Шта данас ручавате?

  1. Jedeš li ti to duleke legendo haha

  2. Zap naravno da ima al nas jebe navika
    Ja sam navikao npr na Šumadisko pečenje i pišam se na vojvodjansko iz furune ono ljigavo i presušeno
    Vrv je njima ovo jako slano i hrskavo
    U Bg posle Altine stari put za Ns ima na krivini kafana mislim da su Krajišnici peče je ko ja da sam ga pekao
    Stalno tamo jedem

  3. Za izraz dulek nisam bio čuo do sad.
    Ali godinama sam bio skeptičan prema bundevi (tikvi, duleku) i smatrao je isključivo stočnom hranom. Jesu li se okusni pupoljci promenili ili sam prihvatio činjenicu da sam stoka, ne znam, ali sada jedem tikvu na svaki mogući način.

  4. Za izraz dulek nisam bio čuo do sad.

    e? ne seri?

  5. ozb.
    tikva, bundeva

  6. Niko:

    Baš niko:

    Gambor brat - govna evo jedete ceo dan, gledam vas i ne verujem kolika govna izjedoste na ovoj sirotinjskoj temi, govnjivim vas motkama treba umlatiti.

  7. Inače odvikao sam se od toga da jedem ko čovek - da pojedem ručak tipa bečka, grašak, pire, pita s višnjama...Jaja čak više ne pržim, zapravo više ništa ne pržim, u rerni pečem jedino bundeve i jabuke, i pite jako retko. Počeo sam hranu da posmatram skroz drugačije, obroci su mi prosti krajnje jednostavni. Pasulj čak kuvam sam bez ičega pored, ako nekoga uopšte zabole :)

  8. Vratio sam organizam na fabrička, hoću od tela da napravim prost, poslušni mehanizam. Očistio sam se od začina i aditiva skroz, čak jedva da uopšte solim hranu i - preukusna je, ponovo. Prodjem sad pored girosa, kobasica...I creva mi se okrenu koliko sve to smrdi. Ima i svojih mana doduše, jer sad kad pojedem parče pice nekad retko, stomak protestuje narednih pet sati, kao mašinsko ulje a sam popio. Neće više da trpi sranja. Mada šta je sve od mene doživeo, i ne čudi me.

  9. Obrnuti igricu
    Nekad jedem najjednostavnije obroke danima, a nekad imam živaca praviti večeru u tri slijeda, kako dođe.

  10. Melk ti si malo čudak ja bih rekao

  11. hahahaha lol

    Mada s druge strane upravo sam popio idjirot, utrljao list aloje i ručno pravljeno ulje od kantariona u kožu i razmišljam da li da sednem da radim ili da uzmem da slikam. Možda i jesam, ne znam. Meni su 95% ljudi ugl. čudni.

  12. Pokusava nesto zdravo pojede bez da jebe kevu zeludcu - cudak

  13. Okino dve porcije prdenika sa slaninom i lukom.
    Idem da uzivam u prirodi.

  14. Okino dve porcije prdenika sa slaninom i lukom.

    Ovo je na skali zdravoće od 1-10 čista desetka, šta tu nije jasno.

  15. Ako je slanina prava razume se.

  16. Skuša i tuna stejk + krompirići na žaru i zelena salata

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.