Лез Мизераблез

  1. ali jos uvek ne mogu da dokonam da li je to begstvo ili to radi iz nekog hedonizma

    Zašto uopšte svi misle da čovek koji pije i drogira se radi to da bi pobegao od problema? Ja sve svoje poroke upražnjavam zato što ih volim. Kako uopšte možeš pobeći od problema time što se alkoholišeš ili predaješ razvratu?

  2. Doduše, imam drugaricu koja pribegava alkoholu i pomiskuitetu,
    ali jos uvek ne mogu da dokonam da li je to begstvo ili to radi iz nekog hedonizma.

    imam drugaricu koja pribegava alkoholu i pomiskuitetu,

    imam drugaricu

    mda, drugaricu ;)

    el si iz zajebancije napisala "beGstvo"?

  3. Razlika je u periodima izmedju.
    Ako to radiš zato što prosto voliš i sam ne vidiš u tome ništa loše, nema razloga da se osećaš loše čim ostaneš trezan ili sam.
    Zar ne?

    EDIT: Da li ljudi ozbiljno moderatore zovu ondulatori? :)

    Jeste drugarica, nisam ja stidljiva, alkoholišem se, ali promiskuitetom baš ne mogu da se pohvalim.

  4. nema razloga da se osećaš loše čim ostaneš trezan ili sam.

    Ako si u periodu kad se generalno osećaš loše, i onda piješ, ali ne zato što se osećaš loše, već onako, zato što inače voliš da piješ, mnogo ljudi će pomisliti: Eto, on pije da zaboravi koliko se loše oseća. Mrzim to.

  5. ja bre ne znam nikog ko pije u fazonu "eto, moj život je tužan, daj da utopim tugu, cigani svirajte mi nešto tužno". (ne kažem da ih nema, samo ih ja ne poznajem)

    većina ljudi koje poznajem, a da su u govnima (što znači manje-više SVI), su u fazonu "ma boli me kurac, jednom se živi, udri brigu na veselje, daj još jednu turu, to lutkooooo", što je po meni jedan sasvim zdrav stav. jer šta čovek treba radi? šta, pitam ja vas? da jede celer i šargarepu, da ide u krevet u pola 11, da radi jogu? aukurac, jebemti ja takav život, džabe ga onda živiš....

  6. mnogo ljudi će pomisliti: Eto, on pije da zaboravi koliko se loše oseća. Mrzim to.

    Iskreno, baš te boli ćoše.
    Zato me i muči ovo sa drugaricom, ne znam hoće li ona uopšte pomoć ili nekoga ko će joj reći: to je tvoj život, živi kako ti hoćeš, fućka ti se za mišljenje javnosti.
    Za to sam uvek tu.

  7. Tu se brka uzrok i posledica, retko neko pije da utopi tugu, može samo da se desi obratno, da mnogo piješ pa time od svog života napraviš tugu.

  8. Faza koja je kod mene trajala neka tri meseca, video da svakodnevno alkoholisanje nije moja disciplina (za droze sam to znao još od ranije), pomirio se sa gubitkom, oporavio se, produžio dalje. Mada, priznajem, uz alkohol jeste lakše. Malo te utupi, malo služi i kao katalizator, pa brže izbaciš iz sistema to što te zadesilo.

  9. Odlicna knjiga. Toplo preporucujem svima. Film nisam gledao, kazu da je los.

  10. En Hetavej je jedini razlog zbog kog nisam mizerabl.

  11. ja bežim u taj neki zdrav razum

  12. to je neka opšta odlika cele ove srpske (da ne kažem balkanske, a i šire) kulture - bežanje od sveta, izbegavanje patnje i slabost da se nosi sa strahotom egzistencije, kroz pravoslavlje, alkohol, droge, štagod

  13. ma jeeeeesteeee sad smo mi srbi najveći retardi, a britanci piju čaj kad im je teško! jesteeeee kurac!

  14. i britanci imaju svoj način bežanja, al šta me se oni tiču

  15. Ja bežim iz razuma, šta će mi to dosadno. A Britanci se vikendom leše viskijem i truju se arsenikom po selima u zelenim pašnjacima, love lisice, ubijaju zečeve.

  16. Pogledaj ono animacije opet kada počneš da gubiš razum. :)

  17. Ne valja to ništa, L' amour je mnogo bolji.

  18. brate beže isto kao mi, samo ne u kafanu nego u pab, isti kurac. ljudi su svugde manje-više isti...

  19. to je neka opšta odlika cele ove srpske (da ne kažem balkanske, a i šire) kulture - bežanje od sveta, izbegavanje patnje i slabost da se nosi sa strahotom egzistencije, kroz pravoslavlje, alkohol, droge, štagod

    http://www.srcelubenice.com/media/catalog/product/cache/1/image/500x500/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/7/27.9.10.1_0008.jpg

  20. Drogu unosim u organizam samo kada klabingujem. I separe.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.