Фрка око афлатоксина у намирницама- смишљено сјебавање привредне конкуренције, параван за политичка превирања и смењивање министара или, једноставно, ''Миле није видо кад је прошо камион затрованог куруза?''

  1. или, једноставно, ''Миле није видо кад је прошо камион затрованог куруза?''

    Миле, 'бем те ћоравог! Стојиш, а не ви'ш онол'ки камиЈон, бре!

    Ако је ово Имлеково масло, онда ако. Храну ионако не бисмо требало да увозимо него да је производимо. Разумем да увозимо француске или италијанске сиреве, али да увозимо млеко и млечне производе који сами можемо да производимо, то је срамота. Зар су млеко и јогурт које производи Дукат бољи од Имлекових? Нису! И апсолутно подржавам саботажу хрватских фирми. Ми често можемо лако да пласирамо нашу робу на хрватско тржиште, а они продају нама све и свашта. Е, неће моћи.

  2. Kada bismo za samo 30 % smanjili nivo stresa, odnosno njegove uzročnike, bili bi na konju!

  3. Dal je živa još ona krava šampionka u davanju mleka, valjda 45 ili 64 l ne mog se setim sad, što nekad bila u udarnom terminu u Fazonama i Forama?
    Kaka je to krava bila sunac ti jebem! Moj pokojni deda bog da mu dušu prosti gledo fazoni i fore samo zbog nje i oduševljavao se čoek.

  4. Фендеру брате, кад сам видео на рафу у супермаркету пре месец дана јабуке реко дај да видим одакле су, кад оно на декларацији "земља увоза: Словенија; земља порекла: Србија(ШКК?!)". И онда се сетим да се нама више исплати да Словенцима продамо јабуке (сад лупам цене безвезе, али суштину и сами знате) за двајес динара по килу, па их после купимо од истих тих Словенаца, НАШЕ ЈАБУКЕ, за шездес динара по килу, него да направимо ладњаче ко људи и да чекамо кад у целој Европи нема јабука да продајемо по 200 динара за кило.

    ЕДИТ: Исти курац је и са млеком.

  5. prije ću dobiti rak od ove silne priče i drame oko aflatoksina nego od samog aflatoskina.

  6. Pa imlekovo jeste mnogo bolje od dukatovog barem meni.Mleka bi nekako i mogao da se odreknem al jogurta nema šanse.A od hrvatskih proizvoda jedino onaj abc sir jedem

  7. Ма хрвацко ништа, купили ми једном моји Цедевиту, ја ошо у продавницу да вратим и заменим за мултивиту!

  8. Eto, ja pijem domaće mlijeko već 25 godina pa mi nije ništa.
    Kao dijete sam pio dvije litre mlijeka dnevno (kažu roditelji da sam štrajkovao sve dok ne dobijem dnevnu dozu).
    Dobro, jesam malo veći od ostatka civilizovanog svijeta ali šta ću. I sve uz moderan uzgoj i mužu.
    A ti holštajni sigurno nisu na steroidima (ujko mi drži jednu farmu, bio sam kod njega par mjeseci i radio s njim, nema steroida ali ima tim od 15 ljudi i veterinara i sve se zna u gram koliko se čega daje). Može i bez steroida, nema potrebe toliko da mračiš sve.
    Isto tako je moguće uzgojiti svinju od 300 kila bez ijednog hemijskog dodatka. Sve se može samo kad se zna.

  9. Jeste vi nekad videli mleko iz nekog planinskog sela? Krava koja pase daje 8l mleka. Ali to mleko ne mozes da skuvas ako ne dodas vodu jer zagori. Na kampovanju uzmemo iz sela za 50 din litar, dok ga donesemo do kampa na povrsini 5cm grudva mlecne masti. kravica je govno jer ne moze mleko da stoji otvoreno nedelju dana na sobnoj temperaturi a da se ne pokvari.

  10. Vi stvarno brinete o tome šta jedete i koliko je to zdravo? Hahaha, pa to je nemoguće u gradu bez da umreš od stresa ili gladi jer nemaš para.

  11. Moja Jelenka je davala taman mlijeka. Joj kad se sjetim samo kajmaka onog žutog. Uf...

  12. kravica je govno jer ne moze mleko da stoji otvoreno nedelju dana na sobnoj temperaturi a da se ne pokvari.

    Sad još samo reci koji pacijent ostavlja otvoreno mleko nedelju dana (ili i manje) na sobnoj temperaturi (bez obzira što je jasno da si namerno preterao). Normalni ljudi koriste frižider.

  13. Pa normalno da je mlijeko masno kad je na 8 kila. Sa pojačanim obrocima koji povećavaju količinu mlijeka - dobiješ više mlijeka, smanjuješ masnoću.

  14. Moji baba i deda ceo zivot krave hrane iskljucivo travom odnosno senom. Od proleca su na pasnjacima, a cim padne sneg dobijaju seno sa livada. jedino im nekad ubace koje kilo soli cisto da se omrse :D Kaki kuruzi, repe, silaze picke materine. Imas kravu a ne mlekaru.
    Pa norlmalno da ne moze krava da daje 30 litara mleka dnevno. Nek daju i po 7,8 litara, to je dovoljno za porodicu.

  15. Ajda otvorimo temu POLOPRIVREDA I STOČARSTVO

    imam još par nedoumica oko krompirove zlatice xD

  16. Sad još samo reci koji pacijent ostavlja otvoreno mleko nedelju dana (ili i manje) na sobnoj temperaturi (bez obzira što je jasno da si namerno preterao). Normalni ljudi koriste frižider.

    kad mi u studenstom domu nadjes frizider ja cu u kurac da te poljubim. mleko je sedelo ispod stola nedelju dana. zaboravili smo da ga izbacimo i kad smo se vratili nije smrdelo.

  17. mleko je sedelo ispod stola nedelju dana. zaboravili smo da ga izbacimo i kad smo se vratili nije smrdelo.

    Jebote kakav ste vi obogaćeni uranijum pili. Meni se jednom desilo da otvorim Imlekovo mleko (litarsko pakovanje) i zaboravim da ga vratim u fižider. Na sobnoj temperaturi je sledećeg dana već bio krš i lom.
    A što se tiče studentskih domova, tu svejedno ništa nemaš, ali da ga jebem ako znam kog kurca uopšte kupujete neke od tih namirnica koje nemate gde da čuvate kako treba. Kupi onda samo količinu koja ti je potrebna za obrok (znam da ovo zvuči pojednostavljeno, ali ne vidim drugačlije rešenje).

  18. Ma koja crna kupovina, sledovanje iz menze . kolko smo hrane tad pobacali srce me boli

  19. Ma koja crna kupovina, sledovanje iz menze . kolko smo hrane tad pobacali srce me boli

    Hahaha idi u kurac, znači miniraju vas iznutra.

Rekli o sajtu

Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.

Psiholog · 20. Februar 2011.