Prijava

Да питам ја само нешто. Сме ли да се напише у коментару "Срање дефиниција" а да то не вуче бан или тако нешто?

Ја писо, нису бановали.

Наравно да ћу да напишем и образложење. Ако се уопште наканим да уђем на коментаре такве глупости, коментаришем углавном оне дефиниције које ме одушеве.

Tu je problem. 1000 puta sam rekao da više volim minus sa dobrim obrazloženjem, nego plus bez pokrića. Uostalom, i to će doprineti dizanju kvaliteta.

Meni neki klinac na 10ak postera pisao:"Sranje", "Sranje za orden", "Sranje na kvadrat"
Banovali ga.
I to sve zato sto sam mu rekao za poster da nije smesan. Bio neki kockasti ker na slici i komentar "Ne seci nozem veknu kera", tako nesto.

fora je u tome pašoni da se kritika (negativna) okarakteriše uglavnom kao hejt prema autoru, a ne prema definiciji. konkretno mislim na omladinski pogon sajta.

Ja obožavam kad me neko iskritikuje i mene i delo i sve. Navučem noću masku i nađem te u gradu, nema problema... Šalamala
ali realno voleo bih kad bi neko pročitao sve defke i rekao: "Vidim ti troje muške dece i jedno žensko, vidim da imaš desnicu ko Bekam i butku ko Predrag Kodžo iz FK Inđije..." i tako to... Ali stvarno me zabole patka šta mislite o mojoj definiciji kao, e sa druge strane ako vam se sviđa/ne sviđa moj stav koji sam izneo u istoj uvek sam tu za razgovor i dikusiju, možemo i da se pre toga dogovorimo da li da ja budem za a ti protiv, možešte i da dođete kod mene i da pijemo pivo i da kuckamo na kompu tu našu raspravu ili da stavimo čarape na ruk i da se igramo lutkarsko pozorišta ALI AJDE NEMOJMO DA GUŠMO NA TEMU ESTETIKE!

fora je u tome pašoni da se kritika (negativna) okarakteriše uglavnom kao hejt prema autoru, a ne prema definiciji. konkretno mislim na omladinski pogon sajta.

ово ми се на курац попело! не могу да оставим један негативан коментар а да ме аутоматски неко не замрзи.

Izgleda mi da će doći vreme kada će se banovati zbog pozitivne kritike...
Pa ono, kritikujte, niko ne brani...ako te neko zamrzi zbog toga, nije normalan i onda ga izuništavaj kritikom...ali konkretno...ne ono "sranje", nego kritika.

Ako je iskrenost cijena da me mrze i kurac me zaboli.

Овако:

Океј је похвалити нечију дефиницију.
Зашто је океј?

Коментари служе томе, да се похвали, покуди, посере, мува, шупка, јебе итд.
Није толико страшно ако неко похвали дефиницију која је добра, што фали томе, многи људи одавде комуницирају тако преко дефки, упознају се преко истих, зготиве се итд.

Е сад, ја сам неђе написа' обавјештење да ће се спем санкционисат', типа АЈТЕ ОЦЈЕЊУЈТЕ ДЕФИНИЦИЈУ ХЕХЕХЕХЕ СУПЕР ЈЕ итд, позив на спем.
Али реално, некад избијају очи коментари хвале на срањо дефку осим ако је мали кер или тако неки бисер, али опет кога боли курац...
Не једу нам љеба коментари.
Нека се аутори лижу по дефкама, и ја понекад прокоментаришем нешто чисто да што више људи прочита јер ће можда некога, а оће сигурно, привућ мој коментар на неку дефку.
То радим са старијим и новијим дефкама, ако су слабо оцијењене или слично.

Кад бисмо ми, модератори пратили све коментаре хвале на сваку дефку, ја мислим да бисмо искоријенили посјету и свели је на 100 људи дневно, тако да то али баш не долази у обзир јер пазите, мени је супер кад (виђех на најнгегу) мало јаче дунем ваздух кроз нос, то је знак да ми је нешто смијешно, али неки људи имају потребу да напишу ХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХА БРАВО, јебига, такви су једноставно, нисмо сви исти.

Што се тиче тога да је дефиницији потврђен квалитет ако се одабере, то мачку о реп слободно јер сам сигуран да има 1000 дефиниција које су за одабир и чаме неђе у ћошак неодабране чекају да их одаберемо или ви предложите да би изашле из тог ћошка.

