Posavetujte sa Vašim apotekarom

  1. smorka megatronka
    Povadi sve zube, verovatno i ovako kurcu ne valjaju. :) Šalim se, treba dodeš kod stomatologa, ali i kod doktora, mož' biti neka infekcija desni, korena zuba, (ne mora ni samo usta), mož' baš svašta da bude. x(

    Ja mislio ovo tema za zajebanciju, kad ono, Smorka stvarno pomaze. Zajebavao sam se, imam samo 2 plombe na sesticama. Ok su zubi :)

  2. Da, ali samo koža, nećemo aplastične anemije i sive bebe. :)

    Jooooj, jebote, nikad, nikad neću zaboraviti jedno predavanje. Bilo je vezano za streptomicin. Pa kace prvi put otkrio kako je bio vredniji od zlata i ta sranja, jedini lek protiv tuberkuloze, ali ono, oštećuje slušni živac i bubregi, pa su i neki poznati tako ogluveli (nepoznati jelte nisu bitni)... I sad ona nas pita: pa šta vi mislite zašto se još to proizvodi kada ima i boljih lekova? Pa, jeftino je, nećeš valjda sirotinji dati kombinaciju nekih efikasnijih lekova davati, još i prirodni proizvod... :D

    POJENTA OVOG HUMANOG ZANIMANJA JE DA SE NOSIŠ U TRI LEPE AKO NEMAŠ PARA

  3. POJENTA OVOG HUMANOG ZANIMANJA JE DA SE NOSIŠ U TRI LEPE AKO NEMAŠ PARA

    Važno je učestvovati :D

  4. Važno je učestvovati :D

    Nikako, ako učestvuješ, usporavaš proces za one koji imaju para! Inače, jedan od razloga zašto mi je Meg kul, bio je radnik u sektoru C-12, mislim, i izrabljivali su ga iskvareni senatori, na kraju je stekao popularnost u ilegalnim gladijatorskim borbama i oterao svet u pičku lepu materinu. Ovo ima jaaaako mnogo veze sa ovom temom...

  5. Nikako, ako učestvuješ, usporavaš proces za one koji imaju para!

    Ako ništa, to je dobitak.

    Ovo ima jaaaako mnogo veze sa ovom temom...

    Ko ga šljivi, vidiš da su ljudi zdravi, niko se ne žali :D

  6. Svaka čast koleginice, vidim da si bila vredna... moja pauza je prošla, tako da, izvolte pitajte...

    Edit: Smorka, nestašica je galenikinog hloramfenikola ima samo makedonskog u prodaji
    Sad sam ti iščitavao savete i verujem da ćeš biti jako dobar farmaceut... proričem ti mesto na specijalnom šalteru za slušanje briga i muka pacijenata... ali, ne brini na tom mestu se nikad niko nije dugo zadrž'o :)....

  7. Slaću joj ja pacijenata, ako ništa, kod nas ima bolesnih ljudi. :)

  8. E, viš', zato si ti tu u praksi, ja sam još na mehanizmima, a to koliko čega gde ima trenutno, generička imena lekova, to dok se ne zaposliš ne znaš. :)

    proričem ti mesto na specijalnom šalteru za slušanje briga i muka pacijenata..

    Jedan mi je lik rek'o da bi 'ladno mogl ada naplaćujem usluge slušanja drugih ljudi, jebote, hahahahhahahahhahahhaha! I ti si kul, nedostaje zajebanata među medicinarima, nekako su mnogo.... Fini.

  9. A da ja vas pitam zašto više nema efortila? A? Ćutimo? Ne isplati se farmaceutima? :)

  10. kaki efortil, žvaći beli lukac pa će da viš, ajeaaaa

    @smorka
    čega sam se sve naslušao sad najradije idem da pravim magistralu i da defektiram robu

  11. ne treba meni, ja se lečim srednjevekovnim metodama - svako tri meseca odem u zavod i pustim krv :)

    Mati je koristila efortil, jedini lek koji joj je pomagao jer ima probleme sa radom srca samo kad se iznervira, a to je bila neverovatna magična tabletica koja se pije po potrebi. Nego je koštao ko dve kugle sladoleda pa Galenika prestala da pravi jer se slabo zaradi...

  12. Gugi, pošto trodon?

  13. Mati je koristila efortil, jedini lek koji joj je pomagao jer ima probleme sa radom srca samo kad se iznervira, a to je bila neverovatna magična tabletica koja se pije po potrebi. Nego je koštao ko dve kugle sladoleda pa Galenika prestala da pravi jer se slabo zaradi...

    Pitaću profesore, ako se usude da mi kažu, možda je Pušač negde u blizini... :D Promet lekova još nije meni dostupan, to su arhive za više stupnjeve mračnih učenika i radnika u mračnim ustanovama. :D Ali da, imali smo i predavanje o tome na, mislim imunologiji, ovo je malo obrnut slučaj, recimo postoje antitela na TNF-alfa, glavni uzročnik zapaljenskih reakcija kod reumatskih oboljenja. Jaaaako su efikasana (daleko bolje od brufena, diklofenaka i tih nesteroidnih čuda), ali..... Skupa za proizvodnju. Tako da se pripisuje samo najgorim slučajevima, ili pogađajte-bogatima! Imaš i priču za streptomicin neku stranu pre. Very sad da ti to lično profan priča.

  14. ovo je lekić koji kupiš u januaru i, ako imaš mnogo problema, ponovo u julu - toliko se malo troši, a praktično džabe u prodaji

    naslušao sam se i ja priča o ekonomskim uspesima i "uspesima" od profana, njih kad odslušaš dođe ti da kupiš dve ovce i odeš u planinu...

  15. Radijacija

    Gugi, pošto trodon?

    ne radim u državnoj apoteci, tako da ne znam... treba ti dupli recept za njega, to sigurno

  16. cim sam video radijaciju,ocekivao sam savete za trilion lekova,al sve se stopilo u trodon ::)

  17. Ja bih samo da se iskukam da me napadaju komarci užasno. :(

  18. ne radim u državnoj apoteci, tako da ne znam... treba ti dupli recept za njega, to sigurno

    Ma zezam se bre. :)

    cim sam video radijaciju,ocekivao sam savete za trilion lekova,al sve se stopilo u trodon ::)

    Možeš dobiti samo savete za antidepresive i ostale lekove sa punim ili praznim trouglom.
    Bromazepam, Trodon, Bensedin, Ksalol, Lorazepam, Deprozepam. Itd...

    Ono što su mi davali da pijem, za to mogu da dam savet.

  19. a, što si pio te lekove bre? koj ti je moj?

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.