Komentatorska sekta: društveni fenomen ili opšta zabluda?

  1. Нисам хтео да именујем, јер сам претпоставио да ће људи то примити к срцу, што се сад и види по томе како је Агилни одговорио Кеки. Али ево један огроман плус на њен пост, потпуно је у праву, а јебига, ви се љутите, ако мислите да сам написао нешто злобно.

  2. Volim da bačim komentar na neku staru a dobru defku, tj. obožavam. A ove novije jedino one koje baš, baš valjaju ili neke polusmešnopolovičnoretardirane kao od glavnog, na koju se svaku drugu iskidam od smeha :).. a ove plagijate, sranje defke itd ni ne ostavljam komentare jer ni ne zaslužuju da su uopšte na sajtu a ne da imaju komentar :)

  3. Mali ker je bolji od 80% definicija
    Čak i da se složim, ne zaslužuje da bude kult, kakvim ga pravite.

    I to, smešne stvari, smešne defke... zašto moraju da budu smešne? Pa najbolje komedije nisu one koje te teraju da umreš od smeha na sporadične gluposti, već nešto sasvim drugo.

    Drugačije svi doživljavamo humor i zabavu.

    ovo je tačno, kako ta sranja mogu da se mere sa defkom? To nije defka nego vaše glupo šizenje.

  4. E Agi, ali nisam ništa rekao za vas lolol, vi ste kul. Ako ste i radili to nekad, ja nisam bio na sajtu jebi ga.

  5. Pa stanite, vi anti-komentatori, jeste vi neka kultorološka policija sajta, eugeničari, recenzenti? ;-) Ne vidim zašto braniti ljudima da pišu i komentarišu, niti po čemu ste vi postavljeni da budete kvalifikovani kao benevolentne mecene kvaliteta na sajtu, kad realno minimalno učestvujete u građenju sajta? Rekoh vam, unosite zlu krv sajta, pustite sajt da živi svojom dinamikom, evolucija će napraviti prirodnu selekciju sadržaja. A što se tiče novih definicija, naravno da ima proporcionalno više smeća, ali ima i proporcionalno više i dobrih defki, jednostavno sajt je postao veoma popularan i broj autora je porastao. Moram i ovo spomenuti - delomično što vam se čini da defke nisu smešne je što vam je tolerancija porasla, tj. prag toga šta vam je smešno, dugo ste na sajtu i jednostavno ste otupeli na novi stimulus, kriterijumi su vam porasli. Sećam se kad sam prvi put došao na sajt da sam se smejao na skoro svaku defku, verujem, posle čovek malo otupi. Verujem da je ovo sasvim normalna pojava. Dešava se da prečešljam po pedesetak defki i da se ne nasmejem, ali nije to samo do novih definicija, ima i do ovoga što sam malopre spomenuo. Ako želite da doprinesete kvalitetu na sajtu, pridružite se komentatorskoj sekti. ;-) Takođe, ima mnogo definicija koje nisu humoristične, nego čak i da se poprilično sjebeš nakon što ih pročitaš, ali ima nešto lepo i u oporim ukusima. Dalje, vi ovde spominjete samo kako se dele pozitivne kritike, ali komentatorska sekta zna i da pokudi, da savet šta može da se promeni u defkama, ukaže na lapsuse i plagijate, itd. Otiđite npr. u komentare The Profa i Brzog, pa ćete videti na šta mislim. To je veoma važan element koji ste prevideli. Pridružite se komentatorskoj sekti i uzmite učešća u životu sajtu, ako vam je stvarno stalo do njega u približnoj meri kao što kukumačete. ;-)

  6. Stevane, slobodno imenuj. Prepoznao sam se od prvog posta. Uostalom, danas sam i inicirao ovu priču u manjoj diskusiji sa četerima.

    Kako god, najveći pljuvači kvaliteta su oni što premalo doprinose njegovom poboljšanju. To je ono zbog čega i aktivno učestvujem u temi, a ne što me dotiču prozivke da molim za pluseve. Jebi ga, idite mi na defku i napišite zašto i zbog čega ne valja.

  7. Jer se trudimo da doprinesemo REČNIKU SLENGA

    Знам, видела сам. Конкретно ти, примера ради, доприносиш тако што дефинишеш израз, а онда обришеш дефиницију јер није довољно "допринела". Затим, након неког времена дефинишеш исти израз, јер вероватно процениш да ће њен "допринос" у том моменту бити већи.

