Prijava

ovo se nadovezujem na ono što je Bruce rekao - da su sve knjige za čitanje i da šta uzmem u šake, moram da pročitam do kraja. Kod "Kandži" sam dušu ispustila od muke.

Koja glupost, neko ti pokloni knjigu Marijane Mateus i ti treba da je procitas?! Besmislica. Ja sam odavno uveo pravilo - ako mi se knjiga ne dojmi do 50. strane - zbogom zauvek.

ako mi se knjiga ne dojmi do 50. strane - zbogom zauvek.

I tako propustiš Ursulu Legvin, braću Strugacke, Limeni doboš i još gomilu... pročitaš Marijanu makar samo zato da bi mogao da je pljuješ argumentovano :)

ako mi se knjiga ne dojmi do 50. strane - zbogom zauvek.

Ti onda nikada ne bi pročitao "Grifina"...

Зрењанин, градска библиотека, чланарина 500 динара, сваки члан породице може да користи картицу, може се узети 4-5 књига, задржавање око месец дана (мада држе људи и по годину дана), веома велики број књига, мада многи познати и читани наслови недостају. Има чак и научно одељење с читаоницом, одатле дају књиге само за копирање и читање на лицу места.

ima delfi na netu akciju - od 100 knjiga odabereš 10 i platiš samo 1150 dinara sa poštarinom, ja uzeo novog Gibsona i ćerki dva kompleta dečje fantastike, sad mi samo fali prva knjiga Belgarijade (nema gde da se kupi) za cenu četiri pljeske...

Стигле ми пре два дана, таман да имам читати у будућем периоду и током зиме на факсу (ако успем времена да издвојим, али верујем да хоћу). Ако ми се која не свиди - увалићу некоме као рођендански поклон.

Ако ми се која не свиди - увалићу некоме као рођендански поклон.

Blizi se Hasin rodjendan. Mujo ga pita: - Jel` ba Haso, hoces li knjigu za rodjendan? Haso odgovara: - Nemoj molim te vec imam jednu!

Кад смо већ код вица и једне књиге, сваки рођендан сам тражио књиге, и за претходна 3-4 рођендана само две сам добио, Англос од Моме Капора и Жене од Буковског.

Retko kupujem, mnogo mi bolje da uzimam nego da žalim za parama ako mi se knjiga ne dopadne. Ako mi se knjiga baš dopadne kupim je posle nekog vremena.

Ove moje bibliotekarke su fine, nemam nikakvih problema sa ograničavanjem broja knjiga niti mi traže pare ukoliko zakasnim sa vraćanjem.

I mnogo je bre skupo da svake nedelje pucam pare za knjigu

Fala na informaciji za delfi. Jel ima dobrih knjiga?

ima, za svakog po nešto, a povremeno menjaju spisak

ljudi ja na sajam odem sa 5.000 iljada i odem na polovne knjige i vratim se kuci sa punom torbom knjiga i sa 2 velike kese

E, sad sam gledao, nema više na netu akcija samo u SKC knjižari Delfija do 09.10.2013.

http://delfi.rs/vesti/vest/1537_nastavlja_se_neverovatna_akcija_10_knjiga_za_999_dinara_delfi_knjizare.html

Ja sam bio danas. Ništa posebno, dve-tri sam izabrao, dalje nije išlo.

Čmarine po bibliotekama.

sad sam gledao, nema više na netu akcija samo u SKC knjižari Delfija do 09.10.2013.

E u kurac, ja se taman popalio i hteo da kupim. Valjda ce biti opet.

I ja odmah otišao na njihov sajt, ali kurac.

U Biblioteci grada Beograda je 1500 godišnja (800 kolektivna, ako možeš da nađeš 10 ljudi i moraju svi istog dana da se učlane), a možete uzeti do 10 knjiga i držati ih kod sebe 20 dana, a još može i da se produži rok bez odlaženja tamo, samo ih pozoveš. Besplatno je za davaoce krvi i ljude starije od 65 godina. Ako niste ništa od toga, možete čak i da zamolite nekog ko jeste da napravi člansku, pa posle koristite, boli ih kurac što student uzima knjige "za babu". Sranje je jedino što ništa ne znači kad piše na kompu da ima tih knjiga koje tražiš, pa se nekad načekaš, a dobiješ kurac. A super je što važi za sve opštinske biblioteke, ima ih po čitavom gradu.

Nikada nisam bio član bilo kakve biblioteke i niti ću biti.
Otkako postojim, svaka knjiga koju poželim da čitam, moja je, odnosno nabaviću je.
Nisam bogat, ali snalazim se.
Ako je u pitanju komplet Dostojevskog, ima da ga nabavim, pa makar umro.
Bilo je, doduše, slučajeva kada sam moro duzimam knjige iz biblioteke.
Ali to je bilo kad sam bio mali.
I kad vidim podvučena mesta, naprosto poludim!
Koja budala je podvukla ono što meni nije bitno!
Zato nevolem knjige iz biblioteke, i kad vidim ove vaše postove kolko košta
biti član...

Pa to je mega jeftino. Znači platiš 1500 kinti i celu godinu besplatno uzimaš knjige. Ja sam leti uzimao po dve knjige za nedelju dana, da sam kojim slučajem sve te knjige pokupovao ne bi imao leba da jedem. Da ne pominjem što su neke od njih bile loše, tako da bih žalio pare koje sam mogao da pukenm na nekom drgom mestu npr. kladža

Vidim da se pominje i čitanje knjiga preko kompa što ja istinski ne mogu da podnesem. Znači ni da je jebeno remek-delo ne bih čitao tako.