Prijava

Ma hoću da vas pustim da se mučite :D

Pazi, uzmeš nož, odvrneš onaj zatvarač, uhvatiš nož za taj metalni dio, sječivo okrenuto ka dole, i onda udariš drškom od sto (tj. podlogu). Vidjećeš na dršci skroz dole da ima jedan ravan dio, e njime se udari od tvrđu podlogu. Oštrica će izići sasvim dovoljno da je bez ikakvih problema izvučeš rukom.

Et, olakš'o sam vam.

Još je moj karbon, pa 3 puta lakše korodira, ako ga ne otvaraš duže od 3 sata zapekne totalno :)

Vid stvarno, sad sam pokusao i radi! Nikad mi ne bi palo na pamet da udaram nozem o sto :) hvala za savet!

Udariš ga od bilo što tvrđe, dosta olakša otvaranje.

E danas sam gledao one gerberove bear grylls seriju, verovatno cu da uzmem nesto na MOL-u. Vidim dobrih popusta pa sto da ne. Mislim da, ako skupim pare, uzecu onaj najskuplji sto je sa popustom 3,4k ili onaj jeftiniji mozda od 1,7k :) Inace volim nozeve, hteo sam da kupim tomahawk skoro preko nekih S&R knives ali nisam na kraju, mada ima sad recimo u Plazi stand sa bas kul stvarima :)

taj ber grils je sranje najgore! Za te pare, i sa popustom, mozes uzeti mnogo bolji noz! Ber ga nikad u emisiji nije koristio a za 4-5 hiljada ti vec i pravi kovac moze napraviti po zelji noz. Nemoj se zaletati na ta sranja. Prijateljski ti to savetujem. Ako hoces reci kolko novaca hoces da trosis i za sta ti noz treba pa ce ti vec neko dati dobar predlog

Ma znam da moze da se uzme mnogo boljih nozeva za te pare, pratim trziste nozeva (barem sam pratio jedno vreme :D), a ni noz mi nizasta preterano ne treba (nek me ispravi neko za "nizasta" ako sam ga pogresno napisao, znam da moze i odvojeno, samo ne znam u kojim situacijama tacno :)) i takodje znam da ga bear nikad nije nosio, mislim ima neki slican, skroz crni ako se ne varam, ali skroz gotivno mi noz izgleda, ima njegove inicijale i narandzasto i crna boja su mi odlicna kombinacija. A koristio bih ga jedino mozda na kampovanju za rostilj i da probam da zapalim vatru onim kremenom, nista vise :)

bila prosla zima hladna pa ja lozio nozeve

lepi su oni ručno pravljeni noževi.
Bila je neka stranica na fejsu od tipa što pravi na nekoj od prethodnih strana, ako se neko seća nek postuje.
Inače noževi su za žene i kujnu.
Imam pištolj, ne treba mi nož

Rale pravi dobre nozeve, ja sam moj damascus uzeo od njega. Dobro, bio je malo skuplji od 4-5hiljada, al ovi obicni su tu negde
fejzbuk
ima i sajt

Jos jedan dobar majstor je iz kovacnice crni hrast. Takodje imaju sajt.

Jos jedan majstor - Goran Antanaskovic

pa sad ko sta voli i kolko novaca ima...

Vidim da ljude zanima Rambov noz, pa ako neko hoce da zna ime noza je- Gil Hibben gh5005

EDIT: da li neko zna gde ima da se kupi sog f18 voodoo hawk tomahawk i united cutlery m48 kommando survivor guthook noz :)

Pogledacu ovde, hvala, mada mislim da je ovaj noz koji sam gore naveo, povucen iz prodaje iz nekog razloga, mada ovaj tomahavk bih voleo da imam

EDIT: nasao sam tomahavk koji sam gledao na ovom linku, mada skup je, posto cena je svuda u svetu pala sada na 50 dolara, ovde je jos 75 :/

Imam sjajan nož za redovne kuhinjske poslove, proizvela firma koja ne radi kuhinjske noževe nego ove seljačke i lovačke za klanje komšija. Srce me boli što ne kupih sto komada, bili reda veličine limenke piva komad, meni bilo sumnjivo pa ko velim daj jedan nije mi žao. Ne mogu sebi da oprostim što ne kupih sve sa zaliha, nikad bolji nož neću imati u kuhinji.

e na ovog atanaskovića sam mislio kad sam pre par postova pričao o majstorima..čini mi se da je on dosta povoljniji od svih, bar je pre bio...a super kvalitet za te pare, i naravno napravi nož onako kako ga ti zamisliš.

Viserijonoviču, pogledaj moj post sa prošle strane u vezi sa tim ''bear grizli'' nožem...ne bacaj pare bezveze, bolje se napij ko čovek za njih...marketing je čudo...namenjeno klincima koji odgledaju deset njegovih epizoda, pa se popale...a teško plastično sranje...i nije crno naranđžast, nego neka gadna siva boja.

ovo je njegov nož
http://manvswild.info/wp-content/uploads/2010/09/bear-grylls-bayley-knife.jpg
mislim da košta 500-600 eura...inače jako puno ga kopiraju majstori, lep dizajn.

ima i zviždaljku, lol

ja bi ga uzeo samo da nema ovo nazubljeno sečivo, koje je uglavnom maltene beskorisno, i smeta...al uzeću ga svejedno

meni se opinel teško otvara svakako..jer drvo nabubri čim upije vodu...a dobro sam ga natopio uljem.

ovo je novi opinel:
http://www.heinnie.com/uploads/images_products_large/8993/WIT-NO8det.jpg
http://www.opinel-usa.com/opinel%20outdoor%20laser%20engraving.JPG
http://hunting-lodge.co.uk/image/cache/data/products/hunting/knives1/Opinel%20No.%208-500x500.jpg

e da, ovaj bahco nož što je postavio dokleviše je isto super, a košta čini mi se oko 700 dinara...to prave šveđane, i to je pandan švedskoj mori,koja je dosta poznata, isti kvalitet isto sve, samo malo jeftinije...ne znam šta je u pitanju...inače brije dlake...
http://www.georgehenry.co.nz/dbimage_file_ZGJfaW1hZ2VzL3Byb2R1Y3QvcHJvZHVjdF80OTguanBn_type_restrict_width_800_height_600.jpg
ja hteo da mu skidam korice, pa da ja napravim dršku, al mrzelo me normalno..ko će se jebati sa tim

Jebeš ove zamene za tvrd kurac, dajte neke linkove i slike kuhinjskih noževa da i mi pravi muškarci uživamo :)