Prijava

seli smo i preračunali - novac koji nam sleduje od dedine kuće njoj bio dosta da završi svoju, a od stana sam ja završio svoju, sad oboje imamo kuće, s tim da majka živi kod mene, ali ima svoj sprat odvojeno...

Šta serete vi? Kakva bre imanja? Ako se ima imanje i to se obrađuje i ulaže se zajednički. Ne može sve sinu, ko ga jebe.

pa zbog toga mnoge ostaju u nekim kvazi brakovima gde ih pijani brka mlati godinama, a da se vrate nemaju kud.

Upravo to. Onda bi bratovljefva obaveza bila da je primi natrag, a to se često ne dešava kao u onom slučaju kad je onaj lik pobio 11-oro ljudi. Kacu intervjuisali brata, on rekao nešto tipa ona se udala i to je kraj mojih obaveza prema njoj. Mora bar dima garanciju da može tu da se vrati za ne daj bože, a to se najlakše poštuje ako ima svoje parče zemnje.

Vrlo često dušo nije isto što i uvek.

Eto, moje rođene babe sestre ćerka je bila dobra devojka, koja je totalno bila zapostavljena od njenog prepotentnog brata koji se eto posle ženio četiri puta, isto tako je prodao stan od roditelja, sve to spućkao i šta sad? Ništa. Ona se sreća udala za dobrog čoveka pa žive zajedno u stanu, ali se isto tako ona mnogo više brinula o roditelima nego taj njihov, bože moj, sin. Nema tu pravila, oba deteta da imaju svoje kad će već oboje raditi i zarađivati.

Kakvo bre zajedničko ulaganje i obrađivanje kad se sestra uda 150 kilometara odkuće.

Podeliti svakom jednako. Doduše, imaš ti idiota i neljebara od dece oba pola, takve bih glat izuzeo iz nasledstva jer će sve proćerati, al' jebiga - de ti dokaži budali da bez ljutnje prihvati da je budala. Podeliti jednako ipak, pa neka svako radi sa svojim delom šta hoće.

Čak mislim da kad je neko dobro imućan - deo nasledstva dati u neke dobrotvorne svrhe (sirotištu, obdaništu, školama) a decu otškolovati ili im dati neki zanat, i samo jedan skroman deo dati da imaju za početak pa neka oni dalje rade za sebe. Gotovo svi ljudi koje znam, a koji su dobili gotove pare na ruke bez svog rada, su ili proćerali, ili i proćerali i postali loši ljudi. Neki su i izginuli divljajući u saobraćaju, neki ušli u kriminal, iz čiste obesti, ne zato što su im pare trebale.

Kakvo bre zajedničko ulaganje i obrađivanje kad se sestra uda 150 kilometara odkuće.

A kad je obrnuto?

moje rođene babe sestre ćerka

Jedva provalih, mamina sestra od tetke...

Jedva provalih, mamina sestra od tetke...

Čekala sam nekoga da to malo bolje objasni, ja nisam mogla odmah da se setim. :D

u mom slucaju pola pola nikako. sestra je uvek dobijala vise kesa od matorih od mene a ja vise sljakao od nje. kada se udala ja pravio pauzu u skolovanju da bih zaradio novac za stan. i sta sad trebalo bi da delim stan sa njom? vec se vodi na mene lololo.

ako joj bas treba eno joj njive pa neka kopa ali nikako da prodaje. isto sa kucom, moze da zivi ali prodaja ne dolazi u obzir. ona se zaposlila i ima dobru platu sa srednjom skolom, radja decu a ja se mucim i sa faksom, gledam od cega cu decu da izdrzavam ako se uopste odlucim uskoro da se zenim.

inace bih voleo da zena udje sa istim ovim sto ja imam u brak ali znas kad ce to da se desi? ja sam teskom mukom zaradio ovo sto imam a ona je isla na letovanja zimovanja i trosila na krpice. njenog caleta boli tuki ima 3 cerke, poudavace se a on za njega ima dovoljno

oghma infinium
Jedva provalih, mamina sestra od tetke...
Čekala sam nekoga da to malo bolje objasni, ja nisam mogla odmah da se setim. :D

Зар теби мамина родица не дође тетка, да не компликујемо ?

