"Marš na Drinu" u sedištu UN - iskazivanje nacionalnog osećanja, otvorena provokacija ili nešto treće

  1. јебем му мајку.

  2. Dobar je Soroš, faca svetska!

  3. Svaki potez Vuka Jeremića što u okviru političke, što u ovkiru tviteraške karijere koji sam dosad ispratio je populističko transferisanje bez ikakve poente osim njegove samopromocije. A o ovoj uvređenosti američkih Bošnjaka ili štagod je bespredmetno i govoriti, imajući na umu potpuno drugo poreklo, starost i kontekst pesme.

  4. O ovom je stvarno suvišno raspravljati, pesma ne sadrži objektivno ništa što bi i jedan narod uvredilo. Po toj logici je potpuno ekvivalentna uvreda u UN-u istaći bilo koje srpsko obeležje, jer se jelte može dovesti u vezu sa ratom u Bosni. Dalje od toga, možda i uvreda što se izjašnjavaš kao Srbin... Jednostavno troluju, to je praksa vazda bila na koju ljigavi ljudi igraju kad se osećaju potpuno bezbedno i zaštićeno. A de recite da nisu inteligentni što igraju na kartu srpske nesloge i nedostatka političkih muda, i veoma niske situacije, možda čak najniže ikad, u koju su nas baš prethodno pomenute dve stavke dovele? Bošnjaci bace kosku, a odmah se Srbi međusobno pokolju. Ovo je vrlo sofisticiran strateški postupak, mora im se skinuti kapa.

    Žalosno je stvarno što će nas ta nesloga dovesti do istebljenja, ama baš ni oko čega se Srbi ne mogu složiti, sem možda oko nerada i toga da je svako najpametniji.

  5. Istina Lukse. Sebe su doveli u tako zavisnu poziciju da ova država uopšte više ne deluje nezavisno ni suvereno. Recimo, nebitno je potpuno šta su objektivno OVPBM (Albanci i Srbi se ne slažu oko toga, jelte), ali u ovoj zemlji i po ovim pravilima važe za terorističku organizaciju. Vlast u zemlji nije dovoljno sposobna, ni organizovana, ni hrabra da uradi bilo šta po pitanju spomenika koji je istog dana trebalo da bude srušen bez ikakvog daljeg dijaloga. Ustalila se praksa da se za svaku odluku osim onu koja ide na štetu ovdašnjih državljana traži nekakvo odobravanje, što nije čudno, s obzirom da do sledećeg evropskog izveštaja zemlji nikako ne odgovara incident, samo bi bilo jako pogrešno i ništa ne bi donelo da se ovakva beskičmenjačka praksa nastavi.

  6. što se tiče tih žalbi na koncert mogu reći samo sledeće: zavist je čudo

    a što se tiče Jeremića, smatram da je svoju platu zaradio

  7. Meni je bilo cudno kad videh da ce da izvode Mars na Drinu, ali ovoj Srbljanovicki treba uzeti drzavljanstvo, proterati i zapretiti zatvorom u slucaju ulaska u Srbiju, majku joj hipstersku ja!

  8. Mene Jeremić kao pojava opasno nervira, imam osećaj da je neki teški muljator, ne znam što, ali ne sviđa mi se uopšte...

  9. malo ko iz te partije nije muljator, ali mu se mora priznati da je uradio baš ono što mu je posao - prezentovao je Srbiju na lep način, efikasno i efektivno

    još da se Đoković oženi u Pećkoj patrijaršiji i da na venčanju izjavi kako ga srce boli što šiptari ruše svetsko kulturno blago srpskog porekla i meni samo jedan ladan špricer...

  10. Nisam upućen šta tačno radi tamo i kako to radi, niko od nas realno nije, možda Jeremiću može neko zameriti što nije simpatičan, neko što više tvituje a ne manje fejsbuči, neko opet što nema izvajanje trbušnjake, neko što ne sluša Panteru, nego što ne vozi Bemiksa sa prednjem točku... ali, to stvarno nije relevatno za ovu diskusiju. Jedan akapela koncert organizovati u Ujedinjenim Nacijama, sve fino i uredno, dovesti grupu mladih ljudi iz Srbije, gde su se pevali kultni hitovi svetske muzike i lepe, tradicionalne pesme (kao što neko reče, dosta ranije pisane nego što se rat u Bosni dogodio) je lep i kulturan gest. Pa, i Manki Munu, i ostalim ljudima se dopalo, baš sam gledao reakcije kad su snimali publiku.

  11. Moje viđenje kao punoletnog građanina je drugačije od viđenja većine ovde (kao i uvek). Iskreno, mislim da je ovaj Jeremić štetočina kakve nema. Još mi je neverovatnije činjenica da je on školovan na jednoj od najkredibilnijih akademskih institucija sveta. Umesto da bude malo normalniji i urbaniji, on je trenutno najveći populista u Srbiji, veći od Vučića i Grobara. Šlag na tortu mi je bila fotografija praseta nabijenog na ražanj, i to u fazonu "Srbija u Njujorku". Ako je prase na ražnju sinonim za Srbiju, onda stvarno i treba da budemo tu gde jesmo. Naravno, većina Srba je u potpunom transu povodom praseta, a naročito nakon opštesrBskog ambijenta u UN.

