Prijava

Nisam dovoljno glup da bih poverovao da je Hitler pobio onolike Jevreje samo zato što ih je mrzeo jer zbog njih nije primljen na Akademiju umetnosti(to su me učili u školi).
Takođe i Rusi su imali pogrome Jevreja s vremena na vreme, a Rusi uopšte nemaju iste interese, religiju i mentalitet kao Španci, Francuzi, Nemci, itd...nacije koje su sve do jedne, tokom vekova, praktikovale to "proređivanje" Jevreja.
Ne verujem da to ima neke veze sa religijom, tj. sa Hristovim krajem ovozemaljskog života, pošto njih mrze i muslimani.

O čemu se radi, odakle tačno dolazi ta mržnja?
Da li se tu ipak radi samo o nekim velikim parama, kao i uvek?

Da li ovaj čovek ima pravo ili lupa gluposti?
http://www.youtube.com/watch?v=Do5O3lvnw6w

Јер су људи љубоморни на њих зато што имају више кинте.

Мех, љубомора/параноја. Имају ту особеност у одгајању која их је одржала живима две хиљаде година, и која их оспособљава да једноставно успеју у животу, да кидају, да уче, имају смешан проценат необразованих шупака у поређењу са окружењем. Увек су били различити од околине на начин који је највише ишао на курац околини, и бум, кад докурчи затуцаној околини...

Pare. Ljubomora i paranoja što kaže Vita.

Zato što imamo velike noseve. A zna se - nos ponos!

због новца пре свега. а онда шта даље произилази из тога кад те кара неко ко има пара и спутава.

они су још у средњем веку били једини зеленаши у европи и исто све, такође били омражени. а чак су их и визиготи протеривали из шпаније у рааааном средњем веку.

Jevreji su jedina etnička grupa prema kojoj imam izgrađenu pozitivnu stereotipiju. Iskreno, mislim da gde god ima njih, ima i prosperiteta. Jes' da oni danas drže razne vidove kapitala, od finansijskog do ljudskog, ali pogledaj samo koliko pametnih ljudi su dali. Iskreno, jedna od stvari koje ne mogu shvatiti je kako neko može ka njima imati toliku averziju? Sve u svemu, jevreji jesu izabrani narod!

Слажем се. Не мрзим их, него бих се чак подавидозвездио кад бих имао могућности, да и ја будем неки курац. Она два-три Јевреја што познајем су, авај, слике и прилике стереотипа.

Iskreno, mislim da gde god ima njih, ima i prosperiteta.

Ja pamtim jedini period prosperiteta & bogatstva naše zemlje i znam da je tada Izrael bio trajno banovan od Tita. Takođe pamtim i one USA političare iz '90-tih što su nam jebali majku i njihovo jevrejsko poreklo.

Dal' je to slučajno?

Jevreji su jedina etnička grupa prema kojoj imam izgrađenu pozitivnu stereotipiju. Iskreno, mislim da gde god ima njih, ima i prosperiteta.
Слажем се. Не мрзим их, него бих се чак подавидозвездио кад бих имао могућности, да и ја будем неки курац.

КУРДЕ, БАНУЈ ИХ И ОКАЧИ ИМ НА ПРОФИЛ ДАВИДОВУ ЗВЕЗДУ!!! ЈУДЕЈСКИ ЛОБИ СТИГАО НА ВУКАЈЛИЈУ

То је јер смо измислили да смо небески народ, а Јевреји кажу ЈЕСТЕ КУРАЦ ЈЕЛ ВАШ СВЕТИ САВО РАЗДВОЈИЈО МОРЕ И ЈЕЛ ПРИЗВО КИШУ ЖАБА А НАШИ КАЖУ НАШ СВЕТИ САВО НАПРАВИЈО ПРОЗОРЕ ДА ЉУДИМА НЕ БУДЕ МРАК УКУЋИ А ОНДА СЕ ЖИДОВ НАЉУТИО И СПИЧИЈО ДВАЈЕС ТОМАХАВК РАКЕТА НА МОШТИ СВЕТОГ САВЕ И ТАКО МУ ЗАТРО ТРАГ ТО НИЈЕ БИЈО СИНАН ПАША НЕГО НЕКИ ЖИДОВ НЕДАЈТЕ ДА ВАС ЛАЖУ ОВИ СА БЕДЕЗДВА.

