Prijava

Господи помилуј, сужњи господаре владарима, лака земља кметима што феуде држаше. Поспи прахом вечности, ватра пада, задах јучерашњице осећа се, бездану се дно види. Камени на камену осташе, усташе и одоше, одора краља на просјаку стоји, видим дан, ноћ се спрема. Хулише богобојажљиви, шљиве не родише, коров храна богатима постаде. Лека нема, умрети нећемо, болови нас једу, болове прождираћемо, једу нас, једемо ми њих, ком опанци, ком обојци, победа је кап весеља у мору пораза. Молимо се погрешном тражећи од правог правог награду, свијамо гнездо, кукавице излежемо. Пожар је велики, људи се греју, не, не, остави ту кофу с водом, долази зима дуга и хладна. Вук вуку постаде човек, пас и мачка се слажу, змија јабуку појела, покварила је стомак од силних пацова.

Пиво. Прва асоцијација: грожђе. Ех, ко не воли тај дестилат шљиве. Гледаш ону гајбу, просто те мами да попијеш још једну чашицу. Тражиш од конобара да ти донесе још један бокал. Мало ти је цело буре. Само још једну чашицу, само још једном да осетиш ту сласну мешавину хмеља и јечменог слада. А волиш вино. Уствари, не волиш га него га обожаваш јер ништа боље од квалитетне кајсијеваче.

Музика свира... То црно вино ти делује црње од ноћи, слатко, просто клизи низ грло, ал' у ноге удара... К'о бата Ђора некад у Звезди... У оно време кад је говорило да дупе жену краси, а Звезду Стане Караси...

Музика свира... Баш песме по твојој мери... Цига му га опако дао по танкој жици... А код Милета у "Монаку" служе добру јабуковачу. Уствари служе они и Мерак пиво, раније и оно ЕМ БЕ, што га је Ристовски рекламирао, али за такве посебне и драге госте као што си ти, увек Миле бира најквалитетније бело вино, да ти уз литру Књаза добро легне.

Музика свира... Није лоша та виљамовка што је пијеш. Слађа служи. Донеси, Като, још једно пиће, донеси, Като, донеси, донеси... Јасмина беше жена за све... Тако је говорио Миле. Китић.

Музика свира... Довршаваш тај розе. Одавно ниси пио тако добро пиво. Питаш се ко пече тако добру ракију... Испијаш последњу чашу док Цига са виолином плаче за родним крајем и пева:

БЕНГАЛУРУ ЏАНУМ!
БЕНГАЛУРУ ЏАНУМ!
ЗА ЊУ ДЕЛХИ!
УВЕК СИ ЧЕНАЈ
У ЏАЈПУР МОМ,
КАЛКУТА, МУМБАИ!

Kad sam juče stavljala zimnicu
turila sam repu u guzicu.
Stavila sam 200 trista kila,
nek se nađe ide ljuta zima.
Kad sam prekjuče mesila paprike
čula jesam neke strašne krike.
Čula jesam, digla mi se patka,
ode moja kanta da se šljapka.
Yes, a kupus, jes a čabar, jes a pita od čvaraka.

ја наслов испрва прочитао као ''апсурдне пичке'' и нисам био изненађен собзирмо на количину тема које у себи садрже деривате именице ''пичка''.

Love me love....
Svinja New Jersey.
A best tog.
I miss You, eh, you, eh Crocodile.
A moj...
A bombona,
a jorgan i ooooohhhhhhhhhh
I miss you a men's tongue.

(Zamišljati u ritmu blues-a da bi doživljaj bio potpun)

ПОГЛЕДАЈ

Погледај, љубичасте лете,
ниси, мала, дете.
Авокадо у кавурму умочи,
гледај ме у очи.

О, стани, додај гас, не кочи,
идемо у Сочи.
Немам ја ништа с тим,
сви путеви воде у Рим.

Нисам ти ја браћа Грим,
Цига свира бас прим.
У термометру жива,
није за све Дрина крива.

У уљу бечка плива,
Карлеуша, о, да ли си ти дива?
Шпорет Раде Кончар,
Будимир и Златибор су Лончар.

Крај Чачка бања Овчар,
Бојан Крижај беше смучар.
Зато кочи свој темперамент,
Пантелија пише тестамент.

Ко још гледа парламент?
Малолетни деликвент!
Сви су ту као некада,
пуна је Циганлија Ада.

Све је то шака јада
емотивних испада.
Погледај, љубичасте лете,
ниси, мала, дете.

mali ce biti liu kang kad poraste

sab ziro nije kosook mada mi je omiljeni bio

a i dan danas volim da citiram ono finis him xd

jeste, meni je to prva asocijacija. Jedno vreme nije moglo da se živi od mortal kombata.

pa sta znam nije mi nesto mortal kombat smetao u svakodnevnim aktivnostima xd jesi preko jos uvek?

Raiden bješe horizontalan često

jesi preko jos uvek?

Mene pitaš? Ja nikad preko, samo po dijagonali. :)

Tebe sam pitao ako si ti ti

Ima nas nekoliko u jednoj glavi (ako kažem telu, to može da se pogrešno protumači ;)
ali sam uglavnom ja ja.
Ne znam da sam išla preko osim na godišnji po petnaest dana :)

Pvt imaces za nekih 42,67 sekundi

- ДОБРО ВЕЧЕ, ИЗГУБЉЕНА НАДО!
- Добро вече. Не мораш да вичеш, чујем те сасвим добро.
- Сретосмо се и љубисмо крадом.
- Ијуу. Срам те било. Ја нисам таква. На шта ти ја личим? Одлази!
- Добро вече и последње збогом.
- Збогом. И обуци се слојевито - рече Нада... Нада Мацура.

А са њом све што је волео, волео је Зоран... Зоран Калезић.