Prijava

Мрзи ме да тражим мање познате ауторе.... Ове би ваљало турити на насловну или макар узети у разматрање....
http://vukajlija.com/ljomber/476092
http://vukajlija.com/moba/556424
http://vukajlija.com/dobar-momak/573706

Jebeš mi mater ako u se u svakoj Luksovoj defci ne pominje preldžija.

definitivno jedan od boljih autora odavde.

Frenki nije jedan od boljih, nego poslije MOGSHE(bolji od svih) najbolji.
Sto se tice slenga, odaberite od Motike defke i eto vam nedjelja slenga, jest furanje jednog autora ali brate njegov sleng je najbolji.

Jebeš mi mater ako u se u svakoj Luksovoj defci ne pominje preldžija

C.

Jebeš mi mater ako u se u svakoj Luksovoj defci ne pominje preldžija.

Dijete Luks pored Motike treba svake sedmice da se poljavljuje na naslovnoj

Kačite linkove, manje baljezgajte.

сленг је НАЈЛАКШЕ дефинисати, јер сам израз је пола оцене, а доста људи и без читања лупи плус...тако да вам не капирам тај фазон ''мотика тебрекс френки да бест''
кои курац, има толико квалитетнијих аутора

Dijete Luks pored Motike treba svake sedmice da se poljavljuje na naslovnoj

Ne kažem ništa po pitanju kvaliteta, samo sam primetio forsiranje preldžijstva(?).

кои курац, има толико квалитетнијих аутора

Nema
Ja kad bi ikad biro koju bi defku prvu odabro onda je to ova pravi sleng.

Mančesteru, ne bih da spemujem temu, ali eto da ti ukratko objasnim par stvari. Ako hoću da definišem neki seoski/majstorski/krajiški/lički itd sleng, ne ide baš da se stavi radnja u Zemun ili Novi Beograd, nije se radnja stavi u scenario neke urbane bleje, kao niti da se sadržaj tih definicija drobi slengom koji nije baš verovatan da se koristi u istom kontekstu. Jednostavno, nakaradno je. Ukratko, trebalo bi biti konzistentan u pisanju definicija. Ne pričam o šablonu pri pisanju, nego o konzistenciji i koherentnosti. Počev od mene, najveća nekonzistentnost u mom definisanju je ekavica, jer sam odlučio da pišem sve defke ekavicom, sem moje prve, kako bi opet napravio neki kompromis, jer znam da eto ima dosta ljudi iz Srbije kojima ijekavica smeta. Meni nije to problem, iako pričam ijekavicu, jer nemam predrasude niti neke komplekse. Boli me kurac. Kao što sam ranije rekao, lepo bi bilo malo da se na Vukajliji ljudi opuste, sruše predrasude ko je seljak a ko urban, i počnu odvajati defke od autora. (Ako čovek piše neke teme ne mora značiti da je taj i taj, poznat je slučaj Karla Maja koji je pisao bestseler knjige o Indijancima, a za života nikad nije kročio u Ameriku). Lepo bi bilo da ljudi definišu sleng, idiome i izraze iz raznih delova naših zemalja kao i sleng svojstven raznim zanimanjama (npr. varilački, bravarski, što da ne?), i u okviru toga da se i primeri definicija usklade sa slengom i situacijama gde su najprirodniji. Krenuo sam redom da definišem izraze iz Bosne, Krajine i Like kao i majstorski sleng, imam ih još dosta na umu, a da ne govorim tek o dosta onih hard-kor sam odustao jer znam da bi se ni krivi ni dužni napasli minusa, baš zbog takvog stava koji ti imaš. Ja eto nemam problema sa bege-torima-Šomi-Zemun-bleja definicijama, imaju ljudi koji to lepo definišu kao Agilni i Kurajber, i čitajući njihove definicije sam čuo izraze za koje verovatno ne bih drugačije čuo, kao i neke fore i fazone. Isto tako za šumadijski sleng u definicijama Grofa Vlatka, Manijaka i Debelog Pacova. Imamo i autore kao Čampi i kompanija koji definišu sleng iz Bosne (deo Federacije), i tu takođe kad se definiše apsurdno bi bilo kombinovati sa recimo vojvođanskim izrazima, i vojvođanskim mentalitetom u primerima. I na kraju, "preldžija" se u Lici i Krajini koristi skoro pa ekvivalent beogradskom "torima", a meni je taj dodatno eto drag jer sam tako zvao svog pokojnog najboljeg druga.