    Elem, gledam malo komentare po ultralevičarskim medijima tipa Radio Slobodna Evropa i e-novine povodom dolaska Monike Beluči u Banjaluku. Dakle, zaključci su tipa kako je mnogo debela do toga da je italijanska Albanka koja se za male pare prodala četnicima. Nakon ovoga, zaista mi je žao ljudi koji dele državu s takvim retardiranim stvorenjima.

  12. Šlag na tortu mi je bila fotografija praseta nabijenog na ražanj, i to u fazonu "Srbija u Njujorku". Ako je prase na ražnju sinonim za Srbiju, onda stvarno i treba da budemo tu gde jesmo.

    Da li ćeš mi verovati ako ti kažem da je pre tri godine na festival performansa IMAF Odžaci čiji sam suorganizator došao umetnik iz Engleske samo zato što u Srbiji sme da mu se ispeče prase na ražnju? Platio čovek i put i prase i pečenje i piće samo da fotografiše tok rada i da klopa mesinu.

  13. Ok, Bruce, kapiram da postoje ljudi koji izlaze iz opšteg obrasca, ja sam danas već pojeo kilo prasetine, ali on je diplomata. Mislim, 'lebac mu jebem, ipak ga svet sluša, a on bulazni. Za naredni praznik očekujem fotografiju na kojoj pravi čvarke od već zaklanog praseta.

    http://www.e-novine.com/files.php?file=Photo_bane_002/Vivavox_t_877641094.jpg

  14. Nakon ovoga, zaista mi je žao ljudi koji dele državu s takvim retardiranim stvorenjima.

    E, sad iz pera jednog gastvisenšaftlera: Kad kreneš malo okolo, i vidiš "džigeru" među stanovnicima Austrije, Mađarske, Nemačke, Portugala, Francuske, Španije, Engleske, etcetera, etcetera, shvatiš - u majku mu, pa mi Srbi i nismo tako nekulturan i divljački narod kako sam sve vreme slušao od sopstvenih medija. Nepismenih i glupih ljudi ima svuda, nismo ih mi izmislili. Ako je išta uniformno raspoređeno među narodnima, onda je glupavština.... doduše, znam dva sela u okolini mog rodnog gde je Bog ipak ispustio par budala više, ali to je tema za neku drugu diskusiju. ;-)

  15. Da, Silvie De Lux, brate moj, znam za to, ali tamo na Zapadu takvi uglavnom peru toalete onih koji nešto vrede i kunu se u Muhameda i njegov dolazak na ovaj svet. Nisu tamo svi gospoda i univerzitetski profesori, ali u ovom okruženju broj tih degutantnih uvaliko nadmašuje one koji nešto vrede.

  16. I najmanja gnjida na svetu stekne neko poštovanje ako pokaže zube i zauzme stav. Problem je što su nama ti zubi izbijeni.
    "Baci kosku, kerovi će se sami poklati."

  17. Vuk Jeremic je stekao moje postovanje jos pre. Jedini nas politicar kod koga lice gajde na muziku. Ne bezi od konflikta, ume da provocira, vidim da mnoga strana govna zaziru od njega. Dok je bio ministra inostranih poslova, igrao je bolje nego sto je moguce sa kartama koje su mu podeljene. Realno, lakse je biti na tom polozaju u Iranu, makar je tvoja zemlja iza tebe.
    Sto se smrdljanoviceke tice, jebo bi je, samo je mnogo ruzna, jebiga, e!
    Sto se ostalih koji su se pesmom nasli uvredjeni tice, jebem vam mater svima, u paketu sa hansom holcijusom....
    Svi mi po CETVORO dece , indoktrinisati od malih nogu, sto rece Skocimis, Myau Thai i Sambo ko obavezan predmet od osnovne, i da vidis prosperiteta...

  18. Srbin viljuškom boc, a Švaba rukama, usta ga jebem!!!12
    Komšo, mora da se složim sa tobom za ovo jebanje Srbljanovićke.

  19. mene uzasno mrzi da citam sta ste pisali ali ako bi neko, bilo ko, sta znam neko pametan pokusao da mi objasni ZASTO je Mars na Drinu provokacija?

    vi ste bre strani placenici, svi, cim otvarate vake teme i diskutujete i najsvetiju od svi SrBski pesama dozivljavate kao neku provokaciju...

    el vi znate uopste reci pesme?

    neko bilo ko?

    i da mi tacno kaze "evo ovoj stih, ova rec je provokacija"?

  20. Ipak ti pročitaj temu, samo će ti se kaz'ti. :)

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.