Шта данас ручавате?

  1. čorbasta ili tvrda?

  2. Fokača iliti focaccia

  3. kamenofil ima strah od ponavljanja identicnog obroka

  4. kamenofile ima li burbona?

  5. Kameni ima michelin zvjezdicu sig sig

  6. Kameni pije rum u zadnje vreme.

    A fokača je baš jednostavna (i neskupa) za napraviti. Kao i većina stvari koje pravim.

  7. Pileće ćevape

    Bez zamerke, autori iz Bosne

  8. Haha pazi molim te, pileći ćevapi. Valja li šta života ti ?

  9. Ma kupio sam neki dan mašinu za mlevenje mesa, eksperimenata zbog. Tako da sam prvo isprobao na piletini radi li, bolje nego na junetini. Nije ćevap per se , ali neću ovo što sam jeo zvati prstići od začinjene mlevene piletine.

    Ima ukus na piletinu. Tačka.

  10. Sad sam se sjetio da sam vidjao da se kupe kao smrznuti pileci ali me to nekako nikad nije privuklo da probam. I to domaće mesne industrije proizvode tako da nije da nismo od tog posla

  11. Kako mozes jesti pileci cevap

  12. bolje da si kao ja jeo govna nego to.

  13. Viljuškom, a Švaba rukama, usta ga jebem.

  14. Ako nemas merak na jedenje, ne se pipaj oko ćevapi. Ćevapi su za ljudi. Od meljeno meso od plećku, od siju na bika i od paflaku. Kad se ubavoi izmesi, turi se na led, da prespie. Ujutro se izmelje jos jed'n put. Kad meso odvugne - turi se na žar. Ćumur mora da je iz planinu. Domaćica da je ubava. Domaćin da nee budala. Kad se toj udesi, ćevap sam ripne na čoveka, u tanjir. Takvi ćevapi praviv se samo u Leskovac.

  15. Pravim sutra majmunsku tortu Ace Lukasa

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.