Ne postoje ravne casti.
Evo primer:
Mile, umro si (jebiga). Ostavio si iza sebe kucu. To si podelio na ravne casti 50-50. Sin vec ima svoju kucu, a cerka hoce da kupi stan. Hoce da proda kucu. Nece da zivi u tom selu i hoce sa muzem u grad. Procenjena vrednost kuce je 30 000e. Sinu se to ne dopada i nece da proda. Pocinju svadje, jer ne mozes prodati 50% kuce. Zapravo mozes, ali ne postoji normalan covek koji ce kupiti 50% necije kuce. I sta onda?
Deca se svadjaju, a neretko se to zavrsi tako sto prekinu svaki kontakt. Kuca ostane da se stara sama o sebi. Polako propada, niko nece da se brine o njoj jer "nije njegova".
I posle nekog vremena, ta kuca nece biti ni za kurac. Ti si mozda ceo svoj zivot odvajao sa strane za tu kucu, nisi vodio decu na letovanje samo da bi zamenio crepove ili sagradio supu.
Takvih primera u mom selu i okolini ima nevrovatno mnogo.

Nek su i komšije, ćerki otac mož i kuću da napravi, da joj pomaže finansiski al sinu se imanje nedira.

dođe Mitke, ali moraš razdvojiti od rođene tetke, da ti onaj njen brat ne bi bio preblizak :)

У селу је зајебано, да се не парча земља, ''не ваља да се продаје'' и томе слично. Опет зависи и односа у породици, али ако је све нормално фифти-фифти, поштено.

Јооој, како се у Србији комплијује са тим брат од овог, брат од оног, не може вас човјек по'ватати. Кажи једноставно "неки" рођак и енд оф стори. Ха ја. :)

Normalni se ljudi lako dogovore, evo ja imam dve ćerke - namera mi je da ostavim pola kuće ženi, a pola kuće da podelim ćerkama. Ionako je bračna stečevina (vodi se na mene zbog poreskih olakšica), zajedno smo ulagali, a da ne bi zetovi isterali taštu posle moje smrti :)

Inače, uzdam se svim silama da će moje ćerke živeti tako da im ova kuća služi za sprdnju kao sirotinjski objekat. Dakle, planiram da ih dobro iškolujem i oteram iz Srbije...

i vidim da mnogi mesaju ovde posed te porodice i prava cerke. svaki normalan covek bi primio sestru nazad u kucu ako lose prodje u braku ili nema od cega da izdrzava svoju decu. pa jebem mu mater sestra mi je.

e sad da dodje sa svojim muzom? hm. pa zete radi nesto jebem mu mater. sestro sta da ti kazem, bolje biraj sledeci put. ja njoj moram da pomognem a za njega me bas nesto boli kurac da izvinete

inace

Eto, moje rođene babe sestre ćerka je bila dobra devojka

je recenica zbog koje je vredelo otvoriti temu.

ja se nadam ako nista drugo da ce i moje rodjene babe sestre cerka biti dobra devojka, ostalo cemo lako

Nemoj zajebavati Mitke, moji baba i deda imali devetoro dece - početkom avgusta mi jedan brat postane otac po drugi put, a sestrina ćerka se porodi po prvi put, za pet dana sam postao i stric i deda :)

Srbijanci decxko, brojite rođake, na zbunjujte svet! lolo
Ovako: brat/sestra, pa rođak(a)-i-ti, gde je i = {1, 2, 3, 4...}.

Ih, pa to podeliti na brata i sestru je i lako... Šta ako, npr. kao kod mene, imaju dva brata i dve sestre... lol :)
Šalim se naravno, ćale mi je skroz realan lik, tako da uopšte ne sumnjam u njegovu ispravnu odluku...

Svakako, treba dati i ženskoj deci! Što si pravio ako neš da paziš na njih? :)

Pa čak i budali, što kaže Luks, treba dati deo. Jbg, prosto treba paziti i na slabije članove porodice, a ne da ih ostavimo da crknu. Ovako, iako proćerdaši, tebi mirna savest, ti si dao što si im'o, a ako ne ume, jbg... Jedino može da se nada da će naći sažaljenje kod brata/sestre...