Prijava

Ne, drage moje komšije, to je pobjeda tih ljudi za slobodu koju su, htjeli to neki priznati ili ne, dobili na pravni način. Dakle, boljim argumentima.

Ako je nešto pravno, ne mora značiti da je pravedno. Ne kapiram, da je presuda ostala kao što je bila, pretpostavimo recimo da se nisu žalili, i da je Gotovina umro u zatvoru, onda bi i to bilo pravno i pravedno? Šta moraš imati u glavi da bi verovao u nepristrasnost haškog suda? Pa kad su ga osudili, najviše su Hrvati pljuvali po Hagu , a sad im je odjednom dobar i mera objektivnosti i pravednosti... A Šešelja i Mladića i sve ove druge Srbi su već davno pustili niz vodu, ali ne zbog toga što znaju da su ovi zločinci (jer otkud ću ja sad to ovde znati, možda na osnovu onog što sam gledao na CNN-u, BBC-u, RTS-u ili HRT-u?) Čoveče, osvesti se.

Sretene, kako ne razumiješ ovako proste rečenice? Pročitaj dvaput, majka mu stara, nije sramota.

Da ti kažem to ovako, prostim, seljačkim jezikom. Sudija, koji nije ni na jednoj strani, dobio je argumente sa obje strane. Prema njima je procijenio da su Hrvati imali bolje argumente i donio presudu.

Sudija, koji nije ni na jednoj strani, dobio je argumente sa obje strane. Prema njima je procijenio da su Hrvati imali bolje argumente i donio presudu.

A da ja tebi kažem ovako rostim, seljačkim rječnikom - ne seri :D

A da li je on kriv i za šta je kriv, to mene ne zanima, niti bih da ulazim u to.

Sad kad bi se teoretski neki od sudija predomislio, pa povukao svoje mišljenje, pa bilo ponovo suđenje i Gotovinu osudili na smrt, ti bi verovatno i to smatrao pravnim i pravednim? Jebemmu, činjenice postoje nezavisno od naše procene. Ako petorica kažu da je ova tastatura plava, a dvojica da je crvena, crvenost tastature neće biti promenjena.

Sudija, koji nije ni na jednoj strani,

Veruješ li ti u to?

Ako je nešto pravno, ne mora značiti da je pravedno.

Ovo vam cijelo vrijeme i govorim. Ja ne ulazim u to da li je pravedno ili nije, nego kažem da je odluka suda takva i takva, ljudi su imali bolje dokaze na sudu i to je to.

A što se tiče Štimca, oni koji imalo prate njihov fudbal znaju da je on, pored Nike Kovača, jedan od najvećih ustaša u hrvatskom sportu. Izjave takvih ljudi su za žutu štampu.

Zašto niko ne spominje izjavu predsjednika Ive Josipovića? Ili predsjednika vlade, gospodina Zorana Milanovića? To su istinski gospodini, ljudi koji stvari gledaju kroz jednu drugu prizmu.

Pa eto, to treba da znaju oni koji su pratili suđenje. Ponavljam, ja to nisam pratio niti me zanima, ali vjerujem da je odluka suda bila nepristrasna. Hrvati su imali bolje advokate i dobilo pravnu bitku. A da li je on kriv i za šta je kriv, to mene ne zanima, niti bih da ulazim u to.

Sudija, koji nije ni na jednoj strani, dobio je argumente sa obje strane. Prema njima je procijenio da su Hrvati imali bolje argumente i donio presudu.

Iako nema eksplicitne veze, ovo je otprilike u branši priče da Amerika ratuje u Iraku i Avganistanu zbog borbe za demokratiju.

ljudi su imali bolje dokaze na sudu i to je to

Ova tvoja izjava imala bi smisla na temi koja bi se zvala: "Ko ima sposobnijeg advokata, Gotovina ili tužilaštvo"?

ljudi su imali bolje dokaze na sudu i to je to.

Čampi, pa jes' ono, slab je dokaz na sudu četvrt miliona proteranih ljudi i dokazi o granatiranju kolona izbeglica.

Dragi Čampi, haški sud se ne vodi načelima pravednosti i pravičnosti. Istorijski i politički gledano u interesu katoličke crkve je da Hrvatska ne bude agresorska zemlja. Pored toga, uzmimo BIH.
Ako je smo isti narod kao što ti tvrdiš, i evo, za potrebe ove diskusije ja to prihvatam, i ako BIH tereti Srbiju za agresiju,onda bi morali i da teretimo Hrvatsku za agresiju, pošto su 95. godine došli maltene do Banjaluke, zar ne?

Na tom putu su protjerali i Srbe iz Hrvatske, što bi s druge strane bilo etničko čišćenje.
Etničko čišćenje kad govorimo o čitavim gradovima, može da napravi samo organizovana naoružana formacija. U ovom slučaju, radi se hrvatskoj vojsci. Na čelu te vojske je bio Gotovina. i šta ima da se pametuje previše. Da je pravde, dobio bi paušalno 40 godina minimum.

