Prijava

Šapić bio kod Bećkovićke?Prvi put mi je žao što sam propustio utisak nedelje :)

Ali, bi li ste vi uveli neki predmet kao sto je kultura ponasanja iliti nesto slicno u ckole? Ako i bi, dobili bi nogom u glavu, jer to kapitalizmu ne odgovara. Valjaju im takvi poluobrazovani kadrovi i jos zamucenija mejnstrim zgadija koja pliva u toj masti od sistema.

ovo se uci kuci, ne u skoli, a definitivno ne na fakultetu - tad je kasno... ponekad mi je zao dece koje su osudjena svojim roditeljima na mediokritet.
rano se to obicno vidi.

To je po meni najveći problem, kada njemu političar postaje zanimanje.

zanimanje "Politicar" je ovu zemlju upropastilo od 90ih pa na ovamo...
Prvo su bili bravari i borci, pa onda profesionalni Politicari.
Ovi prvi mozda nisu bili dovoljno elokventni, al su znali sta je muka. Politicar po struci je najvece zlo koje moze da zadesi zemlju. Taj ne zna apsolutno nista da radi, osim da grabi vlast za sebe.
Takvi su skoro svi na vlasti u Srbiji...

Nesto sto sam naucio na zapadu (i odusevilo me):
http://www.swissworld.org/en/politics/government_and_parliament/part_time_politicians/

The Swiss Federal Assembly has no full-time politicians; the chambers meet for 3 weeks at a time, four times a year.

In the second place, the members of the Federal Assembly are paid very little for their political activity: they are expected to rely on their earnings from their main professions.

Despite the problems arising from the system of part-time politicians, there is widespread opposition to making them professional, as is the case in most other countries. An argument often cited in favour of the current system is that Swiss Assembly members are closer to the concerns of the electors than their counterparts in other countries, and they can also bring a wealth of current professional expertise to parliamentary discussion.

Nemojte misliti da branim Dinkića, čak naprotiv, ali pričati kako je on glup ili šta već je neozbiljno. Nije on glup, nego su glupi oni koji glasaju za njega. Dinkić je najveći politikant (ne političar) koga je ova zemlja videla. Vučić i Jeremić su mala deca za njega. Uzmite kao primer delovanje njegove partije... On ne priča o WW2, Raspadu SFRJ ili Kosovu. On se uhvatio priče kako beogradski narkomani troše pare poštenih seljaka, koji se ubiše na njivi i dobiju kurac, a Beograđani dobiju najmoderniji most u Evropi. I to kod ljudi pali, jer to oni žele da čuju. Iako strane firme normalno žele da svoju poslovnicu otvore u najvećem gradu, dinkićevci misle da im to Đilas platio da tamo otvore. Retko su političari glupi, jedina konstanta u gluposti su oni koji glasaju.

Elem, kad smo se već dotakli Dinkića, mislim da Kragujevčani trebaju NJEMU napraviti spomenik od zlata u prirodnoj veličini, jer da nije njega taj Kragujevac bi ostao jad, tuga i čemer, a danas ipak liči na nešto. Naravno, dovođenje žabara nisu platili samo Kragujevčani, već svi građani.

Bila za neke nedavne izbore neka kampanja tipa ''ko ne glasa, nema pravo da se buni''.
Ja iskreno mislim (mada se potajno nadam da grijesim) da ni jedna od aktuelnih politickih partija nema snage da promijeni ovu veliku sistemsku gresku u kojoj zivimo. Velika vjerovatnoca je da cemo ovako i nastaviti da zivimo do neke nove svjetske ili domace revolucije.
Bas me zanima kakav izlaz iz ovog vide ovi diplomirani politikolozi i istoricari.

Jebao te Dinkić u dupe, Provirone. Pravi mu statuu u svojoj kući sa sve kurčinom koju dobija od njega i Kragujevac i ostatak Srbije.

Jedini grad koji je profitirao od Dinkića je Kragujevac! Bez licemerja!

Profitirao je Verko i profitirao je sam Dinkić.

