Prijava

Čini mi se da je ženstvenost ljudski izum. Da li se slažete? Sve mi životinje djeluju muškasto, bez trunke ženstvenosti, nebitno da li su ženke ili mužjaci. Istina je, ženke nose jaja ili rađaju mladunce, bivaju jebane, imaju nagon na parenje, neke se čak i staraju o mladuncima, ali ako se to izuzme, ne pokazuju ništa žensko u sebi. Sve mi životinje imaju nekako muško ponašanje. Slaže li se iko?

Ako je tako, porijeklo ženstvenosti je misterija, jer za sve ostale ljudske osobine već imamo nešto slično prisutno u životinjskom svijetu, samo u primitivnijem obliku. Npr. i majmuni mogu da koriste i prave neke jednostavne alate i sl. Ali ženstvenost jok!

Ljepota da. Gracioznost da. Brižnost da, umilnost da. Flafičastost da. Ali ženstvenost?! Jok. To u životinja ne viđoh.

A muškost je itekako prisutna. Pogledajte samo lavove, vukove, njihovo ponašanje, pijetla i sl.

pa, žene su ženstvene.

Jovo, jebes li ti sta?

дефиниши женственост ако није спој ових ствари које си набројао

Ljepota da. Gracioznost da. Brižnost da, umilnost da. Flafičastost da.

ја мислим да су овце порпилично женствене кад загусти...

ja sad razmisljam sta je zenstvenost uopste :)

a šta smatraš pod ženstvenošću ako ne gracioznost, umilnost, flafičastos i tako dalje?
Ne može ženka noja da sedne i prekrsti noge onako ženstveno....

петре не копирај ме нећу ти дати број....

Opire se definiciji, ali mislim da zbir tih kvaliteta nije dovoljan. I muško može da zadovoljava sve te uslove, pa da opet nije ženstveno.

У Лајн кингу су баш фино нацртали женственог лава.
И наравно да постоје женствене животиње, или како год да оне то скапирају, неке женке у многоме мијењају понашање у близини мужјака да би их привукле на парење, као што мужјаци мијењају понашање да би привукли женке.
Женке љубавних тица мијењају своју пјесму кад осјете да је сезона парења, женке ајкула силом наћерају мужјака на парење.. Ко зна шта је животињама женствено и привлачно.
Можда си ти и мислио на животиње које нама треба да буду женствене. То зависи од тебе, највише.

Mylyca je ženstvena životinjka. I to ne da je ženstvena, nego je ženstvena bre!
Stvarno Jovičiću, idi jebi nešto...

Jesi ti nekad video mačku? Vilinog konjica? Dobro, konjic je više gej. Ako pišeš basne izostavi ženske likove i rešen problem. A lija? Kako nije lija.

moja keruša je za moj ukus dovoljno ženstvena...ako me razumeš šta hoću da kažem

šta ja znam sad kad si već pomenuo. Možda mi neke ptice i djeluju najženstvenije i ribe, takođe. I mačke donekle.

Nije čudo što se u Srbiji za dobru curu kaže riba, u Bosni mačka, a kod Engleza bird. :)

Ali nije mi ni to baš prava ženstvenost. I ja vala pretjerano serem. Može tema da ostane nako o životinjama uopšteno, ili na šta već izađe, a ako je isuviše glupa može i lock

што мислите да Јова не ''јебе нешто'' само зато што се интересује за животињску женственост лол?

Можда би да јебе животиње, м ? Остаје мистерија.

Sad još ispadoh zoofil :) Ne može čo'ek više ni da temu otvori a da mu svašta ne prišiju.

mozda zivotinjama zene nisu zenstvene? osim onom magarcu sa gifa. sve je relativno :)

Glupa je tema, priznajem, može lock.

Htio sam samo da pitam zato što mi neke stvari kod žena djeluju kao nešto što je samo za ljude svojstveno i to bi trebalo istražiti kako je dotle došlo.

Inače sam dosta promišljao o tim nekim filozofskim aspektima roda, npr. šta je to što neki parfem čini muškim ili ženskim, to još nisam otkrio, neki kažu da su muški jači, a ja se ne slažem ima i jakih i blagih i muških i ženskih parfema, ali opet se lako da prepoznati koji je koji.