Prijava

Moja omiljena poslastica :

Goldi krem
Potrebno: 800gr kuvane bundeve, 160gr meda, 120 ml mleka, 200gr mlevenog plazma keksa, 1 čaša ulupane slatke pavlake

Bundevu, med i mleko dobro umešati mikserom. Dodati mlevenu plazmu i kraju lagano umešati slatku pavlaku. Krem sipati u odgovarajuće staklene posude
(sa Kutlače jer ja nema ideje...)

Вучице, руке ти се позлатиле за ову тему. :) Већ сам пар рецепата издвојио, сад ми мала за викенд долази па ћу да их испробам. А ево да и ја бацим нешто.

Овај први рецепт ми је дао нико други до Деки_Аод. Састојци:

- филети пилећег бијелог меса, одока, ја за 2 особе ставим 2-3 филета, зависно од величине истих
- шампињони, пола оног паковања што купиш у продавници
- супа од печурки у кесици
- кисела павлака
- бијело вино

Дакле, исјецкаш шампињоне на ситне комадиће и убациш у таву (тигањ) да се динстају на отприлике пола чаше бијелог вина. Док се они динстају, исјецкаш филете на коцкице и убациш заједно са шампињонима у таву да се пржи. Мало мијешаш, јебига, да не загори, и док се то пржи, у посебну чинијицу истресеш супу из кесице и помијешаш са мало воде, типа једна шољица за кафу, можда мало више и добро замутиш. Кад месо буде при крају, ту "супу" успеш у таву и мијешаш док се не згусне. Кад се згусне, скинеш са шпорета и убациш пола чаше киселе павлаке и добро промијешаш. То све буде сафтасто, прсте да полижеш како је укусно. Опционално може да се убаци са шпагетама, па да буде као нека паста, неки курац, мада је мени лично боље без њих, чисто тако, па онда помажеш хљебом шта остане.

Други рецепт сам ја нашао негдје на нету, исто сам га пробао, добар је, мада није сад нешто екстра, скроз је једноставан. Састојци:

- пилећи филети, 2-3 комада, исто за 2 особе
- шампињони
- слатка павлака
- бијело вино
- со/вегета

Дакле, исјецкаш ситно шампињоне и динсташ их у бијелом вину, онда убациш цијеле филете, можеш да их истуцаш мало, ако имаш онај чекић за месо, а ако немаш, онда исијечеш ножем уздуж по пола, да не буде превише дебело. Кад буде при крају то све, улијеш слатку павлаку, типа пола паковања, можда мало мање и мијешаш мало и окрећеш месо док се скроз не испече, да оно упије сос, а и да се згусне фино павлака. У међувремену убациш вегете, евентуално соли, ставиш подоста слободно, павлака је ту да убије вишак. Кад се згусне сос, скинеш са ватре и сервираш, може уз пире кромпир, може и без, уз охлађено бијело вино.

Овај први је мој фаворит, други спремам тек уколико сам некоме тај први већ спремио, па да се не понављам, а и треба се цимати око пиреа и тако то.

Ajmo ovako da ne bude dosadna ni musaka ni podvarak, ovo je musaka od kiselog kupusa, neki je zovu i grčka musaka:

Znači, izdinstate sitno naseckan kiseli kupus kao za podvarak, ovamo ispržite crnog luka (obavezno ga posloliti i pošećeriti na početku prženja, bude mnogo ukusniji), jedno 300 grama mlevenog, ne mora više, izrendate jednu veću šargarepu, i dodate obavezno nekoliko čenova belog luka. Sklonite sa ringle, umešate jedno jaje.
Umutite par jaja sa mlekom i kiselom pavlakom, dodate peršuna i koristite za preliv.
Ređate u pleh kupu, pa ovo meso, zalijete sa pola preliva, opet kupus, pa meso i ostatak preliva.
Pravac rerna!
Prijatno!

Samo da kažem da nije problem napraviti ručak sa pola kila mesa. Mislim da je fora ove teme držati se neke određene sume.

Hoćeš sumu?
Ok. Onda ispržiš nekoliko opljuštenih paradajza sa nekoliko čenova belog luka, ubaciš 5-6 maslina i bosiljak, malo posoliš i pošećeriš, zagustiš sa malo brašna razmućenog u vodi, obariš kesu špageta i bog da te vidi za 10 minuta :))

E to, natonato. Samo skupe su masline :D

studentski jelovnik.
krompir,testo sa pavlakom(to je malo fensije,treba pavlaka),odes kod nekog na slavu.izmedju svakog obroka piti piva,dobro je to.ispred radnje dok je ladno,uf,otvara apetit.

Ninka, majku mu, pa jesam li ja džaba pisao onaj jelovnik za tebe? Kakvi bre saftovi i čuda? A? A? A?

Bundeva, tikva, bundeva, tikva, bundeva, tikva, krompir, bundeva, tikva....

Hahahaha ovo samo u posebnim prilikama, kada se vruća pičetina nazire na horizontu. :)

Sirotinjski fišburgeri

-konzerva tunjevine
-pola šolje/šalice samljevenih slanih krekera
-1-2 jajeta
-četvrt do pola glavice luka, zavisi kako volite
-so
-začin
-more i parmezan ako imate

Tunjevinu ocijedite od previška ulja, sipate mljevene krekere, dodate jaje, luk isjeckajte na najsitnije, začinite, dodate i parmezan al i ne mora. Miješate dok se sve ne sjedini. Ukoliko je prežitko - dodate još mljevenijeh krekera, ukoliko je pregusto - dodate jaje.
Napravite smjesu kao što bi bilo mljeveno meso.
Pržiti na maslinovom ulju.

Ima i verzija gdje se umjesto tunjevine meće mljeveno meso, onda dobijete smjesu kakvu jedete na kioscima i restoranima brze hrane, znači, pola kile faširane govedine a ovo ostalo je isto.

Služiti uz priloge tipa pire, pomfrit i slično.

Postoji opcija:
od smjese sa faširanim mesom praviti ćuftice. Peći na ulju, kada su pred kraj dodati paradajz sosa/pirea, bosiljka, dosta parmezana, maaaalo čilija, origano, peršun, začin, maslinovo ulje, ostaviti da se prokrčka i zgusne, taman dok se dovrše ćufte. Kada je gotovo posuti parmezanom ili sirom po želji.
Možete i izdubiti zemičke pa sipati u svaku po dvije ćufte i tog sosa, posuti sa dosta sira pa turiti u rernu da se zapeče.

Eto, od jednog napravimo 4 :D

Skočko, ovo je do sada u top 3 najupotrebljivijih recepata...

4 jajca na oko i oko 100gr rezane slalninice mi je nekako najlakše a ujedno i najukusnije od svega što umem da spremim. A i zasiti me.

Ovo sa tunjevinom ću da probam koliko danas.

e da, jednom mi bivša umesto prezli uvaljala viršle u mleveni keks jer nije bilo prezli, pojelo se bogami sve. Znajte da i mleveni keks može da zameni prezle, ali da nije previše sladak samo.

Što bre valjaš viršle u prezle? Ma zašto uopšte jedeš viršle? Fuj to!

100 grama viršli - 300 kalorija. Zajebi to.

Natnat, pa kad nije bilo ničega više jestivog u frizu, a i slabi s kintom, tako da ono, snađi se fazonče:)

Ma znam, al viršle su goMna, bolje prži krompiriće i pravi prženice :)