Prijava

Brusa na stranu jer ne ulazi u raspravu, ovde samo janpi piše realno koliko mi se čini.

Kako roditelji odrede.
Oni su radili i zaradili.
Šta sad tu ima deca da se pitaju?!

Brat i ja dobili po pola od imovine. Tako smo vaspitani.

bruse dechko a sto ti nisi zaradio da kupis po stan tim cerkama nego delis taj kucerak na 3 osobe??? teras decu da se pate po inostranstvu, to ti je plan? pa obezbedi devojkama da imaju gde da se vrate ako im ne uspe tamo a ne ta fora zavrse faks i paljba

majav a sta ako mu to nije dovoljno? sta ako mora da ode na miraz? jel znas koliko je to komplikovano za muskarca, posebno u selu?

boxer jebem li ga, ja sam ipak imao srece da se sestra uda normalno i da joj nije potrebna moja pomoc. ono para sto bih mogao da odvojim i da joj pomognem (da joj je to potrebno) trosim na 2 sestricine, da njih obradujem. a evo trudna je i treci put, jebem mu leba samo 3 cokolade 500 kinti :D

inace kada sam kupio stan sestra je odmah dobila kljuc, kad god joj zatreba moze da dodje. a kucu u selu takodje moze da koristi ako joj zatreba, to se podrazumeva.

Kako roditelji odrede.
Oni su radili i zaradili.
Šta sad tu ima deca da se pitaju?!

Šta roditelji odvajaju decu? Jedno više vole od drugo ili šta?

janpi, moj kućerak ima dva stana po sto kvadrata sa zasebnim ulazom...

janpi sad ga usra, živimo u Srbiji jbt, zaradiš kurac.

Boxer, mislila sam na običaje gde se udajom ćerke zbrinu mirazom. Sinovima se ostavlja imovina i briga o roditeljima. Verovala sam da to više ne postoji....al' nije tačno.

I jeste, u pravu si. To se svede na pitanje "koga roditelji više vole".
I meni je to bezvezno.

Ајд овако, ја ћу вам испричати причу како се издешавало са мојим прађедом.

Он је имао 4 сина и ћерку. Мој ђед је био најстарији од њих, радио је највише и све то. Кад се оженио бабом, није више хтио да буде на сметњи и напустио је имање и отишао да ради код неког ујака као слуга, само да омогући браћи и сестри код куће колико толико нормалан живот. Пошто га је тај ујак малтретирао, ђед потегне за БН и за 2 коња којима је дошао замијени једно парче земље и ту се скући. Радио је, надничио, са бабом заједно и читаво имање које сам већ качио на некој од тема су он и баба стекли крвавим радом.

Елем, у међувремену, тројица преостале браће су одлучила да своје парче среће траже у Њемачкој, и у једном тренутку су сва тројица отишли одатле, а ђедова сестра се удала и отишла. Прађед је остао сам. Човјек је фино преосталу земљу подијелио на 5 једнаких дијелова, и разочаран тим што су га ова тројица браће напустила, објесио се. А био је најјачи домаћим у селу. Послије су се сва тројица вратила, један је остао да живи на том имању, а двојица су распродали земљи и прешли у Бијељину. Тај што је остао у селу, живи као посљедњи биједник, рођена дјеца га не бендају ни 5 посто, скоро све су распродали, а ова двојица што су прешли у Бијељину не говоре међусовно јер се суде око неког парчета земље којег се јадн одрекао другом у корист.

Хвала Богу да је ђед на вријеме побјегао одатле и самом себи обезбједио живот, поред ових баксуза ко зна шта би било да је остао.

Ето, прича о томе да и мушкадија често могу да буду злобна, да је најбоље договором покушати ријешити ствари. Ако не иде, продати све, подијелити износ на једнаке дијелове и играти се разлаза.

Lakše Bruce, pa ovde ima roditelja sinova......
;))

Boxer, mislila sam na običaje gde se udajom ćerke zbrinu mirazom. Sinovima se ostavlja imovina i briga o roditeljima. Verovala sam da to više ne postoji....al' nije tačno.

Ja ovo pišem sve vreme. Naravno da toga ima još i dobro je dok je tako.

Lakše Bruce, pa ovde ima roditelja sinova......
;))

Prijo moja, lako ćemo, kod mene svi dobrodošli :)

ok, izvini, velika kuca. opet, sta ako odluce da zive negde dalje, imas li ti kesovinu da im kupis po stan?

daj boze tvoja zena ce ziveti 90 godina, sta ce one do tad? imas li ti neku opciju za slucaj da ne zele da zive tu gde ti zivis a trebaju im pare a da ne ukljucuje prodaju kuce?

komplikujem, znam :)

шта ти је мод, и тестамент сочинијо :)))

реално, срање настаје кад маторци умру. тад настаје похлепа, посебно ако мањка кућног васпитања, што рече др маја.

јанпи, ако је зет неки добричина и не уме да се снађе у нашем резервату, јел би му реко да пољуби капију, леба ти, па нек је та капија и у Дубичу?

Nemam pojma, dao bih joj 50% ali da nekako ne može da proda to bez saglasnosti brata ako 'oće dode u velegrad. I da on ne može da proda bez njene saglasnosti ako 'oće dode u velegrad. A kako bi i mogao da proda kad je 50% njeno jebeš mi mater. Sve u svemu da imaju ista prava oboje ali da se ne prodaje ako ne žele oboje. To bi mi bila poslednja želja, valjda se ne bi svađali.

. Ако не иде, продати све, подијелити износ на једнаке дијелове и играти се разлаза.

Mozda dok su roditelji zivi. Kasnije ako je barem jedno od XY dece pohlepono, od toga nema nista. On ne da za te pare i tacka.

Koliko vi unapred planirate...Kao moj teča, napravio kuće sinovima, i oni, jadni, moraju da žive gde je on odredio.

ništa ne komplikuješ, još nisam previše mator, daće Bog da se zaradi još - ne mislim ja da ovo što imam ostane jedino na svetu, a druga stvar, ako su dobro obrazovane u svakom gradu mogu naći posao od kojeg sebi mogu plaćati stanarinu ili dići kredit za kupovinu stana, prodaćemo ovo pa dati za učešće...

i mene je tazbina pomogla, pomoći ću i ja moje zetove ako budu ljudi...

Koliko vi unapred planirate...Kao moj teča, naparavio kuće sinovima, i oni, jadni, moraju da žive gde je on odredio.

Marcipan, moje je viđenje da im treba obezbediti nužni smeštaj, da imaju gde prenoćiti dok se ne snađu. Jebeš ti to pravljenje grobnica dok su ljudi živi...

Tačno, jedan se brat i odselio da bude podstanar, teča samo što nije šlogirao, doživeo to kao izdaju. :)

moj kućerak ima dva stana po sto kvadrata sa zasebnim ulazom...

http://www.dodaj.rs/f/30/sd/1kX0SU8l/cribz.png