  8. Kolko vidim ovde ste se podelili na komentatore i četere
    PRAVDA ZA NAS FORUMAŠE
    I KAD DOĐU NEVOLJE I KAD DOĐE NEVERA UVEK ĆE VAS VOLETI FORUMAŠI SA SEVERA

  9. Kako god, najveći pljuvači kvaliteta su oni što premalo doprinose njegovom poboljšanju.

    Ne može bolje i sažetije.

    Jebi ga, idite mi na defku i napišite zašto i zbog čega ne valja.

    A sad da vas vidimo! hehe Agilni spreman za rat.

    Luks objasnio opet, posebno poslednja rečenica, toeto.

  10. BAFALO SOLDŽAR DREDLOK RASTA
    DER VOZ A BAFALO SOLDŽER IN D HART OF AMERIKA
    STOLEN FROM AFRIKA
    BROT TU AMERIKA
    FAJTIN ON ARAJVAL
    FAJTIN FOR SRVAJVAL

  11. A ja od prvog posta nisam pomislio na Agija, Džonija i ekipu već na neke druge, ne bih da imenujem lololo. Ispade da sam se ispalio.

  12. Ja sam npr. nov, i gotivim da dobijem komentar, ne da bih dizao rejting, nego da znam da ljudi to čitaju, a i može korisnih predloga da se dobije. Kako da napredujem (i na sajtu, i u privatnom pisaniju) ako ne znam šta ljudi misle. Ako je sranje bolje da mi napiše neko, ali da obrazloži šta ne valja. Ako jednostavno odustanu svi cenjeniji autori od toga čemu novi članovi, treba ukinuti registrovanje na sajtu.

  13. Знам, видела сам. Конкретно ти, примера ради, доприносиш тако што дефинишеш израз, а онда обришеш дефиницију јер није довољно "допринела".

    Pa malo da doprinosimo i groblju, a? :)

    Inače, reći da radim nešto što je bio slučaj jednom-dva puta pre godinu-dve, a čak i tada napišem drugačiju definiciju, nije u redu. Osim toga, neke defke bez obzira na skor neću da brišem, pa tako čame kao moje najslabije defke, a čist su sleng.

  14. A ja od prvog posta nisam pomislio na Agija

    Nije se ni mislilo na mene u prvom postu, ali i ovo je deo moje samoreklame.

  15. Та сам. Ви сте почели са прошењем плусева преко коментара. Додуше, врло брзо су такав модел прихватили тада тек придошли аутори. И наравно, ту је и посебан део ове секте- они што бесомучно у коментарима линкују своје дефиниције, јер у свакој прилици они имају баш нешто на ту тему.

    Pa ako si ti shvatila tako, neka si nam živa i zdrava.
    Dobro, jeste malo smešno mene cimati da moljakam pluseve i moje komentare na defke shvatati tako, ali svako može da shvati kako god hoće.
    Tebe verovatno boli uvo za defke i nije to neki baš sada najbitniji deo sajta, kao i većini autora koji se bune oko toga, vidim po tome koliko ih pišu.

    Komentari su moj način komunikacije sa drugim članovima sajta, baš kao što je tvoj način, šta god da je. I ako se neko cima da defke budu žive, to radim ja i još neki preko tih komentara. Mene realno za čet bole kurac, a defke gotivim i jedini razlog zašto komentarišem je taj. Da taj deo sajta bude malo živ.
    Forum mi je isto kratkotrajna bleja i tu provodim malo vremena na par tema. Defke su mi glavne.

    Možda ne možeš to da skapiraš i misliš da ja to radim radi moljakanja za plus, ali ja znam da to ne radim zato i malo me bole kurac šta "forumdžije" i "četeri" misle o defkama.

  16. Jedna definicija već 25 minuta nema komentara i pozitivno je ocenjena!
    ŠTA MISLITE ZAŠTO JE OVA TEMA OTVORENA?! DA NAS ODVRATE OD KOMENTARISANJA DEFINICIJA! ILUMINATI SU TO!!11

  17. Meni ako neko ne baci komentar na defku, kao da je nisam ni napisao. Treba ljudima neka povratna informacija na to što pišeš. Kako ćeš drugačije znati valja li to čemu. Podrška za komentatore.

  18. Znaš kako bi se komentarisalo da se ugasi čet? hahaha
    S jedne strane, mana vukajlije.

  19. Ja dok sam pisao definicije bilo mi je važnije da dobijem jedan komentar nego 50 pluseva. I ja nikada ne čitam po komentarima definicije, ali znam nekad da pogledam da li se promijene ocjene definiciji koju sam ja komentarisao, a to su uglavnom neke sa stažom preko 4-5 godina.

  20. Baš to Dilane, to rekoh malopre, naravno da pišeš prvenstveno zbog sebe, ali treba ti neka povratna informacija da bi napredovao.

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.