Prvo i prvo...sleng je ograničen fond. Proizilazi da bi se u određenom momentu morao ugasiti sajt, napisati knjiga itd. Nema bolji najbolji, kurac, palac. Svi imamo poneki fazon koji bi mogao da uđe u kategoriju ponajboljih. Lijepljenje etiketa najbolji je bezveze i subjektivno. Evo, najbolji je Agilni! Ne, najbolji je Čampi! ne, najbolji je Maggot! Uostalom, imaju modulatori. Nek se ljudi dogovore.

Eee, ja rekoh ono bez ikakvih namera da uvredim ikoga već onako, kao primećivanje neko. Možda je zbog ovog 'jebeš mi mater' zvučalo onako kako nisam hteo.

Против недеље сленга. За промовисање сленга.
То је мој став.

Hocemo sleng na naslovnoj u kojoj se velica droge i ostali plemeniti opijati

овај крајишки сленг се не рачуна као сленг. нек иду на свој речник сленга па нек тамо пиче кула од камена и те форе

Ја сам више зато да се отвори једна тема "Предложите сленг за одабране" и да се ту предлажу добре дефиниције сленга од којих ће модови да одаберу све што јесте материјал за насловну (ту мислим да треба бити неки духовит пример или на духовит начин дефинисано), а лоше предлоге брисати. Свака част сленгу, али ако је дефинисан к'о за уџбеник са све примером, онда нема шта да тражи на насловној. Једино можда ако је баш баш добар сленг као Кићановић-Славнић или тако нешто где је стварно довољно обично објашњење.

Види ли неко осим мене разлику између сленга и жаргона? А ако нема нека ми објасни где сам се ја зајебао.

ODMAH DA NAPOMENEM DA JE OVO JAKO BITAN POST!
Ajd da probamo da razrešimo neke dileme:
Prvo, sleng i žargon su sinonimi. Razlika je u tome što je sleng pozajmljenica a žargon naša reč i što 'sleng' kao reč potpada pod žargon, dok 'žargon' spada u kniževni jezik (dakle, sleng je žargon za žargon, odnosno sleng je sleng za žargon... kako vam lepše). Ali imaju isto značenje.

Drugo, i mnogo bitnije: Da bi se neka reč smatrala za žargon, ona MORA biti u upotrebi. Iako nije bitan broj ljudi koji ga koristi, ne smatra se za žargon reč koju koriste recimo deset osoba. Preciznije, žargon je reč koja je karakteristična za određenu društvenu grupu ili kategoriju (pa tako imamo npr. žargon mladih, studentski, sportski žargon, vojnički, itd.). Upravo se tu i postavlja granica: reč koja se smatra za žargon će biti upotrebljavana gotovo isključivo u govoru osoba koje spadaju u taj krug ljudi. Ukoliko svi koriste određenu reč, ona će spadati npr. u književni jezik. Neki put je zaista teško napraviti razliku. Ali iako je u spektru teško odrediti gde prestaje žuto a počinje narandžasto, svi mi znamo šta je žuto a šta je narandžasto :)
Za žargon nije bitna teritorija na kojoj se upotrebljava (cela Srbija ili samo neki njen deo). Ali, ukoliko se neki izraz koristi samo u određenom kraju, moguće je da je to lokalizam, a ne žargon (za razlikovanje se koristi isti kriterijum kao u prvom delu izlaganja).
Žargon je veoma varijabilna kategorija, tako da nešto što se danas smatra za žargon, sutra to ne mora da bude. Takođe, u žargon stalno uplivavaju novi izrazi.

Treće: Nemojte jebena ortačka predlaganja! (što je već počelo da se dešava)
I ne predlažite wannabe sleng kreacije sa vukajlije. Osim ako izraz stvaaaarno jebe keve i ima pretenzije da uđe u žargon. Ali ovo samo izuzetno!

Četvrto: Moderatori, izjasnite se! Jedino su Remac i Brus dali neki vid saglasnosti, ali ni oni nisu sigurni šta će biti tako da ne znamo na čemu smo. KAIZEN DURADI NEŠTO!

PS Ako sam nešto pogrešno reko, slobodno nek me neko ispravi. Ako nešto nisam reko, a nekog interesuje, slobodno nek pita :)

ne'amnadimak све си у праву само си се овде зајеб'о

Treće: Nemojte jebena ortačka predlaganja!

То ти је као кад лешинари нањуше леш, нема спаса. Ајде ти објасни лешинару да једе концентрат а не мртвке, немере то тако.

(dakle, sleng je žargon za žargon, odnosno sleng je sleng za žargon... kako vam lepše).

:češ: :češ:

edit
u sustini se slazem sa svim, muka mi je od defki tipa http://vukajlija.com/snasao-sam-se/591149 koje se proturaju kao sleng.