Prijava

Ne, stvarno...nije problem...mogu ja da ordiniram na dve slatke teme... =))

маро... имаш рецепт за ту чоколадну лаву? :)))
Зовем те на прву туру :)))

Имам. Чек само да га избунарим.

Ево га.

250 грама путера
300 грама шећера
6 јаја
Кесица ванилин шећера (или екстракт од ваниле)
130 грама брашна
250 грама чоколаде (ако је наша мени је најбоља Пионирка)

Пенасто се умуте путер, шећер, додају се цела јаја, ванилин, брашно и на крају отопљена чоколада.
Загрејати рерну на двеста степени. У калуп за пројице, или оне мале појединачне калупе се сипа смеса кашиком. Калупи претходно морају добро да се намасте и побрашне. Пеку се 10 до 11 минута да би се унутра остао крем.

Хоћеш и онај што си тражила за компактни крем за принцес крофне? Ја рекох да имам, али ти ниси видела.

Може, може, благодарим :)))

5 јаја умутити са 350 грама шећера и затим у смесу додати 120 грама брашна. Узаврети 6 децилитара млека, па уз постепено мешање додавати умућеној маси. Крем затим докувати на лаганој ватри уз мешање или на пари (ја на пари, што је сигурно, сигурно је). Кад се крем охлади, додати две кесице ванилин шећера.

мммммм, дивно, хвала ти пуно... сад знам шта ћу сутра да радим :)))

Добила сам од једне госпоје чије су принцес крофне прва лига. Иначе ја много волим да правим колаче и торте. Мљац!

А лаву кад се испече, остави једно 3 до 5 минута да се прохлади а онда помоћу ножа ивади из калупа.

Ajde dame moje da mi pomognete(a mogu i gospoda)! Pošto sam već dva meseca glavni kuvar u kući (žena mi se zaposlila ;-)) a otkrio sam da to jako volim, ubacujte ovde razne recepte, pa može svima da nam koristi...Marijana, od tebe očekujem recepte za "one dane". NAPOMINJEM DA SAM POČETNIK, pa mi sve do detalja objašnjavajte....
HVALA UNAPRED!!!!!