Prijava

http://www.igenea.com
Dakle, neka tamo mnogo ozbiljna švajcarska firma koja proučava gene ili šta već.
Po njima, Srbi u proseku imaju 30 odsto slovenskog gena, 21 odsto ilirskog, 18 odsto tevtonskog ili starogermanskog, a preci su i Kelti, Feničani, stari Grci i Vikinzi.
Procentualno gledano, jedan Gedža izgleda ovako:

http://www.lepotaizdravlje.rs/sites/default/files/2011/06/srbin_grafika.jpg

Pojma nemam da li je ovo istina ili ne, koliko je to neka politika ili pravo stanje.
Kao prvo, ne primetih nigde pomenute Turke koji se vrzmaše ovde nekih 5 vekova, iliti oko 1/3 vremena koliko su Srbi na Balkanu.
Onda, više smo Nemci nego Grci itd...svašta mi nešto ovde nije baš jasno.

Loše je ovo. Bar imamo 40% turskih gena :D pravi Sloveni su svjetle dlake (jbg, ne znam kako da se izrazim), i visoki :D a takvih je danas premalo :D

виђао сам ово раније.

Devetare, nije to baš tačno da su pravi Sloveni mnogo visoki, Rusi, Česi, Poljaci i kompanija su niži od nas južnih, u proseku.

виђао сам ово раније.

Ja tek sada video i baš mi deluje onako malo nejasno.
Mislim, Vikinzi tu, a Turci nisu? Nema čak ni Rumuna-tj. nekakvog žabarsko-rimskog gena.:-)

Ma jebali te Sloveni, ako su Iliri bili crni.

Meni je jedino odsustvo Turaka rebus, a ostalo može nekako da se uklopi.

Stvarno, bez nekog značajnijeg udela gena sa Anadolije teško ovo da može biti tačno. Pitanje stoji koliki su sempl uzeli i kako su ga odabrali kad su radili ovu statistiku.

па знаш како, ја предлажем посматрање према мало прималнијим поделама, типа атлантско медитерански, источно медитерански, нордијски, динарски тип итд. е сад на основу тих физиономија фаца и слично умем донекле да одредим неку мешавину код човека али овако јесте мало нелогично феничани и то све јбм ли га.

Jedino objašnjenje je da Turci iako su zauzeli ovo područje, nisu se u prevelikom broju tu naselili.

Jedino objašnjenje je da Turci iako su zauzeli ovo područje, nisu se u prevelikom broju tu naselili.

Aludiraš na to da nam pra-pra-pra-prababe nikako nisu davale Turcima i da nema Srba koje su nekako Turci napravili, nego da su morali Turci da ostanu ovde da bi imalo i njihovih gena?

Ja lično mnogo više ličim na Turčina nego na Vikinga. :-)

Jesu, ali možda ne toliko često.
Mada ako je istina da je mlada morala prvo sa spava recimo sa begom, (ius primae noctis) po tome bi ispalo da smo svi dobrim dijelom Turci.

Aludiraš na to da nam pra-pra-pra-prababe nikako nisu davale Turcima i da nema Srba koje su nekako Turci napravili, nego da su morali Turci da ostanu ovde da bi imali i njihovih gena?

Pa nego kako, da li ti hoćeš da kažeš da su naše pra-pra-pra-prabake bile lake i da su se davale Turcima tek tako? Neće biti, možda su pra-pra-pra-pradedi ratovali puškama, ali su i bake znale da se odupru turskom zulumu.

Mora bit' negde Turaka, pa i one iz njihovih serija sve baš liče na naše ljude. Nekako mi prosto nelogično da se nismo mešali, kako smo onda potamneli? Neki zagriženi srb rek'o kao čisto zato što smo otišli na jug gde ima više sunca. :) M' daaaaj. Uostalom svi smo se iz Azije dovukli u Evropu, sve se to mešalo međusobno, ko će ga znati...

Mada ako je istina da je mlada morala prvo sa spava recimo sa begom, (ius primae noctis) po tome bi ispalo da smo svi dobrim dijelom Turci.

E da. Po njima, ne postoji baš nikakva razlika između Hrvata, Srba, Bosanaca, Crnogoraca i ostalih. To je i nama samima jasno i očigledno. Ista smo govna. :-)

E sad...Hrvati nisu imali Turke u toj meri ko Srbi pa opet isto. Kako, majke mu ga?

Vi baš hoćete da budete Turci. Pa budite ako vam je toliko stalo.

a temu postavlja kurd iz levca, sa prebivalistem u luksemburgu. sta ce ti igenea, bakraci, sve ti jasno :)

E sad...Hrvati nisu imali Turke u toj meri ko Srbi pa opet isto. Kako, majke mu ga?

Al su hrvatice uvek imale Srbe, prosto i jednostavno. :D
A i ovo što kaže Mile, malovaginaš koji živi u Australiji. :)

ja sam svetle puti i 2 metra, moju cukunbabu turcin jebo nije opaaaaa

doduse, nisam siguran za nemce i drugi svetski rat. novicki, brate, da se pomirimo?