Prijava

Што сам љубоморан јеботе, иди?

livemocha.com je sasvim dobar sajt... Rossetta Stone odličan program. Mada ne bi bilo na odmet da kreneš na kurs. Ja sam počeo da učim nemecki prije par mjeseci, idem na kurs i zadovoljan sam koliko sam naučio (znao bih mnogo više da imam vremena da sam radim kući). nakon određenog vremena, kad osjetiš da možeš, kreni na filmove, serije i časopise. Skontaćeš ga za tih 11 mjeseci jebalo majku.

Treba da ga naučim za 11 meseci i da znam baš odlično a nemam nikakvih dodirnih tačaka sa tim jezikom.

Ako je ovo situacija, onda nađi privatnog profesora, po mogućnosti Nemca.

ja sam naučio gledajući njemački tv program. trebalo mi je 4-5 godina da načim veoma dobro.
polagao sam za diplomu i imam c1 nivo. diploma potpisana od njemačkog ambasadora u BiH :)

ja sam govorio nemački odlično, ne koristim ga već 20 godina i smatram da bi morao da živim tamo bar dva meseca da bi vratio poznavanje jezika na solidno... srećom, govorim srpski i engleski i ne treba mi ni jedan drugi jezik :)

ovo što brus kaže. najlakše je naučiti jezik ako živiš u sredini u kojoj se on aktivno koristi.
meni je želja da naučim engleski savršeno.

Bruce ništa japanski lololo
Ja mislio da si iskoristio trenutak kada ste vozili onog umetnika stazama i bogazama naše zemlje ponosne bez struje, da mu u tom mraku pripretiš za neki ubrzani kurs :)

na japanskom znam da kažem KAMPAI (živeli) i da brojim do četiri - pet piva ne mogu da popijem isto veče :)

doduše, isto to znam na 4-5 jezika, gde god sam lokao tu sam i učio :)

To je odličan sistem, imaš taman osnovu :)

najlakše je da zavoliš zemlju i narod, tad ti ništa teško ne ide
al' ako je suprotno od toga, nema tog profesora koji će te naučit

ah, zato pojedine nacionalističke manjine ne govore dobro srpski... :)

to, to
i onda me ljudi pitaju zašto ne volim "pojedine nacionalističke manjine" :)

da naucis da razumes osnovni razgovor, i da se snadjes i. odradis nesto ili dogovoris nesto, mislim da ne treba puno...
problem nastaje kad treba da u realnom vremenu uzmes da razgovaras o apstraktnoj temi sa nekim, pa ukapiras da ne umes nikako da kazes upravo ono sto mislis, nego sve ides okolo i sve sto kazes izgleda vrlo jednostavno, a mislis mnogo vise...

takav neki filing sam imao kad sam otiso u irsku, prvih 4-5 meseci, slicno sad sa nemackim, samo sto sam jos gori nego sto sam sa engleskim bio.

Тешко је научити језик, ако ти ниси у тој земљи где се тај језик користи. Поготово ако учиш на своју руку, сморићеш се к'о кер. То треба да одеш негде у ту земљу, па упишеш школу за језик и у слободно време да не знаш шта ћеш од досаде, па почнеш да гледаш америчке серије и филмове, које си и овде глед'о, само синхронизоване на том трећем језику. Наравно, пожељно је да немаш интернет, тако да си практично натеран да гледаш теве.

vidro prijaviću te LSV i LDP :D

aber es geht leichter wenn ich schreibe, weil ich meht zeit habe...

u jednoj knjizi sam pročitao da treba naći neku knjigu koju dobro znaš, ne mora baš napamet ali skoro, npr. Bibliju. zatim treba naći tu istu knjigu na jeziku koji poznaješ. i nađi gramatiku tog jezika. trebalo bi da bude dovoljno.

музика, серије.
фала.

Ја руски знам само из текстова Арије (додуше, знам их напамет), па сам се љетос сит испричао с једним Русом, и још ме је и похвалио како фин изговор имам. С друге стране, италијански учим већ осму годину, а нит слушам италијанску музику нит гледам њихове филмове па сам једва крпио реченице кад сам био тамо, а о изговору да не причам. Тако да мислим да има велике истине у овоме.