Prijava

ljudi, ja ne znam šta da vam kažem. stvar sa morbidno gojaznima je u prostoj, i svima dobro poznatoj - zavisnosti. neko se navuče na dop, neko se navuče na alkohol, neko na pljuge, a neko na hranu. i kao svaka zavisnost - teško je prekinuti.

morbidno gojazni ljudi obično krenu kao prosto debeljuškasti, ili skloni gojenju, i upadnu u začarani krug - nesrećni su jer su debeli, pa utehu nalaze u hrani (tzv. comfort food), a onda se još više goje, pa su još više nesrećni, pa još više jedu da bi osetili makar taj osećaj oralnog zadovoljenja, itd... da bi se "skinuo sa hrane" moraš da imaš đavolsku odlučnost, kao što je slučaj sa svim zavisnostima...

e sad, ovde se govori o kategoriji morbidno gojaznih (morbidly obese), ali i nama što se ceo život borimo sa kilogramima nije lako... s jedne strane mogu da razumem kako je lako nagojiti se (ja samo pogledam čokoladu i ugojim se kilo), ali ne mogu da razumem kako ne mogu da odrede neki plafon i gledaju da ga ne pređu...

inače, koga zanima, može da pogleda specijal džejmija olivera "eat to save your life", gde u emisiji seciraju debelog mrtvaka, pa da vidite kako izgleda organizam morbidno gojazne osobe (pluća malecka i crna kao u pušača), a možete da bacite pogled i na fenomenalno fantastični BBC serijal "the truth about food", ima 6 epizoda po sat vremena, genijalni serijal.

https://www.youtube.com/watch?v=jk05Ti8dVVg

http://www.youtube.com/watch?v=mue6z0igQIU

Debeli ljudi dižu nivo vode u bazenima.

дебели људи гнусно прде и живе у лажи

u emisiji seciraju debelog mrtvaka, pa da vidite kako izgleda organizam morbidno gojazne osobe

Da ti kažem, nikad nisam video bubreg u više loja, mora da je odatle dolazio sav taj endorfin.

Kad već pomenu Džejmija nedavno vidim lika na onom kitchen kanalu i da ti kažem da se fino bucnuo, ne sećam ga se takvog s početka karijere. Kontam da ga je žena uprasila jer valjda ume samo da skuva viršlu i ispeče jaja, a opet možda je i naučila ponešto u međuvremenu, recimo sarmu i punjene paprike.

Nego, ne znam da li ste primetili, ali devojke koje nisu imale problema ranije sa okolinom vezane s debljinom, ostale su debele i nikakve. To su one kao koje su sa svima bile kul i kao ortaci; dok su ove što su bila podjebavane zbog kilaže postale mnogo vitkije, neke čak i dobre ribe. Baš sad razmišljam, i svaka koju su podjebavali dok je bila klinka se dovela koliko-toliko u red... ili se ubila, ali su takve u manjini.

bogme, teorija ti pada u vodu, apsolutno sve ribe koje poznajem, a koje su oooozbiljno đembele, nikad nisu zbog pritiska okoline smršale, već naprotiv, kritike bi ih još više demotivisale....

Lemajo, u nekom mom enviromentu je tako. Neke koje su bile pod pritiskom jesu izludele, ali se veći broj njih doveo sebe u red. Ove koje se nisu opterećivale kilažom su uglavnom ostale iste, ili su čak još suficitirale. Naglašam, u mom okruženju. A kod žena kilaža u velikoj meri zavisi od građe, pošto devojke sa širokim kukovima i niskom guzicom imaju sve predispozocije da se nepažnjom dovedu u haotično stanje.

Večeras u teretanu došao neki debeli, al' ono baš tele, građen kao božićna jelka i radio na istoj klupi gde i ja. Samo da napomenem da je smrdeo kao 10kg pokvarenih girica, onaj smrad karakterističan za debele ljude. I kako je ustao s klupe, ostavio jebenu loknu od litar guzičnog znoja na istu. Ja sam nekih 5 minuta gledao šta da radim, pošto nisam imao drugu klupu a trebala mi je. Morao sam tražiti od gazde neku krpu i Cif, pošto sam imao utisak da je bilo radioaktivno.

Ovo si ti provirone s promenjenim nikom, dok ja skontam, niš' od sad za ubuduće da znaš uvek nosi još po koju krpu u teretanu.

Mnogo mi je ružnije da čujem nafuranog sportistu i bildera kako se puva okolo svojom linijom i prezirom prema nenafuranima nego da vidim užasno debelog čoveka kako ždere pečenje golim rukama. Mislim, ok, ljudi, bildujte i sve tako to, al zašto bacate hejt? Što neko ne odgovara vašim estetskim kriterijumima? Nije mi jasno.

Nisam nabildovan, kao ni nafuran, ali ovo je sve za dobrobit ljudi koji pate od ozbiljnog viška. Ovo je moja briga za njih, ako me razumeš.

ahahhaah pazi ga prvo pljuje debele što se ne aktiviraju da smršaju, a posle toga pljuje debelog koji skida masti u teretani i vežba jer je svestan svog izgleda,aman odluči se čoveče ajoj :'D

Nisam nabildovan, kao ni nafuran, ali ovo je sve za dobrobit ljudi koji pate od ozbiljnog viška.

Nisam mislio baš na tvoj gornji post i konkretno tebe, već sam imao mnogo prilika da vidim prezriv odnos neke šta znam, "gimnastičke" elite prema onima koji nemaju savršeno i izvežbano telo. A u pičku materinu, nekad se išlo u zezanje, deca slala da igraju folklor i uče flautu, bilo je kul biti načitan i talentovan i šta ti znam, a danas klince na tenis, fudbal, ti na zumbu, teretanu, preparati, saveti nutricionista, kalorijske vrednosti... Ništa se meni to ne sviđa. Mislim, ok je biti u formi, ali fetišizovati to nije u redu.

Debeli treaju da vežbaju u svoja četiri zida. Bar dok se ne prepolove.