Ето толико.

zaključavajte dok ne bude kasno

Ne znam, ja opet tvrdim da niko nije izneo neki konkretan razlog šta nije u redu...mislim smisla da ima...

Kao što napisah na početku ove teme, evo ja ću malo da promenim način bleje na sajtu i tako to, pa ću za mesec dana da pogledam šta je to konkretno doprinelo.

Ne znam, ja opet tvrdim da niko nije izneo neki konkretan razlog šta nije u redu...mislim smisla da ima...

Nije u redu da se samo ostavljaju sladunjavo-pičkasti komentari. Nije normalno da je svaka defka do jaja.

Ne seci nozem veknu kera

AAxaxax, gde je taj poster?

Elem

Ne znam, ja opet tvrdim da niko nije izneo neki konkretan razlog šta nije u redu

Vrtimo se u krug još od moje i Hogarove polemike ljudi...

Mene realno mrzi da navlačim nečiji gnev zbog neke defke i da mu ja serem kako je mu je defka govno. Šta ja imam da se raspravljam sa nekim pajvanom o nekoj defki koja ima tri reči u rečenici. Lupim minus i zdravo. Jedino ako je baš dobar autor ja ću napisati zašto sam mu udario minus. A i tu udarim ako mi nešto baš ide na kurac, tipa nenomalno linkovanje, abnomarlna poredjenja a la Burzum, i tako neki detalji.

Nije u redu da se samo ostavljaju sladunjavo-pičkasti komentari. Nije normalno da je svaka defka do jaja.

Meni sama ta formulacija "sladunjavo-pičkasti" komentari nije baš tačna. Ja to zovem "pozitivni komentari" jer ne vidim svrhu ostavljanja mase "negativnih".
Mada opet, sve više vidim da se ostavljanje pozitivnih komentara smatra kao neko "šlihtanje", što nije tačno, ali opet toliko je uzelo maha to mišljenje da se stvarno pitam da li ima više svrhe komentarisati osim ako ne vidiš da je lošija defka, pa samo na nju da kidišeš sa svih strana.

dim da se ostavljanje pozitivnih komentara smatra kao neko "šlihtanje", što nije tačno

како за кога...то ти је као ови што не јебу и јебу. ови што не јебу кењају како је јебање смор, добијаш болештине, трошиш семе, мораш да се мучиш око мувања бла бла...тако да мислим да је проблем што они не јебу, тако да предлажем да сви одемо, и лепо искоментаришемо људима пар дефки и то је то ЛОЛ

Nije u redu da se samo ostavljaju sladunjavo-pičkasti komentari. Nije normalno da je svaka defka do jaja.

Što jednostavno ne napišeš da ti je sranje što na naslovnoj ponovo nema neke tvoje definicije? Iskrenije je, ako ništa drugo.

Da i ja rečem nešto za Dnevnik...
Razvila se polemika od banalnog predloga, do unapređenja sajta.
Post bi mi bio od minimum 3 strane sitno kucane kad bi rekao sve što mi je na pameti.
Ne shvatam zašto je ikom ''trn u dupetu'' pohvala ili čestitka. Zvuči mi kao sitna pakost ili ljubomora...
Jesu li defke manje kvalitetne? Verujem da jesu, jer nisam bio na sajtu ''od pre Hrista'', al i od starih što sam čitao ima vrhunskih, al ima i đubra neopevanog. I u debelom minusu, ali ih Kaizen neda u groblje.
Razgalamili se autori koji mesecima nisu ništa napisali, i udarili u kuknjavu kako je nekorektno nekom čestitati? Pa napišite nešto smisleno i dobro, platite modu pivo, i ja ću vam čestitati.
Ali svi zaboravljaju glavni problem. Na sajtu postoji nekoliko stotina hiljada definicija, i nauka je naći izraz koji nije definisan. Ljudi hoće da pišu, ali nemaju šta. I onda kreće silovanje...
Ja nekad po 2 sata kopam po svim pretragama da nađem nešto što još nije definisano. Mislite li da svi imaju toliko vremena? Pa jedino da primaju moderatorsku platu (800€), možda bi i našli.
I još samo da pozdravim provirona :)