Da odgovorim Valdemaru.

Veruješ li ti u to?

Vjerujem. Taj sud je imao odluke koje nisu išle u korist BiH, ali ko nam kriv kad, sada, mi nismo imali bolje argumente od Srbije? Pričam za onaj slučaj kada je sud donio odluku da je genocid u BiH bio samo u Srebrenici.

To vam je Evropa, ljudi moji. Mi možemo reći: "Vidi govana kako navlače njima, pu majku vam vašu", ali činjenica je da ljudi rade svoj posao. Ti kažeš da su krivi? Bujrum, donesi dokaze, mi ćemo osudit.

Lukse i Glavni, Hrvatska nikada nije poricala da su činili i oni zločine, fazon je što oni govore da te zločine nisu činili Gotovina i Markač.

Nisam ja ni rekao da Hrvatska nešto tvrdi ili ne

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.292.html:406773-Hrvatska-Odgovorni-za-zlocine-da-se-kazne

Не знам због чега, али имам осећај да добар део Хрвата Владимира Дегена, Весну Тершелич и Зорана Пусића назива страним плаћеницима и србоћетнићким курвама.

Хехе.. Ево га Валдемар и читав конзилијум стручњака да објасни Чампију, ја сад могу да идем. Само још да додам да је немогуће да Србе отера група хрватских чобана под командом неки подофицирчића, те је јасно да су мозгови операције морали бити веће фаце попут Готовине, Туђмана, Амера итд. Што рече Лукс, ти значи исто верујеш и да Амери ратују по блиском истоку да би тамошњим мештанима било боље - јес' курац. Значи, са пресудом може да се помири само неко ко нема појма, и то ја теби покушавам да кажем, Чампи. Ако немаш појма, боље да немаш ни став о томе, а не да поштујеш одлуку и исмејаваш Србе који тролују како су сами себе побили и масовно протерали и своје куће попалили.

Gledajte sad priču s ove strane.

Etničko čišćenje kad govorimo o čitavim gradovima, može da napravi samo organizovana naoružana formacija. U ovom slučaju, radi se hrvatskoj vojsci. Na čelu te vojske je bio Gotovina. i šta ima da se pametuje previše. Da je pravde, dobio bi paušalno 40 godina minimum.

Recimo da ovako razmišlja 99% Srba u ovom trenutku. A istih tih 99% Srba zna da je na čelu agresorske vojske bio i Šešelj i Karadžić, pa isti taj procenat ljudi kaže da oni nisu krivi.

Gotovina i Markač

Po istoj toj logici nije ni Karadžić, Mladić, Milošević ni ostali. Ok, ako ćemo osuđivati, neka idu svi - ali ajde i da spakujemo i one iz Sarajeva i Zagreba. Ako nećemo, nećemo nikog.

To vam je Evropa, ljudi moji. Mi možemo reći: "Vidi govana kako navlače njima, pu majku vam vašu", ali činjenica je da ljudi rade svoj posao. Ti kažeš da su krivi? Bujrum, donesi dokaze, mi ćemo osudit.

Ne verujem da haški sud radi u interesu pravde, verujem da radi u interesu politike. Ne verujem ni da je sličan sud, u Nirnbergu, uradio svoj posao, jer su Ameri i Rusi prosto razgrabili nacističke naučne kadrove, a pola nacista se provuklo i napravilo karijeru u Zapadnoj Nemačkoj, u okvirima službi bezbednosti, a Kurt Valdhajm je bio GENERALNI SEKRETAR JEBENIH UJEDINJENIH NACIJA!!! Ne verujem da pravdu mogu na jednoj teritoriji deliti oni koji je negde drugde siluju, nemoguće je pomisliti da imaju moralni kredibilitet za tako nešto. Ne možeš verovati pravu imperijalista. Mi se ovde jesmo ovde klali kroz istoriju, i ostaje nerešeno sitno pitanje ko je koga više klao, ali očekivati da ti to dekretom reše imperijalne sile... Čoveče, u šta ti veruješ?

Ovo vam cijelo vrijeme i govorim. Ja ne ulazim u to da li je pravedno ili nije, nego kažem da je odluka suda takva i takva...

http://www.stanleycolors.com/wp-content/uploads/2012/05/CO_Flying.gif

Šešelj i Karadžić će dobiti po 35 godina minimum tako da te molim da prestaneš da transferišeš.

pitaj samo naslove u Jutarnjem listu

Opet se pozivaš na novinski članak, isto kao što je i ovaj iz naslova teme. Novinari moraju da malo zakuhaju stvari. Ja kažem, poslušaj izjavu Josipovića i Milanovića, ljudi sa vrha države.