Posavetujte sa Vašim apotekarom

  1. http://www.webaptieka.lv/uploads/catalogitem/original/9af8ff312ce060d3e932ac9d3e009aeb2a41ab05.jpg koliko ovo JEBE MAME
    moram izreklamirati ovaj gel
    juce sam izasao napolje sa herpesom velicine bubuljice obicne,a posle nekih sat,dva prolazim pored izloga od neke radje,pogledam se kad ne lecim na ljudsko bice jebeno,herpes mi se uvecao ko brdo jebeno,nisam mogao da zatvorim usta ni do pola,izgledao sam prebolesno...kasnije kupil ovo namazao pred spavanje,zapeklo,a kacam se probudio,ni h od herpesa,usna normalna skroz ko ranije

  2. eee, SMORKA DAJEM TI USKORO OTKAZ!!!
    Pacijenti čekaju a ti pišeš defke i zebavaš se... hh

  3. Је л могу да се добију лекови за спавање без рецепта? Како то делује? И тако то о тој теми ме занима апотекари.

  4. eee, SMORKA DAJEM TI USKORO OTKAZ!!!

    A jo, gazda Gugi, nisam bila dobra devojčica, molim te nemo me biješ, jako. ;P A i šta ću im ja kada imaju tebe? ♥

    Је л могу да се добију лекови за спавање без рецепта? Како то делује? И тако то о тој теми ме занима апотекари.

    Ne bi trebalo bez recepta nikako. Deluju tako što utiču na retikularnu formaciju. To ti je neka tona kojekakvih neurona u moždanom mostu i produženoj moždini koji primaju informacije sa skoro svih receptora u organizmu, onda obrađuju te informacije, i ako skontaju da bi valjalo da ostaneš budan (na primer ako te neko konstantno šuta ili oće da te ubije, ne bi valjalo da zaspiš) onda teraju koru velikog mozga dostane budna. Fora je što su mnogo osetljive na adrenalin, a adrenalin se dosta luči pod stresom, tako da čak i kada te ne juri neko da te ubije i posle rastvori u kiselini u plastičnoj kaci za kupus, ti neuroni su aktivirani adrenalinom, tačnije noradrenalinom pošto mozak samo njega proizvodi, iz organizma koji se luči jer si pod stresom (posao, ljubav, ovo-ono, ima dekalion okidača za stres) i onda ti noću ne možeš da zaspiš kako treba. E ovi lekovi suprimiraju taj retikulacioni aktivacioni sistem (ti neuroni se tako zovu) i onda olakšavaju uspavljivanje. I produžuju san. Ali to je otprilike to, ne utiču na kvalitet spavanja, jer i dalje nema dovoljno REM ciklusa (ono kada vizuelno sanjaš i kada se mozak zapravo oporavlja), ali eto ipak provedeš osam sati u krevetu, spavajući nekvalitetno.

    Da se vratim na to zašto ne sme da se izdaje bez recepta. Pa, pored toga što se tu nalaze neuroni za pobuđivanje kore velikog mozga, tu je smešten i centar za refleks disanja. Pa nekako ne bi bilo zgodno da se predoziraš i suprimiraš neurone koji održavaju disanje, pa da zaboraviš da dišeš i umreš. Osim ako nećeš da ideš stopama Merilin Monro i Hita Ledžera.

    Oftopik, ja sam samo ustala rano, otkad sam u ZR, ne patim od nesanice, nema buke, nema onih svetala, ništa. I svaki put kad legnem, sanjam nešto. lalalala

