Prijava

Да ли неко има поњатија о овоме???

http://alas.matf.bg.ac.yu/~ml03280/Citac.html

Мало је рећи да сам био запрепашћен тачношћу "читања мисли".

Какви су ваши утисци о овоме?

Да ли имате идеју на ком принципу ово чудо ради?

У основи је веома једноставно, али сами дођите до решења...

Овако, једини бројеви које можеш да добијеш су n=(9,18,27,36,45,54,63,72,81)
Зашто баш ти бројеви?
Објашњење:
11-1-1=9, 15-1-5=9 и сви бројеви од 10 до 19 = 9
20-2-2=18, 27-2-7=18 ---------||--- 20 do 29 = 18
и т.д. и т.д.

Сад отвори страну и погледај поново и видеќеш да се исти симбол налази у низу n.

U pitanju je matematički trik.

Kad od dvocifrenog broja oduzmeš zbir njegovih cifara, dobiješ broj čiji je zbir cifara jednako 9 (samim tim je taj broj i deljiv sa 9).

Ako nisi primetio, brojevi 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 i 90 imaju isti simbol i taj simbol ćeš uvek dobiti kad klikneš taj sivi kvadrat.

Hehehe, iSharky i ja postovasmo istovremeno. :)

Браво!!! Под дијагоналом је увек исти знак!
Баш сте неки, могли сте оставити да се и други мало помуче...

Meni je rekao da isklučim Security da bih video stranu... E nema šanse, nek' mi ih čita kad ne bude bio tako sumnjiv...

ja samo jos da dodam da svaki put kada odete na "pokusaj ponovo" promjene slovo u nizu n. Cisto da bude jos jasnije!!!

Ма то је стара математичка фора.

ллололо, сад треба да попијеш бан због некропостовања, нарочито што твој пост није донео никакав цивилизацијски напредак, лоолло

ahahahah kakav car! tema umrla prije 20 godina :D

ал ајде нек ми неко објасни како зна коју дијагоналу треба да изабере?

Па не зна. Једино што он ради је да при сваком стартовању промеша дигаонале, тј сличице по дијагоналама. едит: сад погледах, не ради са дијагоналама ништа.начи само увек промеша симболе и бира онај испред 9,18,...

Barracuda

U pitanju je matematički trik.

Kad od dvocifrenog broja oduzmeš zbir njegovih cifara, dobiješ broj čiji je zbir cifara jednako 9 (samim tim je taj broj i deljiv sa 9).

Ako nisi primetio, brojevi 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 i 90 imaju isti simbol i taj simbol ćeš uvek dobiti kad klikneš taj sivi kvadrat.