Prijava

Ja sam putem vaših odgovora došao do zaključka da nije strogo povezano sa polietilenom. Kriva je - GOMILICA. Čovek se očigledno uvek oseća sigurno u gužvi bilo čega. Kad si beba osećaš se siguran u gomili lutaka, kad si adolescent siguran si u društvu navijačke skupine, sredovečan - u sindikatu nezavisnih šlosera, a kad si mator osećaš se siguran u hrpi KESA. Javite mi ako sam na pravom putu.

Ovde izgleda ima dosta penzionera pošto mnogo vas navodi vaše navike sa kesama. Mene zanima šta vaši roditelji tj. babe i dedovi čine.

možda im zbog hrapave kože prija da pipaju kese

Jedna moja baba (ne rođena) je skupljala i kese od mleka (kratkotrajnog), čaše od kiselog mleka, tetrapak od jogurta (onaj stari "trouglasti" PKB-ov) a o teglama, ambalaži od "kravice" i upotrebljenom ukrasnom papiru za pakovanje da i ne govorim. Ali je skupljala i stare najlon čarape, svu garderobu koju je njena porodica prestala da nosi počev od 1955. pa na ovamo, čuvala je sve polomljene igračke unučića iako su ovi već i srednju školu završili i uvek je bila prepuna genijalnih ideja, pa je tim istim unucima dok su bili tinejdžeri nudila da nose stare demodirane farmerke njihovih roditelja ("što bacaš pare na pantalone, vidi kakve su ove, nove novcate"), predlagala im je da prave krpare od starih čarapa i slično. Kuća joj je bila stvarno kao deponija.
Inače, primetio sam da mnogi stariji ljudi uvek pri ruci imaju par najlon kesa, u slučaju kiše za na glavu umesto kišobrana a i za u cipelu umesto gumenih čuzama.

možda im zbog hrapave kože prija da pipaju kese

Ovo ima logike. Ako malo razmislimo, poznato je da slabljenje jednog čula dovodi do pojačavanja ostalih. Ako uzmemo u obzir da našim dragim starijim sugrađanima slabi vid i sluh pri kraju života, verovatno se pojačava čulo dodira!? Stoga im prija dodir plastike više neg nama mlađima, a verovatno zato i dodiruju svaku koru hleba koju dovate.

Kriva je - GOMILICA. Čovek se očigledno uvek oseća sigurno u gužvi bilo čega. Kad si beba osećaš se siguran u gomili lutaka, kad si adolescent siguran si u društvu navijačke skupine, sredovečan - u sindikatu nezavisnih šlosera, a kad si mator osećaš se siguran u hrpi KESA. Javite mi ako sam na pravom putu.

Jesi!

Meni je prvo palo na pamet nešto što nije sasvim tačno - ekološka svest, jer, ako sakupljaju đubre za svoje rupe, manje će ga biti na otvorenoj površini. Setila sam se, ipak, onih kesa na drveću i u potočiću, što može da znači i da su im promakle, a ne samo da ih nije briga za njih. Tako da, neka, ipak, ostane ova tvrdnja, možda će neki starci uskoro zatražiti da im se jazbina uništi, kada svo đubre ovog sveta bude baš kod njih.

kese obavezno čuvam najviše da bih u njih bacala smeće i često u prodavnici dok pakujem stvari koje su mi dovoljne za u jednu ja pokupim još 1-2 za svaki slučaj:)
nekad ih imam gomilu, sve jedna u drugoj a nekad ih sve potrošim, najviše na smece. a one lepe kese, iz butika za garderobu, obavezno čuvam, to mi je kao hobi:)

Setila sam se, ipak, onih kesa na drveću i u potočiću, što može da znači i da su im promakle, a ne samo da ih nije briga za njih.

To je nažalost istina. Međutim, to nije njihova krivica. Nametnuto im je od društva da koriste one bezvezne BIORAZGRADIVE VREĆE i to im je bilo ispod časti. Zato su (iz protesta) mnogi prešli na upotrebu onih vagon kolica sa točkićima, što je rezultiralo odbačenim i nezbrinutim kesama.

kese obavezno čuvam najviše da bih u njih bacala smeće i često u prodavnici dok pakujem stvari koje su mi dovoljne za u jednu ja pokupim još 1-2 za svaki slučaj:)
nekad ih imam gomilu, sve jedna u drugoj a nekad ih sve potrošim, najviše na smece. a one lepe kese, iz butika za garderobu, obavezno čuvam, to mi je kao hobi:)

Mama jesi li to ti? AAAAAAAAAa

Kul tema. Elem, i sam bolujem od ove misteriozne bolesti a razloga baš ne mogu da se setim. Posebno što kupujem posebne kese za đubre ( sa jebenim učkurom, molim lepo ) a one "sa gomile" nikada ne koristim. Mislim, WTF?!?!

Stvarno, Profe, nisi normalan. :)
Elem, ja te fensi kese iz butika koristim za sendviče kada idem na posao ili kada nosim kopačke/patike sa fudbala, da ljudi misle da sam sada izašao iz butika.

Možda ih vole zato što kese nisu biorazgradive a oni jesu a suprotnosti se privlače