  5. Gugi, a pro po Smorkinog poslednjeg izlaganja...
    http://www.youtube.com/watch?v=2H9pyBEKROc

  6. Ne bi trebalo bez recepta nikako. Deluju tako što utiču na retikularnu formaciju. To ti je neka tona kojekakvih neurona u moždanom mostu i produženoj moždini koji primaju informacije sa skoro svih receptora u organizmu, onda obrađuju te informacije, i ako skontaju da bi valjalo da ostaneš budan (na primer ako te neko konstantno šuta ili oće da te ubije, ne bi valjalo da zaspiš) onda teraju koru velikog mozga dostane budna. Fora je što su mnogo osetljive na adrenalin, a adrenalin se dosta luči pod stresom, tako da čak i kada te ne juri neko da te ubije i posle rastvori u kiselini u plastičnoj kaci za kupus, ti neuroni su aktivirani adrenalinom, tačnije noradrenalinom pošto mozak samo njega proizvodi, iz organizma koji se luči jer si pod stresom (posao, ljubav, ovo-ono, ima dekalion okidača za stres) i onda ti noću ne možeš da zaspiš kako treba. E ovi lekovi suprimiraju taj retikulacioni aktivacioni sistem (ti neuroni se tako zovu) i onda olakšavaju uspavljivanje. I produžuju san. Ali to je otprilike to, ne utiču na kvalitet spavanja, jer i dalje nema dovoljno REM ciklusa (ono kada vizuelno sanjaš i kada se mozak zapravo oporavlja), ali eto ipak provedeš osam sati u krevetu, spavajući nekvalitetno.

    Da se vratim na to zašto ne sme da se izdaje bez recepta. Pa, pored toga što se tu nalaze neuroni za pobuđivanje kore velikog mozga, tu je smešten i centar za refleks disanja. Pa nekako ne bi bilo zgodno da se predoziraš i suprimiraš neurone koji održavaju disanje, pa da zaboraviš da dišeš i umreš. Osim ako nećeš da ideš stopama Merilin Monro i Hita Ledžera.

    A i šta ću im ja kada imaju tebe? ♥

    pa baš zbog ovoga lolo
    ja ovo ne bih znao da napišem... ja sam onaj čovek iz naroda

    L&M, odgovor pacovu:
    Ne može bez recepta, tako zakon kaže.

  7. imaš i objašnjenje zašto ne može ako te ne mrzi da čitaš lololo

  8. ako skontaju da bi valjalo da ostaneš budan (na primer ako te neko konstantno šuta ili oće da te ubije, ne bi valjalo da zaspiš) onda teraju koru velikog mozga dostane budn

    Hehe, slikovito.

  9. :) Pa, Kaunte uvek valja zabiberiti, lakše se pamti. :)

  10. Прочитао сам, ал опет јебига, не могу да спавам бре.

  11. Draga Smo. i gugi... ponekad kada se derem uz krajišku muziku i preteram sa rakijom i pivom, a pre toga se nažderem ja'njetine ili prasetine, 'oće glava ujutru da pukne. Nemojte da mi spominjete rasol, jer ga nemoš naći u avgustu mesecu... nešto kiselo, tipa čobrbica, to neće niko da mi skuva, pod izgovorom da sam stoka ili stoka+epitet. 'Ladan tuš isto ne vredi, topao još manje. Šta vi preporučujete? Probao sam čaj vruć, još malo pa vreo samo hvata mučnina i još gora situacija bude... je l' ima neka caka da se pazari? Probao sam da se narokam magnezijumom, ali opet mi bude odvratno, jer svaki magnezijum ima loš ukus... probao sam magnezijum i vitamin C u jednoj čaši zajedno, ma kak'i...

  12. hahaha, Dutji, što piješ kad ti škodi? lololol
    Znaš kako kažu, klin se klinom izbija, pa ti udri i sutradan isto... :)

  13. Maćori, tri dana sam bez prekida tukao, od ujutru do uveče... možda koji sat pauze... mora neki lek da postoji, ja već čitam Jovu travara, samo mora da odem na planinu Rtanj, da naberem 200 grama Homitske lepotice sa 20 grama julskog maslačka...

  14. БОЛИ МЕ ЗУБ БРАТЕ

  15. БОЛИ МЕ ЗУБ БРАТЕ

    Meni uvijwk govorili " ne misli na njega

  16. Dutjase, uzmi NIGHT FEVER od Biofara, odličan je!!!
    ako ni to ne pomogne, onda menjaj kafanu ili se deri uz metalike :)

  17. koliko se lako nabija tolerancija za zolpidem?

  18. e da ga jebem, to ne znam
    Smo, odgovori čoveku ali nemoj da pišeš referat lolo

  19. Aj neka mi neko da neki link đe mogu da vidim kako da koristim žalfiju u svrhu drogiranja.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.