Ne znam što ih mrze, ali mene nervira što se spominju mnogo na televiziji, a uopšte ih nema mnogo u odnosu na ukupan broj stanovnika ove planete od 7 milijardi.
Nek se jebu Adam Sendler i Vudi Alen sa konstantnim ubacivanjem fazona "Ja Jevrej". Jebite se sve sa kapicama. Stavi šubaru pa da bar imaš neke koristi od toga što nosiš na glavi.
Zanimljivo je da drže skoro svu trgovinu dijamantima, a to je jedan od najkrvavijih poslova. A oni su uvijek žrtve...

Kurd, ne sumnjam u akademske i intelektualne kapacitete dotičnog gospodina, ali ovo što on priča je najeksplicitnije pravdanje onoga što je Hitler radio. Ako se ne varam, jevreji su prvi put dobili državu 1948. nakon milenijumskog lutanja po celom svetu (danas u Izraelu živi manje od trećine ukupne jevrejske populacije) i ono što im se zbilo tokom WW2 je sigurno uticalo na njihova dejstvovanje u modernom vremenu.. Nekako, ova tema mi liči na ono "ko tebe kamatom, ti njega metkom". E, sad, problem je što su Rotšild i Soroš postali personifikacije svih jevreja, ali jebeš ga.

Nisam nešto za Jevreje.
Na kraju krajeva, nisu oni simpatični ni jednoj etničkoj grupi. Ne treba ih pobiti, ali genaralno svima treba ograničiti moć, pa tako i Jevrejima.

Pa dobili su državu tako što im je USA to omogućila...a ajde da pogodimo koliko je tada(a i sada) Jevreja bilo u vladi USA, pa se tako spontano desio taj demokratski čin.
Ne ljubim baš Arape, al' fakat da su ovi došli i najurili ih iz kuća, to kad su osnivali Izrael...

Onda ako ćeš tako, i mi smo najurili Rimljane i Kelte iz kuća. I Ameri Indijance, i Normani Gale i Rimljane, i Vikinzi Pikte, i Vandali Ibere, itd. I Arapi Persijance... i tako u nedogled.

E jesu i izabrali...ladno bi im Makedonci iznajmili državu.

Najvise zbog zelenasenja, ali takodje i zbog njihove sloge koja ih cini opasnim faktorom, barem sudeci prema nekima. Danas oni drze gomilu TV kompanija, drze veliki deo Holivuda, muzickih kuca, prakticno tri stvari koje imaju najveci uticaj na ljude, tako da u skorije vreme ovo moze biti novi povod za mrznju. Takodje tu su i trojica jevreja koja su uticala najvise na unistenje hriscanskog pogleda na svet: Marks, Frojd i Ajnstajn. Marks je doneo na svet komunizam sa odbacivanjem religije, a cudno je kako se komunizam uhvatio samo kod slovenskih naroda (i u Kini) gde je prevladavalo pravoslavlje. Frojd zbog svojih revolucionarnih ideja o psihi i seksualnosti. Za Ajnstajna sam zaboravio koja je prica, mozda se tice njegovog pomaganja oko pravljenja atomske bombe, mada mi to nesto nema logike.
Ajd cisto da spomenem i jos dvojicu Jevreja... Bob Kane(autor Betmena) i Joker koji je nastao prema jednom jevrejskom klovnu stand-up komicaru...

Jevreji se drže zajedno ko Krajišnici ili Crnogorci, zato ih mrze, kao što ljudi u BG mrze Crnogorce i Krajišnike jer su uspeli.

A Jevreje ti arapi nisu najurili iz kuća? Jevrejima je vraćeno ono što im je pripadalo. Nije sve ali jeste dio.