Vratiće se Džoni?!

  1. Јебала вас тема, неко помену да је мислио да се Курајбер повукао.

    Дремнух малопре и сањао сам како се Џони налази у некој огромној стакленој посуди, као они ванземаљци по филмовима, оно са оном зеленом тешношћу и неким светлом..а Агилни на микрофону грубим гласом прича о свим Џонијевим заслугама.
    Јебено зајебан сан људи.

  2. lolololo dobro je da nisam zamrznut u karbonitu k'o Han Solo

  3. Nego što se tiče teme, šta znam. Mnogo se veliki kult pravi od prosečnog muzičara, sa prosečnim pesmama, onako pevljivim hitićima ispresecanim sa samo nekoliko onako malo mračnijih pesama.

  4. Џони, колко си Азре преслушавао ван ових стандардних петнаестак песама које се врте? (Нисам у фазону секте ил да скачем што се неком не свиђа исто што и мени, само ме интересује, стварно)

  5. Nego što se tiče teme, šta znam. Mnogo se veliki kult pravi od prosečnog muzičara, sa prosečnim pesmama, onako pevljivim hitićima ispresecanim sa samo nekoliko onako malo mračnijih pesama.

    Oooo daleko od toga. Ja pegliram na Balkan, Usne vrele višnje i sl. al zato otkidam na Big bang, Balegari ne vjeruju sreći, Melankolija, Klasičan znak...
    Ako izuzmemo Azru u kojoj je takođe imao pregršt odličnih tekstova.

  6. Џони, колко си Азре преслушавао ван ових стандардних петнаестак песама које се врте? (Нисам у фазону секте ил да скачем што се неком не свиђа исто што и мени, само ме интересује, стварно)

    Dosta. Prosečna muzika po meni. Čak i pomalo ispod proseka. Da Arle, usne vrele višnje je jedna od najglupljih pesama koje sam ikada čuo.

    Nemam pojma. Azra mi nije nešto i to je moje mišljenje, posebno mi nije toliko dobra da se pravi kult od njega, proseka običnog. Može da snima opet pesme sa Dejanom Cukićem. Dva proseka zajedno.

  7. Eee, nemoj tako, Azra je do jaja bend, u top5 ili makar recimo top7 bendova sa ovih prostora, ali je Štulić džiber.

  8. Dosta. Prosečna muzika po meni. Čak i pomalo ispod proseka. Da Arle, usne vrele višnje je jedna od najglupljih pesama koje sam ikada čuo.

    Nemam pojma. Azra mi nije nešto i to je moje mišljenje, posebno mi nije toliko dobra da se pravi kult od njega, proseka običnog. Može da snima opet pesme sa Dejanom Cukićem. Dva proseka zajedno.

    Питам јер сам имао два раздобља у којима сам слушао ту музику. Азру, Атомско склониште, и сличне бендове за које сам тек после провалио неке ствари.

    Кад сам је раније слушао, као клинац, знао сам за оних пар хитова и то је то. После тога, опет сам узео да обрћем, и сад ми је Азра феноменална, посебно због неких тема које се обрађују у свим тим песмама, а којих сам постао свестан тек кад сам мало порастао.

    Што се музике тиче, Џони појма нема да свира, просечно саставља музику, често фалшира на концертима, ал мислим да Азру нико и никада и није слушао због музичке подлоге, него првенствено због текстова, посебно оне мање познате друштвено ангажоване песме (Анђели, Недјељни коментар, Ужас је моја фурка, No comment, и наравно Курвини синови, су само неке од тих). Екстра што Џони има и харизму, ал то је већ субјективни доживљај.

    Ша знам, укуси су различити, ал откако сам их поново обрнуо, имам потпуно другачији доживљај тих песама, а то нема претерано везе са музичким даром било кога од њих.

  9. Nego što se tiče teme, šta znam. Mnogo se veliki kult pravi od prosečnog muzičara, sa prosečnim pesmama, onako pevljivim hitićima ispresecanim sa samo nekoliko onako malo mračnijih pesama.

    ZAR I TI SINE BRUTE!?
    Ništa, nadao sam se da ovu rečenicu nikad neću morati da izgovorim, ali je sada svaka nada izgubljena:
    KIZO, BOMBBARDUJ BEOGRAD!!!

  10. Azra su jebene Neverne Bebe, samo malo lošije produkcije.

  11. A zašto Vojvoda nema svoju temu sa sličnim naslovom kao ova?!

  12. Azra je sirovi rok, bez šminke, samo paljba, zato volim da ih slušam. Odavno sam se distancirao od upoređenja djela (muzike, knjiga itsl) sa njihovim autorima. Može Štulić da bude i Marsovac, i esesovac, i gende, nebitno, skidam kapu na opusu i porukama koje on šalje.
    ŠTA ČEKA OVAJ KIZO??? ;)

  13. Koja paljba crna kod njih? Mrtva puvala.
    A to što ti zoveš sirovo, pomešao si. To je nekvalitetno, a velika je razlika između sirovog i nekvalitetnog. Neverne Bebe ali kao umetnici su i sirovi.

  14. E, čuj, Neverne bebe... Azra ima dosta brzih pjesama. I tekstovi su ne-u-po-re-di-vi.

  15. Товари те Курајбер бре :П

    Azra je sirovi rok, bez šminke, samo paljba,

    Одлично речено.
    Баш због те ''сировости'' стиче се утисак да ''нису нешто'' што се музике тиче. Слажем се, донекле; има ту доста занимљивих мелодија које би лако могле да се ''насвирају'' и обогате.

    Азру, Атомско склониште, и сличне бендове

    Сличне лол? Осим језика на ком певају не видим других сличности.

    Људи, да вам кажем да знате: Азра је уберплодитељски бенд. Био овакав или онакав - Џони јебе. Ако не мислите тако, грешите. Чраст ми. Јур вронг!

    Тако једноставан приступ прављењу песме са тако масивним производом ја нисам чуо још од Дилана и Битлса.

  16. Džoni čoveče, nemoj dideš, ti si dobar autor, ostani... :'(

  17. Има и сличних бендова, него ајд сад да не скрећемо тему. Можда не са тако јаким и директним порукама, ал има. И Атомско склониште има исти фазон ко Азра, само што им је музика далеко боља и нису толико директни. Ал ни њих ко клинац нисам капирао.

  18. Džoni je genijalan kao umetnik, ali od kad je otišao me iritira jako i gnjida je. Nešto kao Morisi i još par muzičara, lično su govnjivi. I nemoj nikad da porediš Dilana sa Štulićem. Dilan JEBE.

  19. Tekstovi u rangu Željka Joksimovića u simbiozi sa Ivanom Negativ.

  20. Људи, да вам кажем да знате: Азра је уберплодитељски бенд.

    Ovde se meša prošlost i sadašnjost. Džoni ne da prošlost drugima jer će da umre od gladi, a suviše je kul da pravi sadašnjost za ove seljake ovde.

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.