:šala mala:
enivej, fala vam ;)

Ja bih ti rado pomogla, Buri, ali sad ne znam nikoga ko bi prodao mesto, raspodele su u decembru, a ni za master nisam upućena iako se to i mene tiče, mada moram prvo ovo osnovno za završim, polako... :) Javiću ti ako neko bude prodavao mesto, eto :)

nije ni to tajna kris, pito sam đe se mladi najbolje zabavljaju... ako me razumiješ :)

fala FMN... :)

Људи на расподелама лепе огласе "продајем место ту и ту", "мењам то за то"... Значи само одеш на неку расподелу и не можеш да не нађеш неког ко оће да прода.