Ja iskreno mislim (mada se potajno nadam da grijesim) da ni jedna od aktuelnih politickih partija nema snage da promijeni ovu veliku sistemsku gresku u kojoj zivimo.

Mislim da nije snaga u pitanju, koliko zelja i namera. Zasto menjati tim koji pobedjuje? Pa, i ja da sam na vlasti, prvo bih zaposlio pola rodbine po javnim sluzbama, pravio orgije po drzavnim stanovima i doveo Daciu u Rakovicu. Oni koji se pobune protiv sistema zavrse na ulici ili ih pojede mrak. Sad ispade da se tema preliva u nesto drugo, ali hocu samo da kazem da ovde vec dugo ne mirise na boljitak. Blago onima koji mogu sebi da priuste da pale odavde, jer na kraju krajeva sve se svede na licni cilj i potrebe. Nacionalni interes ne postoji u Srbiji, samo monetarni. A daleko od toga da smo trziste za zaradjivanje.

Ja iskreno mislim (mada se potajno nadam da grijesim) da ni jedna od aktuelnih politickih partija nema snage da promijeni ovu veliku sistemsku gresku u kojoj zivimo.

političke partije su upravo uzrok problema. one ga ne rešavaju, već ga produbljuju. dalji problem je što te partije čine ljudi. ljudi kao ti i ja. naši ljudi. to smo mi. slika i prilika običnog čoveka kome je data vlast.

e sad, on topic, nije "intelekualac" isto što i "gospodin čovek", mada jedno drugo ne isključuje. jednog karakteriše želja za saznanjem, a drugog maniri. kad to spojiš dobijaš gospodina intelektualnca. svi ostali su stoka bezrepa. i to ti je to u suštini.

Sve u svemu, stručnost ispred politike!

Jel dovoljna strucnost u oblasti?

nije,onda si palamud koji zna više od njih,pa se ne uklapaš u mulje.
EDIT - pardon,milje.ali,ima smisla.

@Marvellous
A jebi ga sad. Ako svi pocnemo da mislimo samo o licnom interesu, onda nemamo prava da ocekujemo od drugih da nama ucine nesto.

ah, great expectations...

kako mi fino rusite sneska pred spavanje... :)

Mersi, bio sam sarkastican. Po analogiji, zakoni resavanja problema idu u sest koraka: definisanje problema, literatura o tom problemu, preciznije odredjivanje, biranje sredstava akcije, delovanje i rezultat. Mi smo izgleda zaglavljeni na prelazu treceg na cetvrto, jer nemamo cime da delujemo na sistem. A onaj koji ima, uvidi da nije vredno promena, i ili zapali ili se pridruzi Firmi.

Мени је снешко срушен, шта сада да радим?
Да идемо негдје гдје се суштински смисао знања цијени.
Тјешим се мишљењем да се образовање(знање) стиче у библиотеци, не на факулетету, односно у факултетској литератури. Али, опет зависи, како људи интерпретирају ријеч знање, мене у осталом не задовољава колико знам, тако да тежим ка томе да знаш што више, шта год то било(који патишпањ :)) макар било и ужасавајуће сазнање, боље је знати.

Је л', а шта мислите ви о Расиму Љајићу?

Вредан и поштен или друштвени Бајазит?

Čim je u vladi pošten nije, ali smatram da je najmanje nepošten od cele grupe.

Bas sam o tom pricao sa ribom danas, kako je malo ljudi koji hoce da znaju radi sebe samih, a ne da namlate pare u kratkom roku. Taj unutrasnji nemir koji te tera da ucis je ravan bioloskoj gladi kod nekih ljudi. Isti su veoma i, ne asocijalni, ali reci cu, dislocirani od svakodnevnih drustvenih normi i trendova, eto. Ali, takvi umovi najcesce bivaju geniji cija se slava tek kasnije razazna. Tako da, nes jebati emancipovanom popularnoscu dok ne pandrknes. Otprilike.

U pola dva je repriza utiska nedelje.Biće uživanje gledati drmr šapića lolo